Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Reaktív depresszió ellen mit...

Reaktív depresszió ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A barátnőm a reaktív depresszió összes tünetét mutatja, másfél hónapja. Kizárja a világot, nem engedi hogy segítsenek neki, szakember segítsége kizárva. Altatón és nyugtatón él. Friss viszonylag a kapcsolatunk, nagy szerelemnek indult, de egy nagyon komoly anyagi vesztesége miatt szinte el lett vágva. Tanácstalan vagyok, mert szeretem és szeretném átsegíteni a bajokon, de nem enged közel magához, a családját, a barátait sem. Bármilyen ötletnek nagyon örülnék, hogy mit tudnék tenni, persze azon kívül hogy békén hagyom, mert most éppen ez az opció tűnik a legéletképesebbnek.

2012. márc. 1. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogyan meg kellene próbálnod rábeszélni, hogy forduljon szakemberhez (ha eddig még nem tette). Más lehetőséget nem nagyon látok, ha teljesen bezárkózott a Hozzá közel állókkal szemben....:(
2012. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a helyzet nagyon lassan ugyan, de javulásnak indult, ettől függetlenül szívesen várom a jó ötleteket!
2012. márc. 13. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Mióta él ezeken a gyógyszereken és milyen mennyiségben szedi? Ez egy mentőöv neki és emiatt is úgy érezheti nincs szüksége senkire meg mikor szedi vki az emberi közelség iránti vágya méginkább lecsökken. Próbálj meg csak jelenléteddel mellette állni, mivel nem hagyja h segíts neki, elégedj meg azzal h pl átöleled. Ha nem utasítja el a testi közeledést (most itt nem a szexre célzok) akkor közel enged magához továbbra is, csak nem akar beszélni a problémájáról. De szerintem jobb is ha nem tudod mi játszódik le benne. Sztem hamarosan átvészeli, viszont elég labilis személyiség lehet, szóval készülj fel, h nem ez lesz az egyetlen ilyen alkalom.
2012. márc. 16. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére kis mennyiségben és mintha most le is állt volna. Szex régóta nem volt, de a testi közeledést (ölelés, kézfogás, puszik) nem utasítja el. A dolgairól is beszél, meglepő mélységben, csak ilyenkor úgy érzem mintha nem a szerelme lennék, hanem csak egy barát. De kezd amúgy a távolságtartásból elegem lenni és erősen gondolkodom hogy befejezem a dolgot mert rengeteg szenvedést okoz a viselkedésével. Most már ez annyi ideje tart amennyit együtt voltunk előtte "rendesen". És kezd elfogyni a türelmem és az energiám sajnos. Nagyon nehéz kitartónak lenni ilyen körülmények között.
2012. márc. 16. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Most neki sajnos nem szerelemre hanem egy támaszra van szüksége, nem nagyon lehetnek szexuális vágyai de próbáltál már pl hosszasan csókolózni vele, hogy mit reagál, akarná-e folytatni. Ha nem szereted ahhoz eléggé, h áldozatot hozz érte és hosszasan elhúzódik ez az egész, akkor jobb is ha lépsz. Az egy dolog, hogy ő jobban maga alatt lesz de magadra kell gondolnod mindig, nem szabad sajnálatból vele maradnod. Vagy próbálj meg rávilágítani mennyire megterhel mindez téged is és jó lenne neked egy szünet. Aztán ez lehet motiválni fogja, hogy talpra álljon érted. Így neki kényelmes, hogy foglalkozol vele és tényleg szörnyű lehet neki is, mert én is voltam hasonló idegállapotban de vajon tudja mit élsz te át?
2012. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van fogalma róla hogy mit élek át, ezért volt is egy próbálkozása szakításra, vagy szüneteltetésre, aztán átbeszéltük és együtt vagyunk még (hát úgy ahogy). Tényleg szeretem de nagyon elhúzódik ez a dolog, én nagyon kitartó tudok lenni, de most annyira fáj az érdektelensége, hogy nehezen bírom. Én nem akarok szünetet, hanem segíteni aktívan, megmutatni hogy az élet igenis jó és együtt az igazi. De támaszként sem számít rám, mindent egyedül akar megoldani. Megpróbálok most nem foglalkozni vele, hátha a pauza segít. Ha nem, akkor muszáj leszek magára hagyni mielőtt én megyek tönkre.
2012. márc. 17. 10:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy nem téged akar leterhelni és saját maga akarja megoldani a problémáit, te sajnos ha belebetegszel se fogod tudni. Jobb ha így elfogadod, remélhetőleg hamarosan fog tudni nyitni és foglalkozni újra a kapcsolatotokkal. Egyébként mióta tart ez az egész? Tényleg nagyon kitartó lehetsz:) Nem gyakori, hogy valaki a saját mentális egyézsségét kockáztatja a szeretteiért. Sok fájdalom várhat még rád de én sok szerencsét kívánok nektek:)
2012. márc. 20. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Két hónapja, és még ki tudja meddig. Kitart az ember, ha tudja hogy érdemes!
2012. márc. 20. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!