Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a két teszt...

Mi a különbség a két teszt között? Covid

Figyelt kérdés

RT-PCR laboratóriumi teszt és a


Sars-cov-2 pcr teszt között mi a különbség?


Az RT-PCR teszttel is tudok menni kórházba látogatóba, ha 48 órán belül készítetem el a tesztet?


Kórház oldalán az van kint hogy sars-cov-2 pcr teszt szukseges.



2021. máj. 30. 06:14
 1/4 anonim ***** válasza:
7%

Az a lényeg, hogy mindkettő egy kalap kaki és nem fog hiteles eredményt adni. Amikor engem beállítottak, hogy elkaptam ezt a nyavalyát, 3szor teszteltek. 3 féle módon.


1. alkalom: úgy meggyötörték mindkét orrlyukam, hogy dőlt belőle a vér.

2. alkalom: éppen csak megsimogatták a torkomat belülről.

3. alkalom: majdhogynem meghánytatott a csaj.


A 3 teszt azért kellett, mert egy volt úgy, ami elvileg kimutatja ezt a vackot. A másik 2 meg a munkába való visszatérés feltétele volt, melyet a munkahely fizetett. Amikor először leteszteltek, és igazolt pozitív lettem, felhívtak a járványügyi hatóságtól. A rend kedvéért a telefonszámot elmentettem. A másik két teszt után, hogy elvégezték, az eltérő módok miatt vettem a bátorságot és visszahívtam a járványügyi hatóságot és kértem a hölgyet a telefonban, hogy adjon nekem tájékoztatást a PCR teszt levételének helyes protokolljáról. Ő azt mondta erről nem tud tájékoztatást adni, hanem fent a youtubeon a videó, amiből ezt meg lehet tanulni. De nem csak a pcr tesztek voltak vackok, hanem a gyors tesztek is. Kijött a két kb diák korú emberke és a gyors tesztet nem tudták kiolvasni, hogy mivan, mert szerintük olvashatatlan az eredmény. Úgyhogy innentől nekem ez az egész kamu! Hiába próbál erről bárki lebeszélni a dolgok és látottak adottak voltak. Tehát annak ellenére, hogy nem vagyok járványügyi szakember a saját szememmel is meggyőződtem arról, hogy ez a teszt valóban használhatatlan és hiteltelen.

2021. máj. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mi a különbség a 2 között??
2021. máj. 30. 06:49
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem mindenképp csak arra kell, hogy tudjak menni látogatni.

Én már átestem ezen, csak nem voktam igazolva. Az antitest tesztet nem fogadják el.

2021. máj. 30. 07:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Az RT az a real time. Elvileg az az akkreditált. Állítólag magasabb ciklusszámon végzik az ellenőrzést, így gyakran ad sokáig a fertőzés után fals eredményt, erre hivatalos adat ugyan nincs, de saját tapasztalat is ezt erősíti. Nálunk (Békés megye), aki kórházi befekvésre megy, annak ezt a mintát veszik le, mivel itt csak orrból vesznek le mintát, és Budapestre megy.


A másikkal akkor találkoztam, amikor a mentősök teszteltek, illetve amikor a fentiek miatt zsinórban volt hetekig pozitív a tesztem a mentős negatív teszt után is, és a doki direkt ilyenre küldte. Ez Szegedre megy, be van csillagozva az eredményen, hogy nem akkreditált vizsgálat. Valószínűleg alacsonyabb ciklusszámmal dolgoznak. Itt orrból és torokból is vették mintát.


Kórházi befekvéshez mindkettőt elfogadták, így gondolom, látogatáshoz is. Egyik sem magánlaborban készült, tehát hivatalosnak számít mindkettő.

2021. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!