Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj? Mit csináljak...

Mi lehet a baj? Mit csináljak vele? Majd kinövöm? Segítség!

Figyelt kérdés

Egy ideje (kb. fél éve) tapasztalom magamon a következő jelenséget:


Bárhová indulok, akár a szomszéd városba egy kis táskával, akár egy hétre egy bőrönddel. Mindig úgyérzem, hogy otthon hagytam valamit. De nem csak kicsit. Folyamatosan ez jár a fejemben. Sokszor átellenőrzöm, hogy tényleg mindent elraktam-e, először csak fejben, aztán van, hogy az egész bőröndöt átkutatom egy olyan holmiért, amiről valójában tudom, hogy elraktam, de ott motoszkál, hogy talán mégsem raktam el?! És kénytelen vagyok megnézni...


Ha valahol előveszem a telefonomat, vagy bármit, háromszor-négyszer ellenőrzöm, hogy megvan-e, visszaraktam-e. Sőt, van, hogy elő se veszem, mégis megnézem, hogy nem hagytam-e el...


Persze végül minden megvan, és semmit nem hagytam otthon. Ezek a "tünetek" amúgy csak akkor jelentkeznek, ha kilépek a házból, mert előtte tudom, hogy elraktam mindent.


Mi lehet a bajom? Érdemes pszichológushoz fordulnom, vagy majd úgymond "kinövöm"?


Köszönöm a választ! :) 15/L


2011. aug. 8. 21:00
 1/8 anonim válasza:
Nyugi én is tapasztaltam magamon ezeket a ''tüneteket'' :D de egy idő után vhogy kinőttem szal sztem ha nem ''súlyosbodik'' akkor normális :D
2011. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyfajta kényszerbetegség lehet, vagy lehet belőle. Vegyél erőt magadon, és állj ellen a kényszernek. Úgy talán elmúlik.
2011. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is így vagyok ezzel.. mindent 20x megnézek h megvan-e? és ha nincs a nadrágom zsebében a telóm elkezdek pánikoln 15/L
2011. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer láttam egy műsort ilyen emberekről szólt,volt aki mielőtt kilépett a házból 5ször leellenőrizte lekapcsolt-e mindent becsukett-e mindent...ahogy mondta valaki ez kényszerbetegség.a nevére sajnos nem emlékszem de ha keresgélsz biztos megtalálod.
2011. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is sokszor így voltam. Utaztam és állandóan ez járt a fejemben. Ajtónál többször visszamegyek(ha más nincs otthon) mert félek,hogy nem zártam be.Legtöbbször mikor megérkeztem azt tapasztaltam,hogy nem felejtettem el .Most már nem törődök vele.De Indulás előtt mindent rengetegszer továbbra is átnézek. Szóval szerintem kinövöd.
2011. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy mondták: kényszerbetegség van kialakulóban. Próbálj meg mindent szép lassan csinálni, bepakolni, hogy biztosan emlékezz rá, hogy elraktad, becsuktad, stb. A telefont, kulcsot mindig ugyanoda rakd a táskádba, így egy tapintás is elég, ha elbizonytalanodsz. De próbáld csökkenteni az ellenőrzések számát, különben nehézkes lesz az otthonról való elindulás és folyton attól fogsz rettegni, hogy nem zártad be a bejárati ajtót, vagy nem kapcsoltad le a villanyt. Végül már olyan sokszor fogod ellenőrizni, hogy tényleg összezavarodsz és nem emlékszel, hogy mikor utoljára nézted mi volt.

Ezért ajánlom a szép lassú, megfontolt készülődést. És légy magabiztos. :)

2011. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy kicsit kényszerbetegség szagú a dolog... de még talán nem vészes. :)

Én is sokszor ellenőrzöm a fontosabb dolgaim meglétét, főleg a városban járkálva... de ez szerintem tök normális dolog. Főleg, h egyszer szabadítottak már meg 20e forintomtól... -.-'' Viszont nekem nem ez jár folyton a fejemben. Amúgy meg, ha vmi létfontosságú dolgot hagyok otthon, hát akkor veszek helyette aznap másikat, ha valóban annyira nélkülözhetetlen. Szóval annyira nem izgatom magam miatta. :)

2011. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az nem ártana, ha beszélgetnél egy pszichológussal...
2011. aug. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!