Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrban kialakuló sebnek mi az...

Orrban kialakuló sebnek mi az oka?

Figyelt kérdés

Az orrom belső falán időnként előjön valami herpeszszerű fájdalmas seb, ami pár nap alatt elmúlik, de amíg van, addig eléggé kellemetlen.

Kívülről is érzékeny, orrfújás meg kínszenvedés vele.

A száj szélén kialakuló herpeszhez tudom hasonlítani.

Elég gyakran előjön, mondjuk 2 hetenként, aztán 3-4 nap alatt elmúlik.

Mi lehet ez? Ki találkozott már ilyennel? Hogyan lehet eltüntetni?



2021. szept. 7. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Két hetente?

Akkor inkább a fül-orr-gégészeten érdeklődnék a helyedben.

2021. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy az orr belső falán, amit úgy értettem, hogy az orrcimpa (vagy a külsőorr) belső felén keletkezik. Tehát nem az orrüregben.
2021. szept. 7. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szokott ilyen lenni. Megfigyeltem, hogy akkor gyakori ha kimerült vagyok. Szerintem, herpesz ez is.
2021. szept. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak hát orrherpeszről nem nagyon lehet találni semmit. Mintha nem is létezne ilyen.
2021. szept. 7. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
"Csak hát orrherpeszről nem nagyon lehet találni semmit. Mintha nem is létezne ilyen." Mert nem különböztetik meg. Leggyakrabban az ajkaknál jön elö, ezért nevezik ajak herpesznek. De attol még lehet akár az álladon is. (A másik a nemi szervek tájékán jön ki, de annak sincs annyira meghatározott helye.) Attol az még herpesz.
2021. szept. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Orrbán Viktor
2021. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!