Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi az alvásigényetek?

Mennyi az alvásigényetek?

Figyelt kérdés
Szerintem nekem több, mint ennyi idősen kéne(25). Ha nem kéne ébresztőre kelnem, akkor 8-9 órát aludnék. Ha hétköznap ennyit nem sikerül, hanem csak 6-8-at, akkor hétvégén simán alszok egyben 10 órát. Ez nem fura?

2021. szept. 11. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális.
2021. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, 24 évesen nekem is 9 óra az alvásigényem, ennyitől érzem jól magam. Apukám is mindig ennyit aludt.
2021. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha egy huzamban tudnék,akkor elég 3-4 óra. Utoljára tizenévesen aludtam 8-10 órát. Azóta műszakozok és hozzászoktam a 3-4 órához,de olyan is volt,hogy 36 órát voltam ébren,ebből 24 óra munka volt ( kórház,2 osztályon dolgoztam váltóban).

Biztos meglesz a böjtje,csúnya öregasszony leszek.

2021. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam, 7-9 óra alvás a felnőttek alvásigénye.


Én normál esetben 9 óra alvás után ébredek magamtól. Ha 8 óra alvások vannak (home office-ban szerencsére előfordul), akkor hétvégén kétszer 10-et alszom kb, ha 6-7 óra alvások, akkor simán lehet, hogy csak 12 óra alvás után ébredek fel mindkettő hétvégi napon.


Szerintem ez normális.


28N

2021. szept. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 jézusom…3-4 óra az semmi. Szegény!

Köszi a válaszokat, akkor ez teljesen rendben van. Azt hittem, hogy tinikorban szokás ennyit aludni :D

2021. szept. 11. 10:06
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Örülök ha 5 órát alszom pedig igény lenne többre de rossz alvó vagyok
2021. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:

Az én alvásigényem csak még öt perc!

Viccet félretéve mindenkinek szerencsés lenne 8-9 órát aludnia. Aki nem tud ennyit, annak magas a kortizolszintje, ami nem engedi érvényesülni a melatonint. Ezt többek között stresszkezeléssel, valamint a cirkadián ritmus rendbetételével lehet szabályozni.

2021. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!