Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az MRI-n kontrasztanyagot...

Az MRI-n kontrasztanyagot kaptam, agykárosodásom lesz tőle?

Figyelt kérdés

Agyi mri-m volt, kontrasztanyagos.

[link]

Olvassátok el ezt a cikket:"(. Sírva fakadok, azóta tiszta ideg vagyok!!:(

23 éves lány vagyok!:((((((((



2021. aug. 27. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is semmi bajod sem lesz ennyitől

Másodszor nem olvass ilyen hülye oldalakat, semmi alapja sincs annak, amiket ezeken írnak.

Harmadszor nem kell hisztisnek lenni, hanem gondolkodni - ha tényleg ártalmas lenne, akkor minden második embernek komoply agybaja lenne emiatt, úgyhogy nem lenne engedélyezett!

2021. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elolvastam.


Újabb kutatások arra utalnak, hogy gyakran végzett lineáris gadolíniumos MRI vizsgálat esetén a gadolínium az agyban is lerakódhat


Neked "csak" most volt ilyen vizsgálatod? A cikk azt írja, ha gyakran végzik akkor rakódhat le.


Illetve ajánlják, hogy mri után igyál nagyon sok vizet, hamarabb kiürül a kontrasztanyag.


Amit tehetsz sok folyadék fogyasztása.


Illetve egyszeri alkalomtól nem lesz semmi baj.

2021. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyszer volt igen. Nem emlékszem mennyit ittam utána, mert májusban volt. Arra emlékszem, hogy utána 3 napig remegett az alsó ajkam. Illetve szörnyen fájt a fejem sajnos utána még hetekig. De igazából az egész fentről, levelé a hajas rész. :(

Remélem nem ez miatt. :( ahj:(

2021. aug. 27. 20:17
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
A lehető legkíméletesebb vizsgálatod volt. Én is voltam agyi mri-n, és befeküdnék még vagy ötször, mint agyi ct-re. A ct-től rákos leszel, örülj, hogy nem az volt. Főleg pozitron ct, 8 évet elvesz az életedből, de van még ennél is durvább, ami kb. 15 évet elvesz az életedből.
2021. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ahj istenem:(!
2021. aug. 27. 21:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy csak ilyen lehetőségek vannak.
2021. aug. 27. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!