Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hordasz maszkot?

Hordasz maszkot?

Figyelt kérdés
És ha igen miért, mert megint egyre több emberen látom (Pest bkv pl)

2021. júl. 22. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Én igen, mert immunszupresszált vagyok és egy csomó ember terjesztheti a vírust. Próbálom védeni maga, ezért zárt helyen mindig maszkot viselek.
2021. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Milyen maszkot?
2021. júl. 22. 10:28
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy. Alig vártam, hogy engedélyezzék a mindenhatók, hogy ne fuldokoljak.
2021. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
FFP2-es maszkot hordok. #1 voltam.
2021. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha a vírus megteheti, hogy nyári szabadságra megy, akkor nehogy már a pofám ne lehessen szabadon.
2021. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es oltott vagy?
2021. júl. 22. 10:40
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Full vegyvedelmi overál + maszkban hülyén néznék ki a BKV-n.

A többinek meg amúgy nem sok ertelme van.

Én úgy vedekezek, hogy nem járok BKV-val, hanem gyalog vagy bicajjal, ritkán kocsival.

2021. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krwkco ***** válasza:
35%

"Hordasz maszkot?"

Most még nem. De ősszel elterjed majd a delta variáns, akkor lehet, hogy a zsúfolt helyeken fogok, annak ellenére, hogy kaptam oltást.

Most jelent meg egy új eredmény, hogy a "Pfizer/BioNTech-vakcina mindkét adagjának beadása 88 százalékos védettséget ad a tünetekkel járó megbetegedés ellen a delta ... variáns esetében."

Ami azt jelenti, hogy kb. 9-ed részére csökkenti a veszélyt. Ami társadalmilag nagyon jó, de egyénileg nem. Pl. ha tudnám, hogy egy helyen baleset érhet, de sisakban 9-szer kisebb valószínűséggel, akkor inkább nem mennék arra, ha elkerülhetem.

2021. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Igen, oltott vagyok, de nem alakult ki védettség, mert nem reagált az immunrendszere az oltásra. Ezért hordok még mindig maszkot. #4 voltam
2021. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem hordok. Utcán soha nem is hordtam. A többi helyen is csak éppen a kötelező ideig. Ezután sem tervezem (és már az is nagyon nehezen fog menni, ha megint kötelező lesz itt-ott).
2021. júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!