Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pulse oximeter: Futás közben...

Pulse oximeter: Futás közben mennyire eshet vissza az oxigénszint?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta nagyon rossz az állóképességem, pedig akkor még némileg sportoltam is.


De ma már hogy még ráadásul mozgásszegény életmódot is folytatok, így meg már pláne...


Kíváncsiságból vettem agy ilyen kütyüt, alapból 98% oxigénszintet és 85-ös pulzust mutatott


Na mondom sprintelek egyet, ha már az ujjamon van.

kb 50méter elég is volt hogy azt higgyem hogy mindjárt megdöglök.. :D :D


Ekkor mutatott 89-es oxigénszintet és 172-es pulzust.


Ez mennyire rossz, vagy normális sprint után?


2021. aug. 23. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A futástól nem kellene csökkenni a véroxigén szintnek. Valószínű rossz a mérő.
2021. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

már hogyne csökkenhetne, anaerob edzés pont azt jelenti, hogy nincs elég oxigén utánpótlás, ezért "kifullad" az ember.

Ilyen a sprint vagy a súlyemelés is.

A 172-es pulzus is rendben van hirtelen terheléskor. Középkorú embernek e fölé is tud menni a pulzusa rövid időre. Fiatalabbaknak akár 220-ig is.

Edzéssel persze javítható minden bizonyos szintig, de leginkább a genetikán múlik.

Én pl gyerekkorom óta nem tudok futni, a tüdőm kevés hozzá, ezért bicajozok inkább, nyilván nem tour de france tempóban.

2021. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az anaerob edzés nem azt jeleti, hogy az ujjadban nincs elég oxigén, hanem, hogy az izmodban lesz oxigénhiány.
2021. aug. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: A sprinternek nem a lába a szűk keresztmetszet, hanem a tüdő és a vérkeringés, ami nem tud elég oxigént szállítani.

Ha a lába adná fel, akkor összerogyna a cél után, nem levegőért kapkodna.

2021. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!