Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » MR-vizsgálatot nem befolyásolj...

MR-vizsgálatot nem befolyásolja a ruha?

Figyelt kérdés

nekem boka és térd volt, ráadásul elég vastag zoknival, és közölték, h nem kell levenni, pedig előtte CT-n pont ahhoz ragaszkodtak h levegyem. na de pont amikor szalagokat, azaz finomabb dolgokat akarnak nézni, akkor a felgyűrt, azaz összességében jó vastagra sikerült zokni nem zavarja a képalkotást?


térdnél pedig a hosszúnadrág maradt ...


szóval az MR ugyan olyan eredményt ad így ruhán át is?



2021. szept. 5. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdekes.... Nálam le kellett venni a nadragot
2021. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam a felsőt nem kellett levenni váll MR vizsgálatnál (melltartót viszont igen).
2021. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

olyan bunkók voltak., hogy azt elmondani nem lehet, szóval kinézem belülők, h minden mindegy, csak gyorsan zavarják le a vizsgálatot.

én se értem az egészet, mert volt már korábban pár MR de sztem ott mindig le kellett venni.

2021. szept. 6. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg minden mindegy. Én 23 évesen mentem koponya mr-re és egy velem egy idős lány volt, aki kezelte nekem ott a gépet és annyira siettetett, hogy az hihetetlen, pedig alapból teljesen para voltam magától a vizsgálattól...

Aztán mondom neki, hogy szeretném levenni a melltartóm a felsőm alól meg a maszkból szeretném kivenni azt a vas vackot és ott veszekedett velem, hogy nem kell levennem a pólóm alól a melltartót meg semmit sem, úgy ahogy vagyok menjek. És mutogatott magára, hogy neki van a nyakában 5 ezüst nyaklánc meg vagy 5 fülbevaló, annyi lyuk volt a fülén meg minden ujján gyűrű és hogy még sincs baj ezzel.

Hát mondom ja, de nem ő fekszik a mágneses térben, hanem én.

Aztán ha én ott dolgoznék én biztosan nem hordanék ennyi ékszert egy olyan helyen ahol ilyen nagy mágneses tér van, vagy nem tudom lehet én paráztam túl, de neki aztán nem tök mindegy volt. Végül azért is levettem a melltartóm és kiszúrtam a fémet a maszkból, még ha az elvileg orvosi fém is. Leszartam, hogy karattyol.

2021. szept. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
jah hát sajnos állami eü-ben ez mondhatni evidens ... az ész megáll komolyan, és csak akkor látod a különbséget, ha betévedsz kényszerből egy magán heléyre, és eldobod magad, h jééé ilyen is van, mintha más bolygón lennél.
2021. szept. 17. 11:18
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Bár a kérdés már régi, lehet valaki még olvassa és neki hasznos lesz az infó.

MR-vizsgálatnál a ruha nem zavaró amennyiben a vizsgálati területen nincs fémtartalmú rész (pl. cipzár, gomb), amennyiben mégis levetetnek egy nadrágot az biztonsági vagy kényelmi szempontból van, pl vannak páciensek akiknek hiába mondod el h övcsat nem maradhat mert az mozdíthatónak minősül és nem lenne jó ha próbálni rángatni a gép, vagy ügyesen apró pénzt hagynak a zsebbe. Alapos kikérdezés után ha bízunk a páciens én maradhat a nadrág, persze mozdítható fém nélkül ( de pl egy csípő vizsgálatnál ahol közel van a fém gomb és cipzár ott nem maradhat).

A melltartó is maradhatna ha messze van attól amit vizsgálunk, de én személy szerint mindenkitől kérem h vegye le, mivel ha a gép elkezdi kicsit húzni a kapcsot akkor a páciens megijed és persze kényelmetlen is.

A maszkból a vasat viszont egy koponya vizsgálat esetén ki kell!

Az, hogy rajta voltak ékszerek azért nem baj ha nemesfém pl. Arany és ezüst, mert azok nem mágnesezhetőek, tehát a gép nem húzza. De pl. ha valakin van egy nemesfém nyaklánc és nyakat vizsgálunk le kell venni, mivel műterméket okozhat.

Sajnos a siettetés pedig azért van, mert olyan sűrűn kell írni az előjegyzést, hogy nagyon könnyen kialakul csúszás és hát ugye annak sem örül senki.

2023. szept. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!