Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem értik meg csomóan,...

Miért nem értik meg csomóan, hogy az orvosi maszktól sem csökken a vér oxigénszintje?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem. Második napon MINDEN diákkal (1120 fő a mi sulinkban) kitölttettek egy kérdőívet, ami kötelező. abban leírhatták, hogy kényelmes-e kapnak-e levegőt zavarja-e őket.


Jé érdekes egyetlenegy gyerek sem írta, hogy ne kapna levegőt. Ma délután felolvasta az igazgató a hangosbemondón, hogy 21-en írták azt, hogy kényelmetlen, 40-en azt, hogy idegesítő és 0 (nulla) írta azt, hogy nem kap levegőt.


Ez nem elég indok? Hogyne megfulladunk a maszkban. :D ennél angyobb álhírt nem is hallottam. Meg rosszul lesznek.


Amúgy gimiről van szó, én 10.-es vagyok. a 5.-es "kis"lányok, fiúk is simán tudják hordani az ffp2-es 3-mas maszkot gond nélkül.

De egyesek meg 2 perc vonatúttól játszák az ájultat.

Osztálytársaim körében tapasztalatként az futott körbe, hogy ha beszívom a levegőt és érzem az arcomon, hogy hideg, akkor 1. a másik irányba miért ne működne, tehát kifújom a maszkon ekresztül a széndioxidot 2. friss levegőhöz jutok.


Mi kézteti az embereket arra, hogy így megjátszák magukat? Ha igaz lenne akkor már mindenki megfulladt volna :D 5000 emberből úgyis lesz 5 ember aki Karenként viselkedik és játsza az agyát, de ezen kívül még mindig nagyon sok a kattant akik beveszik, hogy nem kapnak levegőt.

Szerintem ők nem is akarnak :/


2020. szept. 2. 14:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hány orvosnak kell még bebizonyítania videóban, hogy nem csökken a véroxigén szint a maszktól? Tele van mindenkinek a töke azzal, hogy ennyi álhírterjesztő van akik azt hiszik, hogy a maszkkal korlátozva vannak
2020. szept. 2. 14:56
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Az elkényeztetett, önző tuskók játsszák a hattyú halálát ezzel kapcsolatban, normális embert még nem hallottam nyavalyogni. Igen, kellemetlen, de egy apró kellemetlenségről van szó, nem valami traumatikus élményről. Amíg én asztmásan simán tudok benne lélegezni, addig nem vagyok képes komolyan venni ezeket a bohócokat.
2020. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Én nem szeretnék megsértődni, de utálom a maszkot, úgy érzem magam benne, mint egy rab.

Nem tudom megmagyarázni miért, de alig várom, hogy levehessem.

2020. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nagyjából 1 éve kórházba kerültem mert majdnem leállt a tüdőm.Az asztma is közrejátszott benne.

Szóval ugyan azon a véleményen vagyok mint a 2-es válaszoló.

Ha mi gond nélkül tudunk levegőt kapni akkor senki ne próbálja megmagyarázni,hogy ő márpedig megfullad.

Tapasztaltam milyen fulladozni és 100%,hogy ők nem is azt érzik csak beképzelik mentálisan.

2020. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szintén asztmás vagyok. Optimális esetben 8 órát simán lehúzok maszkban (20-25 fok, rendes légáramlás). Dög melegben, eleve levegőtlen helyen, magas páratartalom mellet viszont nagyon megérzem azt az egy-két réteget az orrom előtt. Teljesen megértem azokat, akiket zavar a maszk.


Azokat nem értem, akik az elfogadható minimumot (bolt, tömegközlekedés) sem tartják be a másik EMBER védelme érdekében. Én is szabályosan hordom...

2020. szept. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%

Ez már régen nem arról szól, hogy ne bírná ki az ember azt a 15-30 percet míg vásárol, vagy 60 percet míg utazik.


Nem, itt már arról van szó, hogy ezt a vírushelyzetet nagyon felfújták politikai és gazdasági szinten. Nincs akkora vírushelyzet, hogy ekkora intézkedésekre lenne szükség. Éves szinten minimum 2-szer van szezonális influenza járvány, ami több százezer életet követel éves szinten a világon mégse zárják le a határokat, mégse kötelezik az embereket maszkhasználatra, otthonmaradásra, és az emberek többsége NEM oltatja be magát. 2018 vagy 2017-es adat, hogy abban az évben több mint 8 millió ember halt meg a világon rákban.

Mivel ez az egész cécó decemberben kezdődött Kínában ekkora halálozási arány úgysem fog kijönni, mivel még az 1 milliót se érte el.

Sőt, mivel még a boncolást is megtiltották, ezért kérdés vajon hány valódi koronavírusban meghalt van, és hányra fogták rá, hogy csak abban halt meg, valójában meg nem.


Figyeljétek meg, most csak egy maszk, következőleg meg ha nem oltatod be magad, akkor nem mehetsz dolgozni, vagy nem mehetsz ide-oda amoda, tehát korlátoznak mindenben és arra kényszerítenek, hogy oltasd be magad a semmi ellen. És ki fogja ellenőrizni, hogy abban az oltásban mi van? Lehetséges, hogy nem az életünk megmentésére törekednek, hanem pont az ellenkezőjére.


Nézhetitek a kommentemet h..lyeségnek, a ti dolgotok. De aki elhiszi, hogy tényleg komoly világjárvány van, ami csak akkor fertőz, amikor azt megparancsolják és ott, ahol elrendelik neki, miközben a politikusok se tartják be az intézkedéseket, hisz rájuk ugye nem vonatkozik, az vessen magára.

2020. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

ui.: Ki látta a Szolgálólány meséje című sorozatot?

Elég érdekes, hogy ott is a rabszolgák száját maszkkal fedték el, hogy k..ssban maradjanak.


Érdemes megnézni ezt a Die Hard részletet is 21.54 perctől:

[link]

2020. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az asztma az más. Teljesen más. most azokra gondolok akiknek semmilyen légzőszervi megbetegedése nincs.

Az asztmás fulladás simán maszk nélkül is létre jön, nem kell hozzá semmi egyéb...

Tanáraink is mind tudják hordani egész nap, ők is mondták, hogy felfoghatatlan mekkroa hisztit le tudnak vágni páran csak azért, mert épp egy rongyon keresztül lélegzik.

2020. szept. 2. 16:30
 9/14 A kérdező kommentje:

7: most ugye nem azt akarod mondani, hogy egy szövetdarabbal akarnak elhallgattatni minket. legyen akárminek a jelképe.

csernobilban se látták a sugárzást mégis mindenki tudta mi az és milyen veszélyes.

2020. szept. 2. 16:31
 10/14 A kérdező kommentje:

Apám asztmás, tudom hogy néz ki egy ember aki fullad.

Hát nagyon nem úgy, mint azok akik torkuk szakadtából üvöltenek másokkal, ha maszkot kell venniük.


Senkit nem gátol a szabadságában. Azt mondasz amit akarsz, szólásszabadság van. ha felveszed a maszkot más lesz a helyzet?

2020. szept. 2. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!