Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok. Lehetséges...

16 éves vagyok. Lehetséges hogy még kinövöm a beszédhibát?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, kb 3 éves korom óta dadogok,most már csak a szó eleji kezdő hangzót ejtem görcsösen. Vannak időszakok amikor kevésbé dadogok, de van mikor jobban. Kérdésem lenne hogy hogyan lehetne ezt enyhíteni? ((mert abban már nem is reménykedem hogy elmúlik))

Hallottam gyógyszeres kezelésről is:

[link]

-

[link]


2010. aug. 26. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon hiszem, hogy ez a táplálékkiegészítő segíteni fog rajtad, a dadogás ált. pszichés eredetű.


Klinikai tesztelés alatt áll egy gyógyszer a Pagoclone de még évek mire kijön.

2010. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok; ha mindenféleképp ki akarod próbálni akkor szerintem innen rendelj:

[link]

2010. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! 27 éves lány vagyok, 4 éves koromtól elég erősen, és vegyesen dadogok (klónus,tónus is van). Nekem elmúlt 99%-ban. De attól te még kinőheted. Nekem is azt mondták, hogy nem múlik el soha. Nem tudom, hogy egy ismeretlen eredetű állapotra miért lenne jó pont a méhpempő? Mikor azt se tudják, hogy mitől van a dadogás.
2010. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
egyik haverom most 17 de már sokat javult.szerintem ne szedj semmien gyógyszert egyszerűen próóbáld meg lassabban.álatalában azért s van dadogás meg túl gyorsan akarod kimondani a szaavakat.
2010. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

előző válaszolónak: én 4 éves korom óta dadogok. Ez tévhit, hogy akkor dadogsz, ha gyorsan beszélsz. ezt valaki csak kitalálta. Az igazság az, hogy senki sem tudja, hogy mitől van. én általában akkor dadogok a legtöbbet, ha anyukámmal, vagy a kutyámmal beszélek, tehát ha nyugodt vagyok. A stressz segít rajta. Pl. vizsgán soha nem dadogtam. Bocs az offért, de muszáj volt.

Kedves, kérdező, neked meg kitartás, én is így vagyok, de a tablettában nem bíznék!

2010. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!