Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Soha el nem múló akné/pattanások?

Soha el nem múló akné/pattanások?

Figyelt kérdés
A bőrgyógyászom azt mondta, hogy sajnos az arcomról soha nem fognak eltűnni a pattanások, csak esetleg öreg koromra. Már mindent próbáltam, kozmetikus, bőrgyógyász, arclemosó tonik, krém, bőrradír, arcmaszk, azeclair sav, niacimide, dermofil paszta, fekete szappan, fényvédő, zindaclin, étrend változtatás, savas mélyhámlasztás, vitaminok szedése. Az eredmény a 0-val egyenlő. Teljesen megváltoztam, utcára már nem igazán szeretek menni. Ez tényleg lehetséges, hogy ettől soha nem fogok megszabadulni? Öszintén elég valóságosnak érzem?
2021. jún. 5. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen bőrgyógyásznál voltál és meg tudta állapítani, hogy mi áll az akne hátterében?
2021. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kórházban voltam. És, nem tudott rájönni hogy mi állhat a hátterében. 19 vagyok egyébként.
2021. jún. 5. 19:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Retinolokat próbáltad már? Ha nem, akkor nem szabad csak úgy elkezdeni, fokozatosan kell és kell mellé a fényvédő. (The Ordinary retinol in squalane 0,2%- ezt kezdésnek nagyon ajánlom.


Egyébként ha eljársz bőrgyógyászhoz és ő úgy ítéli meg, akkor fel tud írni izotretinoint (pl Roaccutan). Ez is A-vitamin származék, mint a retinol csak sokkal erősebb, vényköteles.


Így látatlanban nehéz megmondani, de én mindenképpen elmennék egy olyan bőrgyógyászhoz aki jártas ebben, esetleg magánban.

2021. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt még nem, adok neki egy próbát. Azt mondta, hogy ősszel szabad csak gyógyszert szednem, bár nem jósolt neki túl sok változást. És, hallottam hogy nagyon rossz mellékhatásai vannak, és kicsit félek attól, hogy így 19 évesen beszedjem, és akkor már nem csak az arcommal lesz bajom.
2021. jún. 5. 19:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, a gyógyszer sokszor nem a legjobb megoldás, illetve inkább utolsó megoldás.


[link]


Én nyáron is szoktam retinolt használni, de tényleg nagyon fontos a fokozatos hozzászoktatás, hogy este használd és nappalra mindenképp magas SPF fényvédő kell.

2021. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt is ajánlom tájékozódásra, termékeket választani.

2021. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sok skinsmart termékem van, fényvédő, niacimide, azeclair szérum, hidratáló, tonik, de már kezdem úgy érezni, hogy semmi sem fog segíteni. Megnézem ezt is, hátha.
2021. jún. 5. 19:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne add fel, 19 évesen nem lehet azt mondani, hogy soha nem fog elmúlni. Sajnos van akinek problémás a bőre, nekem is az, csak nem aknés, és sok sok évembe került mire sikerült megtalálni a számomra megfelelő termékeket.

Tényleg sokat segíthet egy olyan bőrgyógyász, aki rendesen foglalkozik veled.

2021. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod.
2021. jún. 5. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem 24 évesen is még mindig fennáll a problémám.

Ha sokat iszok, kerulom az olajos eteleket, tejet, akkor kicsit jobban javul az allapotom.


Talán hormonnal van probléma. Endokrinologus?

2021. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!