Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől ennyire kellemetlen...

Mitől ennyire kellemetlen szagú (büdös) a lábam?

Figyelt kérdés

22/F vagyok. A probléma az lenne hogy nagyon izzad a lábam.Ez az izzadás iszonyat kellemetlen szaggal jár! Megpróbáltam ecetes vízben mosni,próbáltam különféle lábspray-et is! Napi 2 alkalommal is mosom a lábam sajna mind hiába.Képtelen vagyok 3-4 naponta vásárlni új cipőt, adidas zoknikkal mind hiába.

Már ott tartok,lassan a munka helyemre nem merek be lépni,annyira kellemetlen ez az egész számomra!

Sajna a munkám végett kötelező a cipő és zokni viselés.


Értelmes tanácsokra lennék kíváncsi!

Amitől lehetőleg elmúlik(vagy legalább is csökken) az izzadás és a kellemetlen szag is gyorsan !


2021. júl. 14. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Hintőpor a cipőbe ,meg a zokniba az nem enged izzadni. De amúgy a zokni minősége se mind1.
2021. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:

A lábszagot az izzadságban tenyésző baktériumok okozzák.

Dezodor a lábra is. Pl. FA stick.

Cipők fertőtlenítése. Sanytol (Rossmann).

2021. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Micosid hintöpor a zokniban reggel, és egész napra oké.Én azt használom több éve.
2021. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért ezekkel a szerekkel csak óvatosan. Vannak mindenféle szerek, de legtöbb megváltoztatja a bőr PH értékét és amiatt olyan baktériumok szaporodnak el, amiknek nem kellene ott lennie, emiatt büdös, plusz az izzadás fokozza is ezt. Bőrsemleges kell legyen minden amivel mosod, akár tusfürdő, akár más, nem kell ecet meg spray, ezek csak jobban tönkreteszik a lábad. Nekem van ilyen ismerősöm, akinek anno ez volt a baja, abbahagyott mindenféle spray-t és utána bár elég lassú folyamat, de megoldódott.
2021. júl. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen cipőket veszel? A nem szellőzőek, műanyagosak, műbőrök nagyon tudják rontani a helyzetet maximális higiénia és a legjobb zoknik mellett is.

Próbálj jó minőségű, szellőző sport- vagy bőrcipőket hordani, persze rendes zoknival.

Szagtalanító spray, gyakoribb mosás, lehetőleg váltogass is több cipőt 1-2 naponta, hogy ki tudjanak szellőzni, száradni. A teafaolajos lábfürdőt, hintőport is kipróbálhatod meg dezodor a lábadra (van spéci lábdezodor is, de nekem a sima is segített).

2021. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!