Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azért kell keverni a vakcináka...

Azért kell keverni a vakcinákat, hogy később senki ne legyen felelősségre vonható?

Figyelt kérdés

Jelenleg, ha valaki oltás után, addig számára ismeretlen problémával jelentkezik egészségügyi intézményben, az orvosi reakció szinte minden esetben ugyanaz: Nem az oltástól van. Azt nem tudják megmondani, hogy mitől, de az biztos, hogy nem az oltástól.

De van-e olyan vakcinagyártó, aki BIZTOSRA ki merte jelenteni, hogy adott vakcina hosszú távon se okozHAT problémát? Mi van akkor, ha egy-két év múlva, adott probléma tömegesen jelentkezik?(Ne így legyen!) Ha egy adott betegség addig a népesség mondjuk 1%-át érintette, akkor meg mondjuk 90%-át(addigra kb.mindenki oltott lesz), nem lehet eltussolni, hogy a probléma és a Covid oltás között összefüggés van. A gyártó jogosan tárja szét a kezét, hogy lehet, de nem az enyémtől, hanem a másiktól, amit fél évvel korábban/később kapott. Hogy tudná bizonyítani bárki is, hogy melyik okozta?(Ehhez két különböző vakcina is elég, de jöhet még a 4.,5.,6.oltásnál újabb, amíg mindenki mindennel be lesz oltva.) Mit gondoltok erről?



2021. júl. 28. 19:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
67%

#38

1. Elsősorban azzal, hogy járvány közben nem szabadna oltani. Influenza ellen sem szezonban oltanak, nem véletlenül.

2. Nem bepánikoltatni, riogatni, félelemben tartani kell a népet, mert az gyengíti az immunrendszert.

3. Favipiravirt semmiképp nem kellene adni, mert covid előtt csak kórházi felügyelettel kaphatták az emberek, nem csoda, hogy páran ezért haltak meg.

4.Engedélyeztetni azt a gyógyszert, ami sikeresen segít pár nap alatt leküzdeni a fertőzést.

5. Reális, valós adatokat kéne közölni más országok helyzetéről, nem olyanokat, amiket az ott élők is cáfolnak.

6. Korlátozások, bezárások mellett soha nem fogunk kilábalni a vírusból, oltás ide vagy oda. Tehát nem lennének bezárva az emberek, influenza idején sem zárkózunk be, pedig ott is megfertőzhetsz vele olyat, aki kórházba kerül, vagy belehal.

7. Az alapból szar egyészségügyből a kormány még szarabbat csinált. Kevés az orvos, nővér, ápoló, értelemszerűen több lett a halott is, mert nincs aki ellássa a betegeket. Tehát értelemszerűen az egészségügy rendbetétele lenne a fő szempont, nem a lerombolása.

8. A kézfertőtlenítő eltűnteti az ember kezén lévő zsíros, természetes védőréteget. Soha nem volt ajánlott a rendszeres használata. Ezt tudatosítani kellett volna az emberekben, nem pedig megerősíteni őket abban, hogy 0-24 használják.

9. A maszk rövidtávon még hagyján, de napi több órán keresztül ártalmas, ülőmunkánál is, fizikainál meg főleg. Gyengíti az immunrendszert, nem kap elég oxigént a szervezet.

10. Ne zárkózz be, ne bújj barlangba, mert ha lecsökkented az emberekkel való kontaktust, gyengíted az immunrendszert. Nem élhetsz burokban, ha túl akarod élni.

11. Lehetne oltást csinálni, de nem kapásból 10-et és nem pár hónap alatt összecsapott, kísérleti vakcinát. Meg lett volna a hivatalos, több éves tesztelés.

12. Ha oltás után bárkinek bármi prolémája van, azt nem elkussolni kell, hanem foglalkozni vele, közölni, hogy igen, sajnos lehet mellékhatás és segíteni azon, aki károsult.

13. Természetes immunerősítők ajánlása, szabad levegő, mozgás, napozás, vitaminok, egészséges étkezés fontosságának ismertetése, nem pedig bezárkózás és maradjotthon.

14. Nincs megkülönböztetés, védettségi kártyázás, összefogás van, nem széthúzás és uszítás.

Lenne még bőven ötletem, de felesleges, mert ez sajnos mind elmélet. A valóság messze áll ettől.

2021. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 A kérdező kommentje:

#40! #41-es nagyon jókat írt. Általános iskola 1. osztályától kezdve azt tanítjuk a gyerekeknek, hogy legyen egészséges, erős immunrendszere, ami megvédi őket a betegségektől. Ezek a következők: Egészséges táplálkozás, friss levegő, sok mozgás,sport, rendszeres, tisztálkodás, de nem teljesen steril környezet!(Évi fél kiló koszt "meg kell enni🙂), lelki egészség, kerülni a stresszt.

Ehhez képest mit csinálnak másfél éve?

-A zöldség, gyümölcs, meg szinte mindennek az ára az egekben.(Ez mondjuk nem mindenkinek jelent gondot.)

-A friss levegőt a saját kilélegzett szén-dioxidod biztosítja a maszk alatt

-Sportolni nem járhatsz, bezártak mindent( Ha futni nem szeretsz, vagy nem futhatsz és/ vagy nincs biciklid, így jártál)

- Mindent fertőtleníts alaposan, hogy amikor már teljesen leépült az immunrendszered, az első nátha elvigyen

- Napi mantra, arról, hogy mindmeghalunk, stresszelj azon, hogy mikor veszíted el a munkád, szakíts meg minden szociális kapcsolatod, ülj otthon egyedül a gép előtt, amíg ki nem folyik a szemed.

Mindent elvettek, ami elősegítené a hosszú, boldog életet, helyette kiszúrják a szemed egy vakcinával, aminek örüljél, mert mit zavar egy kis magasvérnyomás/cikluszavar/gyulladás/vérrög stb.,majd elhazudjuk, hogy nincs is, biztos csak beképzeled.🙄

Amúgy, ahol jelenleg járvány van, ugyanúgy kórházba kerülnek az oltottak is, szóval hagyjuk, hogy az oltatlanok miatt ne tudnák ellátni őket. Egyébként ez eddig is elég ócska kifogás volt. Ezreket dobtak ki a kórházból a leendő covidosokra hivatkozva(az 1.hullámban mellesleg azok az ágyak ott maradtak üresen, akiket meg kidobtak, sorra haltak meg otthon.) Ágy van, gép van, személyzet nincs. Egy szemész, nőgyógyász, fogorvos, pszichiáter se lesz varázsütésre intenzív terápiás orvos, szóval akár el is láthatná a saját betegeit. Ellenben külföldről nem fogadtunk el segítséget, mert mi olyan menők vagyunk! Az se volt gáz, hogy az új eü.törvény miatt 5ezer dolgozó hagyta el az egészségügyet, nyilván az a 7-8ezer se lesz probléma, aki most a kötelező oltás miatt lép tovább.

A másik, hogy a vírus nem az oltatlanok között terjed, ugyanúgy terjesztik az oltottak is.(Akár jobban, ha nem tud róla, mert ugye tünetmentes lehet, amíg egy oltatlannak elvileg nagyobb eséllyel lesznek tünetei, tehát otthon marad, és nem terjeszti.)

Magyar mutánsról én nem tudok, de javíts ki, ha tévedek. Szóval elég merész az oltatlanokra fogni. Ha már van mutáns, akkor oltottságtól függetlenül van. Mit tennék? Mondjuk inkább arra törekednék, hogy minden új mutáns ott maradjon, ahol keletkezett. Ott irtsák ki helyben, már az első megjelenéskor szigorú karanténnal, kontaktkutatással, ne hagyják elterjedni az egész világon. Érdekes, ez ellen soha senki nem akar tenni, hiába jelenik meg mindig új, huuuuuu, de minden eddiginél veszélyesebb. Tudom, én vagyok a hülye, de szerintem egy országot, vagy város kicsit egyszerűbb lenne bezárni pár hétre, mint az egész világot hónapokra.

Amúgy miért az oltatlanban alakulna ki a mutáció? A vírus élni és szaporodni akar. Ha falakba ütközik az ellenszer(oltás) miatt, nyilván változni fog, hogy "kicselezze"

2021. júl. 31. 22:44
 43/67 anonim ***** válasza:
31%

"1. Elsősorban azzal, hogy járvány közben nem szabadna oltani. Influenza ellen sem szezonban oltanak, nem véletlenül.":

Ez vicces, próbáltál volna meg a koronavírus járvány előtt oltani... Vagy úgy gondolod, várjuk meg, amíg vége, utána oltsunk? Utána minek? És ki oltatná magát, ha már vége? Ha meg visszatérne, és annyian oltatnának, mint influenza ellen, na azzal sokra mennénk!


"2. Nem bepánikoltatni, riogatni, félelemben tartani kell a népet, mert az gyengíti az immunrendszert.":

Szerintem alig páran pánikoltak. Ha ez lett volna a jellemző, most nem kellene könyörögni, hogy beoltassa magát mindenki.


"3. Favipiravirt semmiképp nem kellene adni, mert covid előtt csak kórházi felügyelettel kaphatták az emberek, nem csoda, hogy páran ezért haltak meg."

Sokan meg ezért éltek túl. Amúgy a COVID vészhelyzetet teremtett. Ilyenkor pedig megváltoznak a szabályok.


"4.Engedélyeztetni azt a gyógyszert, ami sikeresen segít pár nap alatt leküzdeni a fertőzést.":

Ha lenne ilyen gyógyszer, már azt alkalmaznák mindenhol. Semelyik országnak nem érdeke, ami már másfél éve tart.


"5. Reális, valós adatokat kéne közölni más országok helyzetéről, nem olyanokat, amiket az ott élők is cáfolnak.":

Pontosan nem tudom, mire gondolsz, de ha csak Mo-ot nézzük, ha téged kérdeznek meg, más képet alakítanak ki, mint, ha engem kérdeznek. Mindenki megtalálja a saját vélekedését alátámasztó forrást.


"6. Korlátozások, bezárások mellett soha nem fogunk kilábalni a vírusból, oltás ide vagy oda. Tehát nem lennének bezárva az emberek, influenza idején sem zárkózunk be, pedig ott is megfertőzhetsz vele olyat, aki kórházba kerül, vagy belehal.":

Hogyan segíti a vírus terjedését a korlátozás, bezárás? Az influenza pedig csak egyszer volt hasonlóan veszélyes, amikor spanyolnáthának hívták.


"7. Az alapból szar egyészségügyből a kormány még szarabbat csinált. Kevés az orvos, nővér, ápoló, értelemszerűen több lett a halott is, mert nincs aki ellássa a betegeket. Tehát értelemszerűen az egészségügy rendbetétele lenne a fő szempont, nem a lerombolása.":

Kicsit nehéz rendbetenni az egészségügyet egy világjárvány közepén. Ez még járvány nélkül sem sikerült, EGYIK kormánynak SEM. (Nem ennek a kérdésnek a témája, de az eü-t azért nem sikerül rendbetenni, mert népszerűtlen intézkedéseket kellene hozni, amit egyik kormány sem mer bevállalni. Az sem ennek a kérdésnek a témája, hogy miért jönnek mégis haza a külföldön dolgozó magyarok, ha eü. problémájuk van!)


"8. A kézfertőtlenítő eltűnteti az ember kezén lévő zsíros, természetes védőréteget. Soha nem volt ajánlott a rendszeres használata. Ezt tudatosítani kellett volna az emberekben, nem pedig megerősíteni őket abban, hogy 0-24 használják.":

Az emberek maguk kezdték vásárolni a kézfertőtlenítőket, Ceci néniék inkább csak alapos kézmosásról beszéltek. De így legalább azok is kezet mosnak, aki korábban nemigen.


"9. A maszk rövidtávon még hagyján, de napi több órán keresztül ártalmas, ülőmunkánál is, fizikainál meg főleg. Gyengíti az immunrendszert, nem kap elég oxigént a szervezet.":

Ez szimplán nem igaz. Megfelelő maszkban probléma nélkül lehet dolgozni. Aki nem tud, annak inkább pszichés problémái vannak ezzel.


"10. Ne zárkózz be, ne bújj barlangba, mert ha lecsökkented az emberekkel való kontaktust, gyengíted az immunrendszert. Nem élhetsz burokban, ha túl akarod élni.":

Ez ugyanúgy felesleges tanács, mint a második, mert a többség egyáltalán nem így viselkedett.


"11. Lehetne oltást csinálni, de nem kapásból 10-et és nem pár hónap alatt összecsapott, kísérleti vakcinát. Meg lett volna a hivatalos, több éves tesztelés.":

Lásd az 1. pontot


"12. Ha oltás után bárkinek bármi prolémája van, azt nem elkussolni kell, hanem foglalkozni vele, közölni, hogy igen, sajnos lehet mellékhatás és segíteni azon, aki károsult.":

Ebben az egyben egyetértünk. Viszont nem tudom, hányan jelezték problémájukat a megfelelő fórumon? (ami nem a Facebook, hanem az OGYÉI!)


"13. Természetes immunerősítők ajánlása, szabad levegő, mozgás, napozás, vitaminok, egészséges étkezés fontosságának ismertetése, nem pedig bezárkózás és maradjotthon.":

Szerintem az egyéni szabadtéri sportot, sétát soha nem tiltották, csakhogy a hőbörgő többség nem ezeket hiányolta, hanem a bandázást meg a bulikat.


"14. Nincs megkülönböztetés, védettségi kártyázás, összefogás van, nem széthúzás és uszítás":

Ezt mondd a vírus-, COVID-, meg oltáselleneseknek, akik folyamatosan birkáznak meg náciznak, és ők kezdték amúgy az uszítást a normálisan gondolkodók ellen (akik elfogadják az egészségügyi szakemberek véleményét).

2021. júl. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
30%

A kérdezőnek meg egy kis járványügyi tájékoztató:

Az oltásnak az a szerepe, hogyan nagyon jelentősen lecsökkentse a fertőzés terjedését. Valahogy elmegy a fületek mellett, hiába mondják, hogy ha egy oltott el is kapja a vírust, jóval kisebb eséllyel fog fertőzni, mint egy oltatlan, akinek valószínűleg tünetei is lesznek. A vírus pedig akkor mutálódik, ha szaporodik, az oltottban kevésbé tud szaporodni, az oltott kisebb eséllyel tudja átadni... Mi nem érthető ezen?

A harmadik hullámban alig volt COVID-os eü. dolgozó, pedig eddig az volt a legdurvább. Mert addigra többségük már be volt oltva! És elmaradtak a tömeges megbetegedések az idősotthonokban. Mert addigra a többségük már be volt oltva!

Csak ez a két tény elég bizonyíték lehetne az oltások hatékonyságára! (Az hülyeség, valótlan állítás, hogy az oltottak ugyanolyan gyakran kerülnek COVID-dal kórházba, mint az oltatlanok.)


Magyar mutánsról egy szót sem írtam. De nem is magyar sajátosság, ami itt történik, ugyanez megy az egész világon. Hőbörgés a korlátozások meg az oltás ellen.


A fertőzés helyben tartása és eliminálása pedig jó ötlet, ebben egyetértek, sajnálatos, hogy kivitelezhetetlen. Mindjárt diktatúrát kiáltanának ott, ahol megpróbálkoznának vele. (Hiszen még egyszerűbb korlátozásoknak sem hajlandóak sokan alávetni magukat!)

2021. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 A kérdező kommentje:

#44! De nem csökkenti le jelentősen. Ha ez így lenne, akkor nem futott volna végig egy hajó teljes legénységén, ahol 100% oltott volt😉(Nem tudom linkelni, de biztos olvastad már.) Tény hogy nem voltak súlyos megbetegedések és most tekintsünk el attól, hogy egészséges fiatalokról lévén szó, valószínűleg oltás nélkül se lettek volna, az nem derül ki, ebből, hogy a súlyos megbetegedéstől megvéd-e, de ezek szerint oltottan, tünetmentes is fertőzhetnek különben, hogy kapták volna el egymástól?🤔

Ezt erősíti a brit helyzet, ahol magas átoltottság mellett is több fertőzött volt, mint eddig bármikor. Tény, hogy kevesebb halottal.(Mindkettő egybecseng azzal, hogy a delta variáns fertőzőképessége nagyobb, mortalitása viszont kisebb a többinél.)

Ezek ellenére se állítottam soha, hogy az oltások teljesen hatástalanok! Azt viszont tartom, hogy nem csodaszer, nem tudjuk, hogy egyéb tényezők, mint pl.maga a tény, hogy egy új mutánsról beszélünk, hogyan befolyásolná a számokat.

Ugyanígy figyelmen kívül hagyod azt a tényt, hogy az 1.hullám kis túlzással csak az idősotthonokat és az egészségügyi intézményeket érintette. Érthető módon, a 2.hullám az eü.intezmenyekben még mindig tarolt. Félre ne értsd, nem azt mondom, hogy az oltások semmennyire nem befolyásolták, de nyilvánvaló, hogy ebben az is közrejátszott, hogy az első két hullámban már rengetegen átestek rajta, az idősotthonokban sokan meg is haltak (a 3.hullámra ott már szinte teljesen elszeparálódtak, minden látogatás tilos volt, kórházból nem engedtek vissza negatív teszt nélkül senkit.) Ne hagyjuk már ennyire figyelmen kívül, hogy ahol már a többség átesett, nincs kit fertőzni, ill.,ha gyakorlatilag karanténban élsz, nincs aki megfertőzzön. Nem az egyetlen, de az oltás mellett ezek is befolyásoló tényezők!

Tudom, hogy nem írtál. Pont ezért mondom, egy 3.világbeli, vagy akárhonnan behurcolt mutáns jelenlétéről, pont ugyanannyira tehet egy magyarországi oltatlan, mint te oltottként. Semennyire. Szóval mérgelődhetsz nyugodtan, csak épp indokolatlan. Attól, hogy én oltatok, az a mutáns semmivel nem lesz itt kevésbé. Tehát ebben biztosan nem állja meg a helyét az én társadalmi felelősségem, vagy épp felelőtlenségem.

Ennél sokkal durvább intézkedéseket vezettek be, és még fognak is bevezetni, ami erősen nyírbálja a demokráciát, sokkal inkább diktatúrára hajaz, szóval nem hiszem, hogy szégyenlősek lennének. Sokkal inkább nem akarják. Azon lehet gondolkodni, hogy miért.

2021. aug. 1. 00:14
 46/67 anonim ***** válasza:
14%

" immunerősítők ajánlása"


Ebből a 2 szóból süt rólad, hogy fingod sincs az egészről. Aki benne van a témában, tudja, hogy ilyen NEM LÉTEZIK. Sőt, ettől a szópártól fel áll a szőr a hátán. Az immunrendszer vagy működik vagy nem. A korral együtt csökken a hatékonysága, de ugyanúgy működik.


Roppantó nehéz felfogni biológiából felmentettként, hogy azért kell beoltatni magad, hogy jelentősen csökkentsd a súlyos lefolyású betegség kockázatát. Hiába is kapálózol kérdező, hogy "nem lehet tudni" "nem bizonyított" "oltott emberek is meghalnak". KOCKÁZAT CSÖKKENTÉS.


A delta pedig legalább olyan veszélyes, mint az eddig variánsok, és főleg az oltatlan emberekben tud kárt tenni:


[link]

2021. aug. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
24%

+1


Tekerj vissza 2 hónapot, és nézd meg Indiát.


Ők aztán megeszik az évi fél kiló koszt, meg vegetáriánusok/vegánok, kevés a túlsúlyos és mégis tele voltak a kórházak levegőért kapkodó 20-30-40 éves emberekkel. Biztos az is kamu, meg csak megrendezett..

2021. aug. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:

Na, jó, látom, elfogytak az érvek. Csak az oltass, oltass,oltass mantra megy! Nem írtam immunerősítőkről.(Bár, azon tudnék vitatkozni, mennyire nem csak korfüggő, kinek milyen erős, de veled fölösleges lenne, nem fárasztom magam.) Amiről viszont írtam, azokra érdekes, nincs válaszod

Kettőnk közül szerintem te kapálózol. Megértettem. Azért KELL szerinted oltatni, hogy csökkentsem a súlyos lefolyás kockázatát. Hát, az van, hogy egyelőre nem kell. Eldönthető. Az meg hogy én az esetleges covidom súlyosságának esélyét akarom-e csökkenteni, az én dolgom. Az én testemhez neked az ég világon semmi közöd, amíg én se ugatok bele, te hány vakcinát nyomatsz magadba. Az a te dolgod.

Szerinted én bioszból voltam felmentett, te viszont matekból. Az egészségügyben még nálunk is rosszabb helyzetben lévő Indiában ARÁNYAIBAN a hivatalos adatok szerint, a fertőzöttek és a halottak száma meg se közelítette a miénket. Erről ennyit.

2021. aug. 1. 11:11
 49/67 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező!

Lehet nem tűnt fel, de nem egy személlyel vitatkozol, többen is vagyunk.

A saját tested felett jogod van rendelkezni, de csak addig a mértékig, amíg ezzel másokra nem vagy negatív hatással.

Indiában az időskorúak népességarányosan JÓVAL kevesebben vannak (náluk az egyik legmagasabb a népszaporulat a világon, így rengeteg a fiatal), és tudvalevő, hogy a halálozási arány COVID esetében meredeken növekszik az életkorral. De azt ne várd, hogy valós fertőzöttségi/halálozási adatokat kapj egy olyan országból, ahol vannak régiók, ahol hónapszámra nem is látnak orvost.

2021. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy azt gondolom, egy emberrel vitatkozom? A két 3pöttyös stílusa között például ég és föld a különbség 😉

Mivel egy helytálló érv sem érkezett arra vonatkozóan, miszerint én a saját testem feletti rendelkezéssel negatív hatással lennék, nincs miről beszélni. A legutóbbi a "súlyos betegség lefolyásának kockáztatása" volt. Nos, az esetlegesen súlyosan lefolyó betegség még mindig az én testemre van hatással, nem máséra.

Ja, értem. Ilyenkor már rögtön nem valósak az adatok, bezzzzzeg a magyaroké!😂Na, ne röhögtess. Aki felhozza Indiát, az vállalja, hogy valós adatok híján, csak a valótlanokat lehet összehasonlítani. Ez egyébként minden országra igaz. Eleve országonként eltérően számolták a halottakat, más az országok népességének összetétele, népsűrűsége, átoltottsága, járvány alatti intézkedések és azok betartása stb. Ilyen alapon nincs értelme semmilyen adatot semmivel összehasonlítani. Viszont akkor minek felhozni indiai képeket?(Nincs mivel összehasonlítani azt se, mivel magyar kórházakban nem készülhettek képek.)

2021. aug. 1. 12:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!