Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek, ez megindokolja...

Szerintetek, ez megindokolja vonaton, hogy kicsit maszk nélkül legyen valaki?

Figyelt kérdés
Adott egy asztmás ember, befullad, ilyenkor a maszk lehúzható, hogy ne fulladjon meg? Persze igyekezve rá, hogy ez olyan helyen legyen, ahol nincs ember vagy kevés vagy messze. De ha ezt nem teszi esélyes, hogy elájul. (A kérdés nem provokáció, vagy lázítás vagy akármi rosszindulatú dolog, őszintén érdekel, hogy ilyenkor ez megengedett-e? Vagy csak ha nem "kap rajta'' a kalauz?)

2021. jún. 2. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

EGYETLEN asztmás sem fullad meg a maszktól! Egyszerüen használni kell az asztmaspray-t akkor semmi, de semmi gond sem lehet.

Én is erösen asztmás vagyok, meg a családban még többen szintén, senkinek nem okoz gondot a maszk, ezt csak bemeséled magadnak!


Egyébként NEM megengedett a maszk levétele, szóval inkább ne tedd.

2021. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért se szólnak, ha evéshez-iváshoz lehúzod, szóval ha annyi időre lehúzod, hogy használd a gyógyszert és vegyél pár mély levegőt, a kutya nem fog szólni.
2021. jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Inkább, mint hogy elájulj. Nekem volt, hogy akkor jött a kalauz, mikor épp ettem a vonaton (egyedül voltam a fülkében), gyorsan visszahúztam, de csak jó étvágyat kívánt. Nem vagyok asztmás, nem tudom hogy működik, de ha te úgy kerülöd el a rosszullétet, akkor szerintem kis időre leveheted. Az emberek felén úgyis max az orrukon vagy ellenőrzés közben van rajta.
2021. jún. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1, sajnos van akinél pontosan betartott fenntartó kezelés ellenére is előfordul néha roham. Ilyenkor érthető okokból elég kellemetlen a maszk.


Viszont a jogszabályok nem térnek ki rá, hogy ilyen esetben le lehetne venni. Arra sem, hogy evés közben le lehetne (a vonaton). Szóval hivatalosan nem lehet. Gyakorlatilag meg tényleg próbálj messzebb vonulni a többiektől, ha ennél vagy befújnád a rohamoldót, de azért nem kell éhen halni vagy elájulni egy összecsapott, nem mindenre gondoló rendelet miatt. (Ha viszont annyira rosszul vagy, hogy segítségre van szükséged, akkor nehogy félrevonulj!)

2021. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1 kicsit szerintem félreértettél, csak amíg befújás+normál légzés visszanyerése (nehogy elájuljak) meg nem történik. Tudom, hogy nem hal bele senki, tavaly nyáron 40 fokos gyárban voltam diákmelón maszkban (rendesen mert ellenőrzés volt), kibírtam, de ott nem kellett pl futnom a vonatra, vagy olyan állapotba se kerültem, hogy pánikoltam volna. :)

#2 igen ezt párszor alkalmaztam már, de ettől függetlenül indokolatlanul nem szoktam szándékosan lehúzni a maszkot. :)

#3 én egyszer pont ittam, de nem szólt érte, viszont volt pár kissrác, nekik nem volt az orrukon, rájuk kétszer is rájuk kellett, hogy szóljon.. :(

#4 igen, ezért is bizonytalanodtam el, mert most nem tudtam, ez mennyire szabályos vagy sem, mert tapasztalataim alapján nem jellemző, hogy szólnak, viszont mindig hordani kellene megszakítás nélkül a maszkot. (Szerencsére eddig vonaton csak "majd megfulladok" érzés volt, ez normál levegővétellel+pipa befújással nagyon hamar visszaáll normálba :) .)


Köszönöm a válaszokat, ezekszerint nagyjából jól gondoltam. (Lényegében: nem szabadna, de igazából nem is nagyon szólnak érte.)

2021. jún. 2. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!