Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térdfájdalomra milyen vitamint...

Térdfájdalomra milyen vitamint kell szedni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 25. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért fáj? Kopás? Rossz tartás? Trauma? Stb
2021. aug. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra ugyan hiába szedsz.
2021. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ezt szedem.


[link]


Ezt a derekamra használom, mint fájdalom csillapítót, de a térdre is lehet hatásos:


[link]


A tigris tapasz 4 nagy tapaszt tartalmaz, amit ketté lehet vági hosszában, és akkor 8 alkalommal használható. Éjszakára nem tanácsolják fent hagyni, és időnként szünetet kell beiktatni a használatában, mert a bőrt kicsit felmarhatja ha egymás után naponta tapaszolja valaki.

Természetesen, aki érzékeny a kámfor, mentol, bormenta, vagy szegfűszeg olajra, annak nem szabad alkalmaznia.


Ezt akarom majd kipróbálni:


[link]


Természetesen a másik kurkumásat addig nem szedem. DE ebben van kondroitin és csűdfű, ami érdekelne, hogy milyen hatása van.


Persze attól is függ, mitől fáj az ízület. Vannak reuma krémek, lóbalzsamok, ördögcsáklya, vagy fekete nadálytő krém, tea, sport krémek, vagy jégzselé stb.


Egy biztos, a kollagén segíthet, a kurkuma pedig elég jó gyulladáscsökkentő.

És vannak zselés talpbetétek, amik megkönnyítik a járást.


Nekem pl. van a térdemre olyan térdszorító, amiben mágnesek vannak, de ilyen térd szíjam is van. Az is hatásos szokott lenni.


Szóval, én azt mondom: ne higgy annak, aki azt mondja, nincs segítség, mert van. Csak tudni kell használni.

Amíg a porc nekem kopik el teljesen, képes visszaépülni. Már pedig az ízületeknél a porc a lényeg, és a synovia (pár csepp szövet közti folyadék), ami keni az ízületeket normál esetben.

2021. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as

És ezek közül szerinted melyik a vitamin?

2021. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: Te mit szednél ízületre?

Mert csontokra van a Kálcium

Izomra Magnézium B6

De az ízület támogatására más kell.

Pl. Kollagén, és a beépüléséhez C vitamin.


DE nem értem, miért baj, ha nem vitamint ajánlok, hanem olyan gyógyhatású termékeket, amiket kipróbáltam, és beváltak?

Ez nyilván nem válhat be mindenkinél, de túlzás lenne azt állítani, hogy semmi nem segít.

2021. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös

Hát mert szerintem nem az volt a kérdés, hogy mit ajánlunk térdfájdalomra, hanem milyen vitamint ajánlunk térdfájdalomra.

2021. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: De ha nincs kifejezett vitamin térdfájdalomra? Akkor már nem is kell segíteni?

Fogadok, hogy neked még sosem fájtak az ízületeid. Csak azok tudnak ilyen felsőbbséggel nyilatkozni, akiknek gőzük sincs az ilyen fájdalomról.

Ha pedig mégis, akkor én kérek elnézést.

2021. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is azt írtam, hogy nincs a 2-ben...

Te ugyan nem írtad, ajánlottál mást, nincs ezzel probléma, csak gondoltam oka volt, hogy a kérdésben szerepelt a szó.

Volt már ízületi fájdalmam régebben, nem állandó és nem erős, hiába kezeltem bármivel, meg ehettem vitamint is bátran és feleslegesen. Úgyhogy hagytam a fenébe, aztán el is múlt magától. Ennek legalább 5 éve. Nem ilyen porckopásos nyavalya lehetett, mivel azóta is tökéletes, meg akkor is inkább bizonyos szögekben fájt terhelésre. Azért nem volt kellemes, de főleg inkább bosszantó volt.

Nem mellesleg cseppet sem hiszek abban, és ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül, hogy TÖBBLETvitamin bevitele bármire is jó lenne. Se térdkopásra, se megfázás megelőzésére, se immunrendszer erősítésre, se semmire. Ha a napi ajánlott adag megvan (akár ételekből is, kivéve a D-vitamin télen), annak emelése már semmiben nem segít pluszban semmit, ezt már többször bizonyították. Főleg nem egy ilyen komplex, progresszív lefolyású és általában nem visszafordítható okú dologban.

2021. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!