Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek biztonságos az oltás?

Szerintetek biztonságos az oltás?

Figyelt kérdés

Azt sem tudjuk mi van benne, mik a mellékhatások, évek múlva milyen betegségek alakulnak ki, de mindeki eszeveszettül oltattja magát.

Ki hogy van ezzel?

Minden értelmes kommentet szívesen fogadok, olyat is aki nem úgy látja mint én a dolgokat:)



2021. júl. 29. 23:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes itt aki ellenzi annak mind van több olyan ismerőse, akinél durva mellékhatás volt vagy pláne meg is halt oltás után. Aki nem ellenzi, annak miért nincsenek ilyen ismerősei?? 🤔 Baráti, rokoni társaságban nincs olyan aki ne oltatott volna. Kollégák között esetleg akad, nem beszéltem mindenkivel, de olyanról egyről sem tudok akinek baja lett volna, de még másodkézből sem hallottam. Aki viszont oltásellenes, akár a kezdetektől, annak meg több ilyen ismerős is jut... Fura
2021. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
65%
Pont ezt akartam én is írni, 21-es. 😄 Érdekes…
2021. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim válasza:
71%

9-es vagyok. Van egy adott számú betegség, rejtett betegség, halálozás adott számú lakosságra oltástól függetlenül. Amíg ezt a számot el nem éri az oltás utáni beteg lettem, rejtett betegségem most jött elő, meghaltam esetek száma, addig ez nem az oltástól van.


Én rengeteg oltottal találkozom, családomban, baráti körömben,munkahelyemen (eü.) Mindenki oltott, aki elmúlt 12, 100%-ban, senkinek sem volt baja, nem is halottam senkiről, akinek bármi gondja lenne. Mielőtt férjemet engedtem volna beoltatni több kollégával is felvettem a kapcsolatot kórházakból, oltópontokról, sehol soha senki semmilyen negatív visszajelzést nem adott, pedig volt köztük olyan is, aki oltásellenes.


Egyébként engem nem zavar, érdekel, ha valaki nem oltatja be magát, mindenki úgy védi magát ahogy szeretné, ez szerintem magánügy. Nekem rosszat nem tesz az oltatlan, engem nem veszélyeztet, úgyhogy én ezen nem is szoktam vitázni. Ha viszont emiatt zárják majd be a gyerekeim iskoláit és güriznek majd a kollégáim 12 órákat covid osztályon és a covid miatt csökkentett személyzetű nem covid osztályokon, akkor ez nagyon gyorsan meg fog változni.

2021. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
41%

#21!#22! Azt nem vettétek észre, hogy ez a coviddal pont ugyanígy van? Akik itt az oltást pártolják, azoknak mind meghalt covidban a fél ismeretségi köre. Nekem egy se, pedig elég sokan átestünk rajta. Ennyi erővel én is meghazudtolhatnám őket. De ha belegondolunk, nem ez a normális? Ha valaki olyanokkal találkozik, aki elhunyt covidban, akkor félni fog és oltatni, aki meg olyanokkal, akinek oltás után lett baja, és azt látta, hogy a covidon átesettek meg élnek, mint hal a vízben, az az oltástól fog tartani?

Egyébként ezt már többször megkérdeztem, de még senkitől nem kaptam rá választ, ezért most is megteszem, hátha: Miért gondoljátok, hogy egy oltatlan érdeke, hogy itt oltáskárosultakat hazudjon? Oltatlanként az az érdekem, hogy minél többen oltassanak, mivel minden kedvezményt az átoltottsághoz kötöttek, az oltatlanokét is! Ha mindenkit lebeszélek és alacsony az átoltottság, az nekem nem jó! Mi lenne a logikus? A saját szeretteimet lebeszélem az oltásról, mert féltem őket, a vadidegen gyikes Mancikát meg rábeszélem, hogy nőjön az átoltottság, nem? Tehát sehogy nem lenne érdekem, hogy oltáskárosultakat hazudjak a gyiken. Azért írom, mert ez a tapasztalatom, ennyi.

#24! Tudsz mutatni hivatalos összesített statisztikát az elmúlt évek és 2021 január 1. és június 30. közötti időszakában jelentkezett gyulladások, cikluszavarok, magasvérnyomás, szívprobléma, vérrög, allergia tekintetében? Ha, igen, akkor van miről beszélni. Ha nincs, akkor honnan tudod, hogy nem érte el/haladta meg az "oltás utáni beteg lettem"?

Amíg a kórházban kezelt covidosok legalább 40%-a oltott(más országok statisztikái), addig nem mondhatod, hogy a kollégáid az oltatlanok miatt güriznek a kórházban.

2021. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
80%
Én csak covidosokat ismerek, akiknek szörnyű volt a betegség, és még mindig vannak postcovid tüneteik. Annyira rettegnek hogy újra elkapják a betegséget, hogy már alig várják a harmadik oltást. Fura környezetben élek, de itt nem halt meg senki az oltástól, illetve az oltás után, még idősek sem. Kis faluban lakunk, és mindenki tudná, ha valami ilyesmi történt volna.
2021. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
35%

Én oltáspárti vagyok de nem halt meg a fél ismerettségi köröm. Egy emberről tudok, aki meghalt és ismertem - a fiam osztálytársának az 55 éves apja -, pedig az őszi hullámban sok ismerős elkapta. Mi nem.


Azt bírom hogy amikor a cikluszavarral meg gyulladásokkal dobálóznak az emberek, akik frankón megeszik a mindenféle kaját, amikről viszont már köztudott hogy ilyeneket okozhatnak. Szóval nem holmi kis mRNS vakcinától fogok berezelni 😅

2021. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
37%

#25! Hát, ez ilyen. Se a Covid áldozatai, se az oltásé nem egyenletesen vannak szétszórva az országban ezek szerint 🤷

Én meg konkrétan egy faluból ismerek 2 oltás utáni szívizomgyulladásos fiatalt. Miközben a statisztikák szerint kb.összesen nincs annyi. Akkor ők most csak beképzelték maguknak és hobbiból feküdtek kórházban? Nekik például nem hiszem, hogy megérte oltatni. Arra, hogy a covidtól komoly bajuk lett volna, volt kb. 0,00000001% esélyük.

2021. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk volt minden (kisváros): 50-es férfiak (2 is) halála Covid miatt, közvetlen ismerős hetekig kórházban, oxigénen Covid miatt, szövődményként tüdőembóliája is lett, és voltak persze akik elkapták, de meg sem kottyant nekik.

Közvetlen ismerőst többször is el kellett, hogy vigye a mentő, mert oltás után alig lehetett 200 alatt tartani a vérnyomását; ugyanakkor több száz ismerősöm, kollégám, családtagjaim szövődmény nélkül megkapták.


Ha mérlegre kéne tenni a rizikót, akkor szerintem a betegséggel többet vállal az oltatlan, mint az oltott az oltással.


Ez nyilván egyéni szoc. probléma lenne, csak azért mégsem az, mert ha nem tudunk összefogni, akkor mindenki szívni fog a le,-és bezárásokkal, az eü.-i ellátás hiányával egyéb területeken, a gazdaság mélyzuhanásával, az oktatás hiányával...stb. És ez utóbbiban viszont igen nagy felelőssége van az oltatlanoknak.

Remélem, negyedjére már úgy fogják mindezt kezelni, hogy a lehetőség mindenki számára adott volt, aki élt vele, élt; aki nem, nem; és hagynak minket élni, gyógyulni, tanulni, dolgozni; akik pedig beleesnek, azok majd megkapják azt az ellátást, ami ilyen keretek mellett lehetséges.

Ha nem tudunk egy irányba evezni, akkor legalább ne húzzuk le egymást, mert így mindenki megfullad.

2021. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
38%

#26! Mondj már légyszi egy ételt, ami "köztudottan" cikluszavart okoz, mert kétlem, hogy ennék olyat. Nem kell berezelni, de amíg eldönthetem, hogy megfelel-e a normális ciklusom, vagy szeretnék azon aggódni állandóan, hogy épp mikor önt el a vér, vagy lemondani egy csomó mindenről, mert 2hetente menstruálok, addig el fogom.

#28! Ebben például tökéletes egyetértünk, csak épp a kormány nem. Nem az oltatlanok felelőssége. Hiába mártírkodnak néhányan, mindenkinek fontosabb a saját élete, mint a társadalomé és ez így van jó. Senki nem oltatott más miatt. Mindenki elsősorban azért oltat, mert azt gondolja, hogy NEKI az a jó. Mivel mindenkinek volt és van lehetősége oltatni, lehetne mostmár hagyni az embereket élni.

2021. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
52%

"Azt bírom hogy amikor a cikluszavarral meg gyulladásokkal dobálóznak az emberek"

Csak, hogy értsd miről van szó. Van, akinél csak pár napot, vagy hetet késett a menstruáció. Van, akinél rendszertelen lett, van, aki az oltás után hónapok elteltével még mindig folyamatosan vérzik, van, akinek meg már 20 éve nem menstruál (menopauza) és megjött neki. Egyre több eset van, ahol gyulladást, cisztát, daganatot, szőrösödést, mell növekedést (férfiaknál is), erekciós problémákat stb okozott. Tudod mit jelent ez? Hogy az oltás durván beleturkált a hormonháztartásba!

Ahol én élek, a covid meg se látszódott, sem a halálozáson, sem semmi máson. Nem volt komoly tünet, megfázás szerű tünetekkel voltak páran karanténban. Családommal dolgoztunk, találkoztuk olyan emberekkel, akik másnap már karanténba kerültek. A 3 hullám alatt nem kaptuk el, nem is fogunk oltatni. Jött az oltás és elkezdtek hullani körülöttünk az emberek. Van, aki oltás után lebénult, van, aki agyvérzést kapott, összeesett pár nappal később, folyamatos fejfájása van, elhagyott gyógyszereket kell szednie, mert visszatért a problémája, amiből már rég kigyógyult. És jópáran meghaltak. Persze, mondhatjuk, hogy az oltásnak semmi köze hozzá. De túl sok lett a véletlen. Én elhiszem, hogy van, aki elvesztette a szeretteit covidban. Elhiszem, hogy van, aki durván megszenvedte a fertőzést. De ti is higyjétek már el, hogy rohadtul nem 1-2 eset van, ahol az oltás okozott gondot.

2021. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!