Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális ha ilyen helyzetbe...

Az normális ha ilyen helyzetbe már szinte idegbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Amikor a kislányom elkezd nyűgös lenni és már több mint 5 perce folyamatosan megállás nélkül sír még bömböl én már nem bírok magammal. Egyszerűen már elkezd idegesíteni a helyzet és már rendesen idegbeteg vagyok mert megállás nélkül sír, bömböl és már nem lehet/ tudok vele mit csinálni.

Olyankor nagyon ideges vagyok / tudok lenni.

A kislányom egyébként még 1 éves nincs meg de több mint fél éves.

Előzetesen nekem volt betegségem vissza menőleg 5 évre mikor teljesen megváltozott az idegrendszerem. Szerintem tuti hogy van hozzá köze.

Előre is köszönöm mindenkinek aki választ ad nekem



2021. jún. 21. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezért ordítanak a gyerekek, mert az inger a felnőttnek, hogy ellássa őket.


Normális, és nyugi már, dackorszak majd két évesen... na, AZ kegyetlen. ;)

2021. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem normális. Gondolom a gyerek is érzi a feszültséget. Önuralom
2021. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld beleélni magad a helyzetébe: szerencsétlennek valami baja van, csak nem tudja elmondani, hogy mi. Aztán menk át ilyenkor problémamegoldó üzemmódba, egyszerűen próbálgasd, hogy mitől lesz jobb neki: éhes, fázik, melege van, vagy csak simán arra vágyik, hogy magadhoz öleld, jön a foga, álmos, beszélj hozzá, énekelj neki...

A gyereksírás egyébként tényleg k*rva idegesítő, még akkor is, ha te vagy az anyja, vagy talán akkor méginkább.

2021. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Apja vagyok amúgy
2021. jún. 21. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Az mindegy, akkor is idegesítő a gyereksírás. :)
2021. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként az ilyen feszült helyzetekben mikor el is tűnök onnan az anyja csitítja van mikor meg is nyugszik de mikor engem meglát akkor meg elkezd sírni megint.

Azt meg azért nem szeretném hogy féljen tőlem a saját gyermekem.

Hogyan tudnék ezen javítani?

2021. jún. 21. 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Közeledj hozzá akkor, amikor jókedvű. Ha nem nyűgös, akkor tölts el a lehető legtöbb időt vele. Pelenkázd te, fürdesd, hülyéskedj vele, nyugodtan énekelhetsz is neki, akár Tankcsapdát vagy amit te kedvelsz, hátha a gyereknek is bejön. Ha kezdődik a nyűglődés, és az anyja tudja, hogy mi a baj (mert ugye ő van többet a gyerekkel, látja, hogy a gyerek akkor csinál ilyet, ha szomjas), akkor mondja el neked, hogyan tudod a dolgot megoldani, de te próbálkozz a megoldással (mondjuk te adod oda a cumisüveget, de persze elképzelhető, hogy a gyereknek csak akkor jó, ha az anyjától kapja...)
2021. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés köszi
2021. júl. 1. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!