Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy közel 200 kg-os embernek...

Egy közel 200 kg-os embernek vajon mennyi ideig fog működni a szíve?

Figyelt kérdés

Engem minden alkalommal azzal csesztet a háziorvosom, hogy fogyjak le, mert nem fogja bírni a szívem hosszú távon. Pedig "csak" 95 kg vagyok. Akkor ezek alapján ha valaki 200 kg, akkor neki még kevesebb ideig bírja majd? Például neki: https://www.youtube.com/watch?v=dCNJYrh9V_Y

Én is edzek, de azért nem úgy ahogy ő szokott. Hanem lemegyek heti 3x az edzőterembe (már amikor nyitva van, most szerencsére igen) és súlyzós edzést végzek. Nem terveztem eddig még fogyni, mert amúgy a testzsír százalékom az edzőtermi mérleg szerint 22%, ami szerintem nem olyan sok. De a háziorvosom szerint az mindegy, ugyanis ha nem zsírból van rajtam a tömeg, hanem izomból, akkor az is ugyanúgy testtömeg, ugyanúgy pluszban kell dolgoznia a szívemnek, tehát ugyanúgy hamarabb fogok meghalni. Ha ez igaz, akkor a videóban látható férfinek nem kellene már halottnak lennie?

Illetve a másik kérdés, hogy akkor hagyjam abba az edzést, mert ha izmot szedek még fel, akkor az is ugyanolyan rossz lesz az egészségemre nézve, mintha zsírt szednék fel?



2021. aug. 11. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
ameddig
2021. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valahol pár nap és pár évtized között. Ezt nem lehet előre kiszámolni, ami tény, hogy a kockázat a sokkal nagyobb.
2021. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95 kg hány cm-hez? Az sem mindegy. 160-hoz elég sok
2021. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A testépítő életmód valóban nem a legegészségesebb dolog, több dolog miatt sem. Mondom ezt úgy, hogy én is lassan 10 éve járok rendszeresen edzőterembe és egészségügyi szakmám van. De tény, hogy annyira nem tesz jót a szívnek, valóban jobban kell dolgoznia.

Nem ugyanolyan a hatása, mintha zsírt szednél fel. Nyilván a testedzésnek van sok pozitív hatása is, de ha gyengébb a szíved (mondjuk genetikai okok miatt, vagy korábbi betegség miatt), akkor a testépítés nem igazán ajánlott. Én így láttatlanba azt mondanám, hogy heti 1x mondjuk csinálj valami cardiot is (futás, elliptikus tréner, aerobik, úszás, ami tetszik), ezzel tudod a szívedet is erősíteni. És a 22% az elég sok (főleg ha férfi vagy).

A pontosabb megítélésben egyébként sokat segítene, ha elárulnád a nemed, az életkorod, a magasságod és az esetleges ismert betegségeid.

2021. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
26/F, 184 cm. Nincs ismert betegségem. Még tavaly elkaptam a Covid-ot. 2 hét alatt túlestem rajta, nem maradt semmi poszt tüntetem. 1 hónapja megkaptam az első oltást, aznap délután óta szédülök folyamatosan. Ezt leszámítva jól vagyok.
2021. aug. 11. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!