Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azért kell keverni a vakcináka...

Azért kell keverni a vakcinákat, hogy később senki ne legyen felelősségre vonható?

Figyelt kérdés

Jelenleg, ha valaki oltás után, addig számára ismeretlen problémával jelentkezik egészségügyi intézményben, az orvosi reakció szinte minden esetben ugyanaz: Nem az oltástól van. Azt nem tudják megmondani, hogy mitől, de az biztos, hogy nem az oltástól.

De van-e olyan vakcinagyártó, aki BIZTOSRA ki merte jelenteni, hogy adott vakcina hosszú távon se okozHAT problémát? Mi van akkor, ha egy-két év múlva, adott probléma tömegesen jelentkezik?(Ne így legyen!) Ha egy adott betegség addig a népesség mondjuk 1%-át érintette, akkor meg mondjuk 90%-át(addigra kb.mindenki oltott lesz), nem lehet eltussolni, hogy a probléma és a Covid oltás között összefüggés van. A gyártó jogosan tárja szét a kezét, hogy lehet, de nem az enyémtől, hanem a másiktól, amit fél évvel korábban/később kapott. Hogy tudná bizonyítani bárki is, hogy melyik okozta?(Ehhez két különböző vakcina is elég, de jöhet még a 4.,5.,6.oltásnál újabb, amíg mindenki mindennel be lesz oltva.) Mit gondoltok erről?



2021. júl. 28. 19:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:

#24! Annyiban igazad lehet a "pszichés faktorral",hogyha ez egy egyszerű, más oltások közé "besimított" oltás lenne, amiről nem esik ennyi szó, csak mondjuk, mint az influenza elleni(tudod, hogy van, ha akarod beadatod és ennyi), akkor hiába lenne ugyanennyi oltás utáni probléma, kevesebb emberben merülne fel, hogy az oltástól lehet, mint így. Nem tudom, érted-e, hogy mit akarok. Szóval megkapná, 1 hét múlva kijön valami nyavalyája és elmegy vele orvoshoz, anélkül, hogy felmerül benne, hogy köze van az oltáshoz. De ez nem egy olyan oltás. Így aztán felmerül.

Viszont kétlem, hogy nem tudnék róla, meg nem vették volna észre, ha nem figyelik magukat. Van köztük közeli rokon, akinek a babajára kellett vigyáznom, amíg fél éjszakát a sürgősségin töltött. Elhiheted, nem hobbiból, másik szintén, csak terhesen. Csak bemegy már, amikor majdnem elvetél, 3.-nak be is kellett feküdnie, 4.majdnem öngyilkos lett, olyan rosszul volt stb.

Tök mindegy, hogy mikor ürül ki, ha előtte már elindított egy káros folyamatot. Van, akinek olyan magasvérnyomása lett, amire már élete végéig gyógyszert kell szednie, pedig addig sose volt. Akkor számít az, hogy kiürül?

Ezt az érvet a gyógyszerekkel sose értem. Miért gondoljátok, hogy mindenki marékszám eszi a gyógyszereket?(Tudom, magyar szokás.) Én például nem.És szerintem ez pont nem jellemző az oltatlanokra. Nagy ritkán veszek be fájdalomcsillapítót.(1000éve forgalomban lévőt.) Illetve, ha nagyon muszáj krónikus betegségemre egyet, amikor tünetes. Ennyi. Soha nem ettem kísérleti gyógyszert. Olyan viszont volt már, hogy új volt a gyógyszer a piacon, nagyon dicsérte a doki, elolvastam a betegtájékoztatót és elbukott, nem szedtem be. Amúgy se szeretek gyógyszet prevenciós szerrel összehasonlítani, mert nem releváns. Ha épp haldoklom, bármit bevennék, mert nincs kockázat. Ha nem venném be, úgyis meghalnék, így a gyógyulásra adok egy esélyt. Egészségesen viszont van kockázat, nem is kicsi!

Fogamzásgátlót se szednék soha. Ezt se értem, miért egyértelmű, hogy mindenki szed. Mivel a fentiek alapján nem hiszek a statisztikákban, lényegtelen, hogy aszerint nem számottevő, akiknek komoly baja lett. A másik meg, hogy kinek mi számít komoly bajnak? Aki irtózik a gyerekektől, sose akart, annak nyilván nem komoly, ha meddő lesz, még örül is, hogy egy gonddal kevesebb. Akinek meg az minden vágya, hogy anya legyen, annak elég komoly, mert az egész élete tönkrement és inkább választotta volna az esetleges halált a covidtól. Mindegy, hogy nagy átlagban melyik a veszélyesebb. Egyedül az számít, hogy neked melyiktől lesz bajod.

#26! Én lennék a legboldogabb, ha lenne bármi következménye, de ezt teljesen kizártnak tartom.

#27! Persze, mossák kezeiket. Ha nem jön be a "koktél", legyen a doki hibája, ő rakta össze rosszul. Hosszútávú problémánál meg kérdésembem a válasz. Egyik gyártó se felel, a másiké volt a rossz 🤷

2021. júl. 30. 23:52
 32/67 A kérdező kommentje:
Senki nem emlékszik, hogy még az oltások elején volt egy idősebb férfi, aki Pfizer után 2.oltásnak véletlenül kínait kapott? Tök nagy hír lett belőle. Nem sokkal utána, még ott az oltóponton rosszul lett, összeesett. Sokáig intenzíven is volt. Akkor egyértelműen a "keverése" gyanakodtak. Azóta teljesen eltűnt. Most meg már direkt mixelik. Akkor most hogy van ez? Utólag már "véletlen egybeesés lett", vagy mi? Tud valaki valamit róla?
2021. júl. 31. 00:01
 33/67 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező!

Nem állítottam arról semmit, hogy te személy szerint mit csinálsz, mit szedsz, mit nem. Azt állítottam, és ez így is van, hogy rengeteg ember szed gyógyszereket, és rengeteg nő fogamzásgátlót. De amiatt nem izgatják magukat annyira, mint az oltás miatt. És rengeteg ember veszi meg a reklámokban látott új gyógyszereket. Rengeteg orvos ír fel új szereket krónikus betegségekre, a gyógyszerügynökök nyomására. Szerintem sem helyes, de attól még így van. És ez mégsem vált ki ilyen tiltakozáshullámot, mint az oltás.

Félreértés ne essék: nem mondom, hogy egyáltalán nincs kockázata az oltásnak. Ám azon már nem lehet változtatni, hogy itt a COVID, és erre nincs más humánus megoldás. Remélem, azt te sem akarod, hogy újra kisiskolás meg gimnazista gyerekek maradjanak árván, mert a szüleiknek nem volt szerencséjük, elkapták a koronavírust és belehaltak. Nem kevés ilyen eset volt!

Meddő pedig ugyan miért lenne bárki is az oltástól? Az nem érv, hogy egy-két ciklusba bezavar, mert a fogamzásgátló pl. felfüggeszti a nő saját ciklusát, helyette mesterséges vérzést produkál! Ez ellen mégsem protestál senki! Stresszhatásra le is állhat egy nő ciklusa, háborúkban megesett az ilyesmi (mert, ugye, akkor nem volt alkalmas teherbe esni, és a szervezet ezt így védte ki), de utána ezek a nők nem váltak meddővé! A női ciklus érzékenyen reagál a testet ért hatásokra, egy sima influenza is bekavarhat, de ettől sem lesz senki meddő. Bekavart több nőnél is az oltás okozta immunreakció, de ez is átmeneti, nem kell mindjárt a háttérhatalom mesterkedését belelátni!


Párszor már feltettem a kérdést itt, ám még senki sem válaszolt, hogy oltások nélkül ő hogyan szüntetné meg a járványt, hogyan védené ki a káros hatásait?

2021. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
2021. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
39%
#34: belenéztem, de nem értem, miért linkelted ide, nekem címezve (33 vagyok). Ez arra nem válasz, hogy mi módon lehetne megállítani a járványt, ha nem az oltással!
2021. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
46%
Nem is arra akartam reagálni. A vakcina konkrétan sokaknál beleszólt a hormonháztartásba. Ezért linkeltem be. De ha végig sem olvasod, akkor felesleges bárnit is írnom.
2021. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 A kérdező kommentje:

#33!Nem azt írtam, hogy rólam írtad, hanem, hogy az írásodból úgy jön le, hogy te az oltás ellen ágállókat és a minden gyógyszert beszedőket egy halmaznak tekinted. Magamat csak példának írtam, hogy szerintem pont fordítva van. Akik nem oltatnak, azok sokkal kevésbé vesznek be mindenféle gyógyszert, inkább azok oltathatnak, akik a gyógyszernél se nézik, hogy mi az.

Nem tudom, hogy lenne valaki meddő tőle, de kipróbálni sincs kedvem. Nekem kb.20 évembe telt, hgy beálljon normálisan a ciklusom. 39 vagyok, és így is kész csoda lenne, ha össze tudnék hozni még egy gyereket. Nem fogok azon kísérletezgetni, hogy oltás után hány hónappal áll vissza, ha egyáltalán visszaáll. Ha beleesek abba a 0,02%-ba, akit elvisz a Covid, így jártam. Nem érdekel túlságosan. Mivel nincs gyerekem, nem hagyok árván senkit, én meg gyerek nélkül amúgy se akarok sokáig élni, pont lesz.rom. Valamiben úgyis meghalnék egyszer, nem csinálok ebből akkora ügyet, hogy épp miben.

"...kisgyerekek maradjanak árván..." Nem az én oltásom fogja őt életben tartani. Ha az oltás olyan szipiszupi, hogy megvédi, akkor hajrá, oltassa be magát, és nem fog meghalni. Én senkit nem tartok vissza. Szóval nem igazán értem ezt a kérdést.

2021. júl. 31. 19:39
 38/67 anonim ***** válasza:
24%

Konkrétan én beoltattam magam, egyébként pedig alig-alig szedek gyógyszert, max. néha fejfájásra.

Nem tekintek senkit senkivel egy halmaznak, csak arra próbáltam utalni, hogy nem logikus, hogy az oltás körül ekkora mizéria van, a hasonlóan potenciális veszélyt hordozó gyógyszerek körül viszont nincs. Mivel sokakat (többek között téged is) a ciklus megborulása zavar, ezért felhoztam példának a fogamzásgátlókat (ne írd, hogy te pont nem szedsz, mert nem konkrétan rólad vagy magamról beszélek.)

Az "én oltásom nem számít" pedig addig igaz, amíg csak egy-két nem oltató ember van, egyébként a "sok kicsi sokra megy" elv lép életbe.


De mondja már meg valaki oltásellenes, ő hogyan állítaná meg a járványt??? Ha ennyire ellene vagytok egy megoldásnak, akkor csak van egy alternatív módszeretek? (Vagy azoknak, akiknek a véleményére hallgattok?)

2021. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 A kérdező kommentje:

De azt nem érted, hogy hiába érvelész gyógyszerekkel egy COVID oltásellenesnek (nem magamra gondolok, bárkire), ha nem ismered, mert ha gyógyszert se szed, akkor ez tök irreleváns.

Megmondom. Sehogy. Itt az oltás, aki akar oltasson. Aki nem, az meg vessen magára. A vége úgyis az lesz, hogy közönséges náthává szelídül. Aki addig belehal, az vagy a "saját hibájából", vagy azért mert sz.rt se ért az oltás. Akkor meg kár volt erőltetni. Ja, és közben lehet gyógyszert találni rá, ha az oltás ilyen gyorsan ment, biztos az is menni fog. Annak legalább lenne értelme.

2021. júl. 31. 21:17
 40/67 anonim ***** válasza:
24%

Az kizárt, hogy az oltásellenesek mind olyanok, hogy gyógyszert sem szednek. Vagy egyikük sem dohányzik. Vagy iszik. Vagy egy sem kövér és él egészségtelen életmódot, miáltal sokkal nagyobb esélye van a magas vérnyomásra és a szívbetegségekre, mint az oltástól.

Ezek a dolgok miért nem váltanak ki mégsem világméretű tiltakozást?


Aztán meg, nem csak COVID van. Ha a kórházak férőhelyeinek felét elfoglalják a COVID-osok (még, ha saját hibájukból lettek is azok), mi lesz az egyéb betegekkel?


Továbbá: az oltások sem nyújtanak 100%-os védelmet. Aki oltott, az sem szeretné magát kitenni a fertőződés kockázatának.


Végül: ha az oltatlanok között terjedni tud, akkor mutálódik is a vírus, és válhat akár sokkal veszélyesebbé is! De, ha ez nem is így lesz, az oltásokat előbb-utóbb kicselezi, és akkor mindenki újra védtelenné válik. Újabb oltásokat kell kifejleszteni és beadni, és ne hidd, hogy mi olyan nagy örömmel oltatjuk be magunkat, hogy nem számít, hányat kell felvenni!


A szükséges kockázatot vállalom, de ha mások nemtörődömsége miatt kell felesleges (még ha minimális) kockázatot vállalnom újabb oltásokkal, akkor morcos leszek...

2021. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!