Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban a bizonytalans...

Párkapcsolatban a bizonytalanságom a másikra vetítem, hogy tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
40+ elvált nő vagyok. Házasságomban anno, és most a párkapcsolatomban a bizonytalanságom szinte állandó, olyan téren, hogy szeret - e a másik, valóban akar - e engem stb. Ezeket a negatív hiedelmeket pedig alá is támasztom magamnak azzal, hogy olyan helyzeteket teremtek, ami ezt igazolja. Pl megbeszéljük, hogy elmegyünk másnap együtt vásárolnni, de ő lemondja, mert dolga akadt. Én ezt úgy értékelem, hogy ő utál velem jönni, biztos szégyell, tehát bár nagyon rosszul esik, máskor nem hívom. Ha ő ajánlkozik, azt mondom, nem kell, hiszen ő utálja ezt. Ő persze nem érti az egészet, azt gondolja, én nem akarok vele menni. És így bele ragadunk egy helyzetbe, ami mindkettőnknek rossz, és ezt én generálom. És ez szól bármiről, együtt alvásról vagy kirándulásról, bármiről. Tudom, hogy gyerekkorból hozott dolog. Voltam több pszichológusnál is, ami valamelyest segített, de ebben nem, ez megmaradt. Párom szerint túl érzékeny vvagyok. Szerintem meg saját magam ellensége. Mit tudok tenni? Tudtok valamit javasolni? Mert így tönnkre teszem a kapcsolatom, magam pedig egy keserű banyává teszem.
2021. júl. 27. 00:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Jó, hogy írtál, mert így látom, hogy más is van így. Bár sajnálom, de érdekes olvasni, hogy ugyanazt érzed, amit én.

Megnyugtató, higy a párod megért, ez nagy dolog🙂

Biztos nagyon szeret téged.

2021. júl. 27. 15:37
 12/14 anonim ***** válasza:
A 10 alkalom kevés, ezek nem jó pszichológusok voltak, hiszen fennáll a probléma, és mégis elengedtek. A terápia nem az, hogy a kliens szórakoztatja a pszichológust. Jó példa volt, hogy "biztos azért nem jön korábban a párom, mert nem szeret", ezen mindjárt lehet is kezdeni a gyakorlást: nem azért nem jön, hanem mert fáradt. Bízz meg benne, hogy igazat mond, hiszen a párod. Nem feltételezésekből kell kiindulni, amik belőled fakadnak, nem belőle. Ne sértődj meg egy-egy ilyen közléstől, hanem fogadd el.
2021. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Olyan jókat írsz. Tényleg folyton feltételezek, és mindig rosszat. Igyekszem szuggerálni magamnak, hogy bízzak benne, hiszen alapból bízom is.
2021. júl. 27. 19:25
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez az, amit a gyerekkorodból hoztál, (ezek szerint mind a ketten), és ez az, amit a felnőtt énetek meg tud változtatni.
2021. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!