Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bélféreg mozog a székletben?...

A bélféreg mozog a székletben? Mi a tünete egy gyereknél?

Figyelt kérdés

Oviban kiderült, hogy kislányom csoporttársa vagy társai férgesek lettek

Mire figyeljek?


2021. aug. 2. 20:30
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

Na az szar... ugyanis elvileg vermoxot nem lehet terhesen. Én is 16 hetes voltam mikor a lányom férges lett. Baromira féltem. Bár a gyerekorvos meg azt mondta lehetne gyogyszer. Na mindegy nem kaptam el.

Lenyeg irass neki gyogyszert es ha lehet ne egy wcn üljetek. Ha muszsj mindig fertotleníts mielott raülsz.Ne aludj vele egy agyban,neki agynemut,pizsit,törcsit naponta váltsd és 60 fokon mosd. Te csak zuhanyozz. Ne nagyon puszilgasd.

De ezek csak megelozes ezeket amugy akkor kell ha már tuti ferges. Es az állapotodra tekintettel vagy 2 hetig nem vinném oviba

2021. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Vàrandósan is lehet fèreghajtòt bevenni. Èn a gyereknek mindenkèppen adnèk, magam csak akkor vemnek be, ha biztosan elkaptam.
2021. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítettetek

Holnap iratok neki a biztonság kedvéért

És a higiéniai szabályokat betartom amit az utolsó előtti javasolt nekem

Magamnak csak akkor ha én is elkapom

Egyenlőre rajta sincs tünet

Köszönöm

2021. aug. 2. 23:11
 14/16 anonim válasza:
100%

Gyerekként nekem is volt és emlékszem, semmi előjele nem volt, egyszer csak észrevettem hogy nagy wc után ott mozogtak…. De nem volt se viszketés se semmi. Változó nagyon. :/

Viszont anyum terhesen kapta el, mesélte hogy egy egészen hosszút látott, pánikba esett, de végül gyógyszerrel vagy anélkül (nem emlékszem), de egészséges maradt ő is és a húgom is. Úgyhogy ha el is kapod, nem lesz gond. Van rá megoldás.

2021. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt az egyik gyerekemnek, valószínűleg homokozóból. Szólt, hogy viszket a feneke, megnéztem és jájj... Kapott Vermoxot (éjjel ügyeletes doki, mert azt mondták telefonban, menjek be, ne várjak ezzel fél napot se, mert gyorsan szaporodik, s annál hosszabb kikezelni). Másnap kérdeztem a gyerek orvost, nekünk is kell-e szedni, azt mondta nem, csak mind együnk sok fokhagymát, ne fürödjenek együtt, s mindenkinek legyen extra rövid a körme ill. kézmosáskor is karmoljunk bele a szappanba. Mindent kimostam még 60 fokon meg folyton fertőtlenítettem a vécét, dupla alsót adtam a gyerekre... és hál'Istennek nem kaptuk el, s a gyerek is két nap múlva jól volt (bár egy hét múlva azt hiszem, még ismételtük a gyógyszert, ahogy mondták).

Óvónő barátnőméknél is volt, ott az egész családon végigment, több mint egy hónap volt, mire kigyógyultak.

2021. aug. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Bizony az nagyon fontos hogy extra rovid legyen a körme es ne vakarja a fenekét mert utána a szájába veszi és visszafertőződik.
2021. aug. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!