Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vényes altatók közül melyik a...

Vényes altatók közül melyik a legerősebb, amit még kiadnak?

Figyelt kérdés

nem baj ha több fajtát ismertek, írjatok nyugodtan

25/n



2021. júl. 12. 13:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

A kérdező jól tette fel a kérdést (csak az altatókban nem vagyok jártas, így arra nem tudok konkrétumot írni).


4-es, egy általános orvos, csak a szintjének megfelelő gyógyszereket írhat ki. Pl. a háziorvos is kiírhat bizonyos antidepiket, fájdalomcsillapítokat stb.. viszont van amit már csak szakorvos pl. pszichiáter (ilyen az Adderall/Ritalin). Kiírhat Tramadolt is, viszont Fentanyl-t már nem. Minden gyógyszer a hatóanyagát tekintve is szabályozva/osztályozva van, és a veszélyességét illetően. Ezeket Scheduel 1-5-ig elhelyezik, és csak az adott szakképesítésel rendelkező orvos írhatja ki, vagy alkalmazhatja.

2021. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
10-es...és vajon amikor ki akar írni egy altatót, vajon ő mit vizsgál ki? Megjegyzem neurológus is "csak" felírja.
2021. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tusz olvasni ne reagálj cica
2021. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%
Leírtam a vizsgálatot ,nem értem mit nem értesz rajta,a neurológus is kivizsgál csak hogy tudd. :)
2021. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hol írtad le??? De hogy csak te is tudd neurológustól is kaptam altatót, nem vizsgált ki. De részemről ennyi. Értelmetlen vita.
2021. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Az milyen altató, amit nem adnak ki? Ott halmozódik a sarokban és évek alatt az összes gyógyszert kiszorítja a patikából?
2021. júl. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a dormicium. Én most gerodorm altatót szedek.
2021. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
1-es mióta szedsz Gerodorm altatót. Nekem egy hónapra írták fel, de a betegtájékoztató szerint két hétig lehet szedni max. Most nem tudom, hogy mi van. Eleve akkor miért létezik belőle 30 szemes?
2021. júl. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!