Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek biztonságos az oltás?

Szerintetek biztonságos az oltás?

Figyelt kérdés

Azt sem tudjuk mi van benne, mik a mellékhatások, évek múlva milyen betegségek alakulnak ki, de mindeki eszeveszettül oltattja magát.

Ki hogy van ezzel?

Minden értelmes kommentet szívesen fogadok, olyat is aki nem úgy látja mint én a dolgokat:)



2021. júl. 29. 23:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
85%
Ha tudnám mi van benne, akkor sem értenék hozzá, hiszen nem vagyok orvos. Viszont miután olyan emberek oltatták be magukat, mint pl a kislányom kardiológusa, aki konkrétan 2x hozta vissza onnan, ahonnan semmi sem volt biztos, onnantól nekem nem volt kérdés.
2021. júl. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy a parizerben a cigiben és a különböző alkoholokba sem tudod hogy mi van. Ez nem túl jó érv. Sőt a többi oltásban sem tudod ahogy azt se hogy te gyerekként mit kaptál vagy a gyereked most nem kísérleti oltást kap ugyan arra a betegségre amire a másik a régit. Amikor feltalálták a vonatokat emberek köztük néhány orvos is bizonygatták hogy márpedig belefogunk halni ha felszállunk mert szét fog szakadni minden belső szervünk :D
2021. júl. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
70%
Miért, a többi gyógyszerben, oltásban, a tasakos levesben teljesen képben voltál eddig, hogy mit tartalmaznak?!
2021. júl. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
42%

Én tiszteletben tartom mindenki döntését, de amíg csak lehet, nem oltatok. Nem tartom biztonságosnak, annyira semmiképpen, amennyire erőltetik. Ha egy pohár tiszta vizet akarnának megitatni a világon minden egyes emberrel úgy, hogy azt 1-2 éve "találták fel", azt is borzasztó nagy felelőtlenségnek tartanám. Nincs olyan szer a világon és soha nem is lehet, amiről tapasztalat nélkül, akár egyetlen ember is BIZTOSAN állíthatná, hogy nem árthat. Ez sem az. Minden egyes embert beáldozni arra alapozva, hogy "valószínűleg nem lesz hosszútávú mellékhatása", számomra felháborító és egyben hihetetlen. Márpedig az a nem titkolt cél, hogy mindendenki megkapja. Ha arról lenne szó, hogy juhú, itt az oltás, ami megment a haláltól, élj vele, ha akarsz, jobban bíznék benne és gondolkodtam volna rajta, de így nem. Onnantól, hogy nem lehetőség, hanem lassan kötelesség, nem tűnik tiszta szándéknak. Gyerekeknek erőltetni egy kísérleti oltást egy olyan betegség ellen, amire neki kb.0,000000001%esélye van, hogy bármi baja lenne tőle? Nonszensz.

Egyébként a környezetemben több ember oltatott, mint, aki nem. Kb.az oltottak felének lett már valami oltás utáni problémája (nem normál oltási reakció.) A tapasztalat pedig az, hogy nincs magyarázata SOHA, hogy mitől, de "biztos nem az oltástól". Nem gondolom, hogy ez egy korrekt eljárás lenne. Ha felvállalnák, hogy lehet az oltás miatt, akkor gondolkozhatnék úgy, hogy ok.ez egy kisebb probléma, ha ez vár rám az oltás után, akkor is megéri kockáztatnom, mert a coviddal rosszabbul járhatnék. De így, hogy azt látom, minden esetben eltusolják, hiteltelenné váltak. Honnan tudhatom, hogy nincsenek durvább mellékhatásai, amivel pont ugyanezt teszik?

2021. júl. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
72%
Igen, bizonyos mértékben biztonságos, ha úgy nézzük milyen minimális az oltás miatt megbetegedők, elhalálozók száma. Ez a szám töredéke annak, mintha valaki valamilyen betegségben halna meg. Az oltások engedélyeztetése és felhasználása nagyon szigorú feltételekhez van kötve, még ha úgymond kísérleti stádiumban vannak is. Még ha a háttérhatalmak a népesség csökkentése miatt nagyon nehezen kimutatható, lassú felszívódású mérget is raknának az oltóanyagba, előbb utóbb kiderülne, és nagyon súlyos következményei lennének. Magyarország lakossága meg amúgy is csökken, a kormánynak nem lenne érdeke, hogy még kevesebb adófizető állampolgár legyen. A magyar kutatók, laboránsok tudása világszinvonalú, alaposan megvizsgálták az oltóanyagokat, mielőtt engedélyezték volna őket magyarországon.
2021. júl. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
73%

A hagyományos (legyengített kórokozós, vagy vektor típusú) oltások már legalább egy évszázada használatban vannak, és soha, senki sem firtatta, hogy mi van bennük, ellenben hatásosak.


Az új technológiájú mRNS vakcinák fejlesztése is 30 év munkájának eredménye, nem most 'homorítottak vele' egy nagyot hirtelen, a semmiből.

2021. júl. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
42%

Már vártam a lepontozást. Azért nem írtam bele, nehogy úgy tűnjön, hogy tele vagyok előítéletekkel, de ismét kiderült, hogy nem előítélet, hanem tapasztalat. Mint írtam, én mindenkinek tiszteletben tartom a döntését. Sajnos, ugyanez az oltást pártolókról nem mondható el.

#5! Az elhunytak és megbetegedők száma pont akkora, amekkorára akarják. Vagy te ott állsz minden beteg mellett és vezeted a statisztikát. Én a saját szememmel láttam, hogy mennyire szorgosan jegyzik őket. Szigorú feltételekhez kötik az engedélyt? Valóban. Ezért is nem kapott mRNS technológiával készült vakcina még semmire. Nem tudott megfelelni a feltételeknek. Kizárólag vészhelyzetre kapott. Fordítsuk meg a kérdést. Vajon miért nem?

#6 Akkor lesz eredménye, ha vége lesz a kísérletnek. Addig legfeljebb hipotézis van. 30 éve nem voltak vele humánkísérletek, sőt, 2 éve se.

#4

2021. júl. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
69%

#4 Én meg nem értem a hozzád hasonlóan gondolkodókat...

Nyilván nem fogjuk meggyőzni egymást, úgyhogy megközelítőleg sem ez a célom; de ezek a kérdések azért felmerülnek bennem:


Szerinted akkor a cél egy globális emberírtás, szervezett körülmények között?


És mindezt az egész világon az orvosokon, egészségügyi dolgozókon (Professzoroktól, az agysebészeken át, az ápolókig) kezdenék, akik -nyilván- semmit sem értenek hozzá (de a hozzád hasonlók annál inkább); és Ők is csak azért adatták be szerinted, mert a TV-ből azt mondták Nekik? (Eü.-ben dolgozom, az osztályunk átoltottsága közel 100%, de nem sokkal rosszabb a helyzet az általam ismert többi oszályokon sem; és ez még azelőtt lett annyi, hogy kötelezővé tették volna).


Utóbbi momentum (kötelezővé tétel) számodra bizonyosság: tényleg az orvosokkal kezdik, hogy utána senkin se lehessen már segíteni?!


Egyébként járványok mindigis voltak, és lesznek is. És képzeld, MINDIG, MINDEGYIKRE, ÚJ GYÓGYSZEREKET, ÉS OLTÁSOKAT KELLETT KIFEJLESZTENI! Nem volt készleten sem a járványos gyermekbénulásra, sem a szamárköhögésre, sem a többire. Sok százezer ember halála, belenyomorodása után lett rá gyógymód, amelyek így ma már nem veszélyeztetnek minket, vagy a gyermekeinket.

Az, hogy most nem 10 évet kellett a megoldásra várni? Nos, eltelt néhány évtized azóta, és a technika is egész más cipőben jár (még mobiltelefonok is lettek, ami ellen pl. nem tiltakozik senki)...


Én nem értem, hogy hol a józan paraszti eszük az embereknek. Hogy ezekbe miért nem gondolnak bele... Hogy miért jut előbb az eszükbe a népírtás, a chip beültetés, az emberiség globális megvezetése; mint az, hogy a tudomány ma már képes erre, eljutottunk erre a szintre...


Nyilván, minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai. Ezt elfogadjuk bármelyiknél, amit felír az orvos, még akkor is, ha egy 'újságot' mellékelnek hozzá. És azokból is vannak folyamatosan újak, amelyeket csak most vezettek be, mégsem kétkedik ezekkel szemben senki, amikor felírja az orvos; pedig le merném fogadni, hogy ma már klasszisokkal több ember kapott koronavírus elleni oltást a világon, és e tekintetben már most nagyobb tapasztalat van, mint egy újonnan bevezetett gyógyszernél...

2021. júl. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim válasza:
72%

Amikor 13-14 ( nem emlékszem pontosan) éve elindult a babák bárányhimlő elleni oltása, akkor a többség szó nélkül simán belövette vele a pár kilós babáját 3x is. Akkor még nem volt kötelező teljesen új oltás volt, senkinek semmilyen tapasztalata nem volt azzal kapcsolatban, hogy hosszú távon mit okoz majd.

Szóval pár kilós babák mehetnek a levesbe, de egy felnőtt fél beadatni magának egy mostanra már több millió emberen kipróbált oltást?! Ugyanmár, nevetséges.

2021. júl. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
73%

#9 Ami mára ráadásul kötelező is lett... De mindegy, mert aki azt akarja belelátni, az úgyis azt fogja, hogy addig meg csak kísérleteztek, szülői felelősségre...


De elmondható ugyanez pl. a Bexero-ról, vagy a többi meningitis elleni oltásról is...

Kezeket fel: ki tudná felsorolni, hogy melyikben pontosan mi van?! Mégis beadatjuk nagyon sokan (az én gyerekem is megkapta), mert élünk a tudomány mai állásával, és lehetőségeivel.


Vagy az pl. nem számít emberkísérletnek, hogy egy súlyos betegség kivédése lehetséges védőoltással, de a szülő inkább úgy dönt a saját gyereke sorsáról, hogy inkább kiteszi a betegség kockázatának, aztán lesz, ami lesz...?!

2021. júl. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!