Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen indokkal írhatna ki a...

Milyen indokkal írhatna ki a háziorvos táppénzre, ha nem vagyok ténylegesen beteg?

Figyelt kérdés

Ügyfélszolgálatosként dolgozom, és már egyre nehezebben viselem a stresszt. Lesz egy hét, amikor borzasztó beosztást írtak ki nekem (az előzetes kérésem ellenére, amikor jeleztem, hogy ebben az időszakban nem lesz jó az esti műszak), így szeretnék kicsit elmenni táppénzre, szusszanni egyet. A háziorvosom egyébként nem partner az ilyesmiben, szóval nem tudom, milyen ürüggyel mehetnék el hozzá.


Van esetleg ötlete valakinek? Ti hogyan szoktátok ezt intézni?


Köszönöm előre is! :)



2021. jún. 22. 13:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mondhatod hogy hasmenésed van, hányingered. Bizonyítsa be hogy nincs, igy nem lehet dolgozni.
2021. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rossz hírem, nem hülye, és utálja, ha átverik.

Hozzánk is jöttek mindenféle kamu dumával. Aki őszintén megmondta, hogy szeretne néhány napot otthon maradni, jobban járt.

2021. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után,már ne menj el táppénzre.Mert átlátszó hazugság.Főleg hogy jelezted a főnöknek.Munka nélkül is maradhat ha hazudsz.
2021. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

2 ebben igazad van hogy nem hülye és utálják ha átvetik

De pl a mi orvosunk rendes és kiírna ha azt kérném. De a kérdező orvosa ebben nem partner. Amúgy honnan tudná az orvosom hogy tényleg hasmenésem van vagy nincs? Szerintem ez olyan megfoghatatlan betegség.

2021. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hasmenésem egyébként is szokott lenni, mert már régen ráment a stressz a gyomromra, de amiatt még sosem írt ki, csak gyógyszert ajánlott. :(
2021. jún. 22. 13:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezért legyél őszinte. Mondd el, hogy fáradt vagy, a munkád stresszes, és nem adnak pár napot pihenni, de érzed, hogy baj lesz.
2021. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
covidos tűneteket kell bemondani neki, arra most nagyon kapnak. 1-2 nap mire kimennek tesztelni téged, és még kb 2 nap mire kiderül, hogy negatív az eredmény. addig kénytelen kiírni
2021. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Megkell mondani hogy így nem tudsz dolgozni, nem futkoshatsz 5 percenként wc re.

Engem volt hogy nagyon elkapott, pont szabin voltam. Legyengültem mert görcsölt is a hasam, majdnem eltartott egy hétig. Biztos kiirattam volna magam.

Kérdező légy határozott, a betegszabit a munkáltató fizeti, szerintem ez másabb mint a táppénz amit ugye ellenőriznek is.

2021. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Jelen helyzetben felhívod, köhögysz neki 3at a telefonba és még csak azt sem akarja, hogy bemenj hozzá. Max kiír egy tesztet, meg tüneti kezelést, utána még pihizel pár napot, majd felhívod, hogy köszönöd a segítséget, már egészen jól érzed magad, csak néha kapar kicsit.


A másik a hasmenés, hányás, fejfájás. Ezeket nem tudja ellenőrizni, főleg, ha "tegnap egész éjjel" volt.

2021. jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

1!


Szekeletminta , mint olyan, mond valamit?


Kérdező,


Csak szólok, borítékolt a kirúgás fegyelmivel, ha rájönnek, márpedig rájönnek, hiszen tudjak, hogy nem akartál menni. Plusz egy kis tappenzcsalas miatti büntetés még....

2021. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!