Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy mi legyen a...

Nem tudom hogy mi legyen a koronavírus oltásommal?

Figyelt kérdés

Múlt héten úgy döntöttem hogy jelentkezek az oltásra a háziorvosnál. Sok oltásellenes hülyeségeket is olvastam és ez is segített a döntésemben. Holnap kéne menni. Igen ám de egyre bizonytalanabb vagyok.

Most olvastam valamit:

"A statisztikákból kiderül az is, hogy az egyébként egészséges 12-15 éves korú fiúknál a szívet érintő mellékhatások (CAE) gyakorisága 3,7-6,1-szer nagyobb, mint a 120 napon belüli, Covid-19-cel kórházba kerülés rizikója (2021. aug. 21-i állapot szerint)."

[link]


Én már nem ennyi idős vagyok de borzasztó hogy ennyi veszélye van az oltásnak. Azon is gondolkoztam hogy miért nem tudták már az elején megállítani az egész járványt mielőtt elterjedt volna az egész Földön. És akkor nem kéne veszélyes oltásokat használni. Nem tudom már mit csináljak. Az se tetszik nekem hogy ennyire extrém felelősséget hárítanak ránk. A gyerekoltásoknál és influenza oltásoknál hogy volt? Azoknál is ennyire félni kellett?



2021. szept. 14. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Eddig egy vakcina kapta meg a tényleges vakcina, és nem kísérleti besorolást. Adasd be azt magadnak, és a gond letudva.
2021. szept. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

A gyerekoltásnál is volt veszély. A nem kötelező oltásoknál is.

Nen tudom azt mondani, hogy oltasd be magad, azt sem hogy ne.

Ha mindenki beoltatná magát, eltünhetne a koronavírus, de lesznek, akiknek károsodása lesz. Ha az egész embetiséget nézem, akkor szükség van rá. Ha az egyént, akkor annak az embernek, és a családjának rizikós.

2021. szept. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Én alapból nem vagyok "oltásellenes", minden egyéb oltás (kanyaró, tetanusz és társai) be vannak adva nekem, de a Covid nem és nem is lesz, mert borzasztó átlátszó hogy mire megy ki az egész. Eleinte az volt hogy egy oltás, utána lett kettő, most már harmadik is kell, majd jön a negyedik, és így tovább, állandóan oltatni magadat, kidőlni miatta egy hétre, s a vicc hogy az új variánsokkal mint a delta például, azokkal szemben nem is ér semmit, ugyanúgy az oltottak is elkapják. Plusz ugye a rengeteg, részben még nem is ismert mellékhatás, akár hosszú távon is... Ezek után tudod kinek adják be... Elég egyértelmű hogy ez most a nagy biznisz a vakcinagyártóknak meg a kormányoknak. A vírust meg lehet el se kapom, vagy ha igen akkor észre se veszem. Inkább az immunrendszer megerősítésén fáradozz az oltás helyett, igyál kristálygombát, én mióta 3 éve azt iszom egyszer nem voltam beteg, előtte meg minden hónapban ágynak voltam esve. Meg vitaminok, sport. Sokkal többet ér mint a kamu Covid-vakcinák.
2021. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

A gyerekoltásoknál kevésbé kellett félni, mivel ott betartották az oltásokra vonatkozó előírásokat. Ilyen többek között a hosszú (ha jól tudom 5 éves) tesztelési idő. Csak akkor dobhatták piacra, ha tényleg hatásos és veszélytelen volt. Valójában azok sem voltak 100%-ban veszélytelenek, csak úgy 99,99%-ban, szóval ott is fennáll a nem kívánt hatások megjelenése. A jelenlegi helyzetben viszont felülbírálták ezt, lecsökkentették hetekre a tesztelési időt. Emiatt valamivel nagyobb a rizikófaktor a Covid elleni oltásokban. De ezt a rizikófaktort nem csak ez növeli, hanem az is, hogy jelen állapotban a legfontosabb az életmentés! Az az oltás, aminek a nagyszámban történő beadásával több élet menthető meg, mint ahányan belehalnak (együtt a vírusfertőzésbe és az oltásba), az egy jól működő oltás. Hogy bizonyos embereknél előjönnek mellékhatások, az jelentéktelen. Nem számít. Ha számítana, akkor nem lenne jelenleg 1 olyan oltás sem, amivel szabadna oltani. (Mostmár van egyébként 1 olyan oltás, ami megkapta hivatalosan is az engedélyt. De valójában ez csak a pandémia miatt következett be, normál körülmények között még nem kaphatta volna meg, hosszabb tesztelési fázison kellett volna átesnie.)

Fiatalok között pedig igen, elég magas a szívet érintő mellékhatások jelentkezése. Öcsém most 9-es. Ha jól tudom, akkor 18-an kaptak náluk oltást, 7-üknek lett szívizomgyulladása és 3-an szednek az oltás óta vérnyomáscsökkentőt. Ez nem szélsőséges érték, más iskolákból is hasonló arányokat hallani. Minél idősebb valaki, annál kisebb az ilyen jellegű mellékhatások előjövetelének az esélye. Egyetemisták között már csak olyan 10% körül szokott lenni. Múltkor valaki itt GYK-n egy kommentben levezette a jelenlegi statisztikák alapján, hogy 28 éves korban lesz egyenlő az oltási mellékhatások esélye a vírus miatti kórházba kerülés esélyével. Szóval nagyjából ez a kor az, amikor az oltás negatív hatásait lekörözi a vírusé. Ebbe viszont 1 fontos dolog nincs belekalkulálva. Miszerint a fiatalokat nem azért kell oltani, hogy ők ne halljanak bele a vírusfertőzésbe, hanem azért, hogy ne legyenek fertőzőek, ezáltal hamarabb szoruljon vissza a járvány. Azok az emberek szerint, akik jelenleg irányítják az oltásokat, jobban megéri az, hogy a fiataloknál előjönnek az oltási mellékhatások, mint az, hogy az idősek belehalnak. Ezzel csak annyi probléma van, hogy az oltottak is tudnak fertőzni.

Szóval ha azt kérded, hogy érdemes-e beadatnod az oltásokat, akkor arra nem adható konkrét válasz. Ez csakis attól függ, hogy kinek az érdekeit nézed és hogy mennyire tartasz a vírustól. Ha azt mondod, hogy "inkább legyen mellékhatása az oltásnak, csak csökkenjen le a vírus negatív hatásának az esélye", az érhető. De az is érthető, ha azt mondod, hogy "nekem számítanak a mellékhatások, bízok abban, hogy nem lesz nagyon rossz hatása a vírusnak". A döntés rajtad áll. Nincs "jó" vagy "rossz" válasz ebben a szituációban. Jól dönteni csak akkor lehetne, ha ismerné az ember a jövőjét. Jelenleg csak annyit tudunk tenni, hogy választunk egy oldalt, és bízunk benne, hogy jól döntöttünk.

2021. szept. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

agranulocitózis, guillain-barré szindróma, epidermális nekrolízis, májelégtelenség, steven johnson szindróma, gyomorvérzés, szívizomgyulladás...

Csak néhány olyan állapot, ami potenciálisan életveszélyes és olyan gyógyszerektől alakulhat ki mint pl. antibiotikum, nem szteroid gyulladáscsökkentők, fájdalomcsillapítók, amiket napi szinten gondolkodás nélkül szedünk szükség esetén. Saját elmondásod szerint még csak rizikócsoportba sem tartozol. Miért gondolod, hogy veszélyesebb az oltás mint pl. egy algopyrin, vagy a coldrex ital ami a fentieket okozhatja?

2021. szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Szerintem azért gondolja, mert pl. Algopyrin okozta mellékhatásról még sosem hallott, míg az oltás okozta mellékhatásokkal meg napi szinten lehet találkozni. Legalábbis nekem nem telik el úgy nap, hogy beszélgetés során ne hallanám, hogy "most XY problémám van, ami az oltás után 1-2 héttel jött elő". Ezeknek egy jó része szinte biztos, hogy nem az oltás miatt van, de ettől még sokan ahhoz kötik, mert az után jött náluk elő olyan nyavalya, amivel korábban még sosem találkoztak. Illetve szerintem az is közrejátszik a történetben, hogy ha megkérdezünk sok embert mondjuk egy fájdalomcsillapítóval kapcsolatos tapasztalatairól, akkor talán 1000-ből 1 fogja mondani, hogy súlyos mellékhatás lépett nála fel (tehát nem olyan, hogy "kicsit fájt tőle a hasam" - nekem például a Kalmopyrin ezt okozza). Míg ha az oltással tesszük meg ugyan ezt, akkor 1000-ből lehet 50 ilyen ember is lesz. Főleg akkor, ha a fiatalokat belevesszük. (Van pár tanár ismerősöm, megkérdeztem őket, hogy milyennek látják az oltás hatását a gyereknél. Legtöbben a szívizomgyulladást mondták elsőként, a fiatalok úgy 10%-át érinti (de volt olyan osztály, ahol ez majdnem 50% volt). Már csak ez az egy mellékhatás is jóval gyakoribb, mint más ismert gyógyszerek összes mellékhatása együtt. És a gyakori = veszélyes, sokak fejében. Hiába nem életveszélyes az oltási mellékhatások 99%-a, ettől még sokan ódzkodnak tőle.
2021. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 ugyan hagyjál már a hülyeségeiddel. Milyen tanárokat kérdezgetsz te a fiatalok szívizomgyulladásáról? Te tényleg annyira hülye vagy hogy azt gondolod bárki elhiszi ezt? 50%? Persze. Sőt az oltottak 100%-a meghal kb 80 éven belül. Most minden hülye minden gondját az oltásra fogja. Érdekes, hogy a körülöttem élő 100-120 oltott ismerősből senkinek nem volt komolyabb problémája, viszont kovidhalott ismerősöm 3 is van, és kb 4-5 ember akik küzdenek a szövődményekkel, bár élnek. A legdurvább mellékhatása az oltásnak 1 nőismerősömnél volt, akinek 1 hónapban kétszer jött meg a menszesze, és ennyi, illetve egynek 1 hétig magasabb volt a vérnyomása, de azóta is köszöni jól van.
2021. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!