Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a fogamzásgátló beszedése...

Ha a fogamzásgátló beszedése után 1 órával hánytam , mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Tegnap telt el a hét napos szunetem, ma kellett volna be vennem az első szemet. Be vettem de rá 1 órával hánytam. Sok olyat olvastam hogy szedjenek be meg egyet , de én azt nem igazán szeretném , mert akkor úgymond 1 el kevesebb tablettám lesz. Ma este így már amúgy sem tervezünk együtt lenni a párommal , mert azért nem akarom hogy véletlen be csússzon valami. Tehát ha holnaptol ugyan úgy be veszem mint eddig akkor lehet majd probléma?
2021. aug. 5. 20:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg így részben olyan mintha 1 nappal később kezdenem majd el újra szedni. Nem?
2021. aug. 5. 20:24
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A következő tablettáig, használjatok óvszert, vagy más alternatív védekezést.

Ezt a gyógyszert, tekintsd semmisnek, és ne vegyél be még egyet.

2021. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy nappal hamarabb abbahagyhatod, akkor nem csökken a védelem. De ha egy nappal később kezded, akkor már igen. Na most vagy egy hónapig gumiztok, mert az úgy 100 százalék, vagy beveszed most a levél utolsó szemét, így pedig egy nappal kevesebb ideig fogod szedni, és úgy tartod meg utána a 7 napos szünetet. Tehát változni fog, melyik nap hagyod abba, és melyik nap kezded maj a következőt. Természetesen ez a "vedd be az utsó szemet" csak akkor él, ha minden tabláttadban ugyanaz van, tehát nem 3 színű például a 3 sor.
2021. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Próbáltad esetleg vissza enni? Hátha menthető lett volna még az a tabi.
2021. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 ha ez lenne a legelső szem a 7 napos szünet után, akkor miért csökken-e a védelem?
2021. aug. 5. 20:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el mondjuk a betegtájékoztatót.

Maximum lesz egy tartalék megkezdett levél tablettád, amit mindig magadnál tarthatsz, így csökkentve az esélyét, hogy otthon felejtsd.

2021. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Melyik lenne akkor jobb? Ha az utolsó szemet veszem be így 1 nappal hamarabb vége lesz, vagy ha teljesen újból veszek be?
2021. aug. 5. 20:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták: a későbbi kezdésből lehet probléma, az egy nappal korábbi abbahagyásból (ha utána nem tartasz hosszabb szünetet 7 napnál), abból nem.

Egyértelmű, hogy be kell venni még egy szemet....

Amúgy el kellene olvasni a betegtáékoztatót.

2021. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha meg mindig fent all a hanyinger / hanyas veszeje akkor most mikor kene be vennem?
2021. aug. 5. 20:58
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
12 órán belül a szedett időponthoz képest.
2021. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!