Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kell egy 4., 5.oltás...

Ha kell egy 4., 5.oltás beadatjátok?

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 16:10
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
0%

40


A spanyolnáthába is főleg fiatalok haltak bele, a citokinvihar miatt. (Más kérdés, hogy full laikusként, viszont logikusan végiggondolva egy háború után, éhezve és lelkileg is igen rossz állapotban pont, hogy nagyon gyenge lehetett az immunrendszerük, ezért tudott a vírus "elszaporodni", miután elszaporodott, már túlzottan 'erős' immunválaszt triggerelt, idősek nemcsak a háború miatt gyenge szervezetében pedig a citokinvihar sem tudott létrejönni. Ha ugyanez a vírus nem háború után, hanem békés időben söpör végig, akkor lehet, hogy a fiatalok immunrendszere sokkal gyorsabban és hatékonyabban reagál a fertőzés *elején*, így később nem jön létre a citokinvihar sem, mert nem "szaporodik" annyira el a vírus.)


Az a baj, hogy a járvány alatt nagyon sokan és hangosak lettek azok, akik szerint gyógyszer csak végső esetben kell, alapvetően minden gyógyszer rossz, minden oltás rossz (enyhébb esetben: csak a nagyon halálos kórok ellen kell oltatni), minden krónikus betegségről csak az életmód tehet és minden fertőzésről is csak az életmód tehet (gyenge immunrendszer).


Pedig 2-300 éve csak a saját szervezetükben bízhattak az emberek, aztán a többség meg sem érte a felnőttkort.

2021. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
6%

41: teljesen logikus, amit írsz. És, ha így van, akkor (most nem foglalkozva a kiszámíthatatlan egyedi variabilitással), akkor leginkább attól függ, ki mennyire betegszik meg, hogy mennyi vírust sikerül bekapnia. Vagyis, kellenek az óvintézkedések, mint a távolságtartás, maszk, gyakori szellőztetés, és az OLTÁS (mert az oltott, ha elkapja is, kevesebb vírust ürít, mint a nem oltott, mivel várhatóan kevésbé lesz tünetes).

Szóval, ez is azt támasztja alá, hogy szükséges mindaz, ami ellen ezek az értetlenek ágálnak.


A múltat nézve is igazad van, erre jöhetnének azzal, hogy "de most sokkal egészségesebben élünk-táplálkozunk-sportolunk", ja, biztos ezt teszi az ide írogató többség, véletlenül sincs köztük elhízott, gyorskajákat és energiaitalokat fogyasztó, bulikban italozó, dohányzó, sportot csak fotelből élvező, városi szmogot szívó, mindenhova autóval közlekedő, stresszes életű embertárs.)

2021. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
76%
Elsőt sem!
2021. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
27%
Mi ellen? Milyen oltás?
2021. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
84%

Az "én az influenza ellen sem szoktam beadatni" szövegelésre reagálva hadd jegyezzem meg:


ÉN SEM. És 2x voltam TALÁN influenzás az elmúlt 23 évben (1977-ben születtem), de az sem biztos, mert nem volt tesztelve, hogy az volt, de minden tünet arra utalt. Aztán ezenkívül kétszer volt egy durvább náthám, de egyik sem volt olyan durva, mint a 2 talán influenza, rövidebb volt, nem volt láz ezért gondolom hogy nem influenza volt.


COVID 19 ellen mégis voltam beadatni 2 adagot. Pedig az oltás előtt amikor már a csapból is a járvány folyt, és még nem kellett sehol maszkot hordani, voltam tömegben többször is mielőtt korlátozások lettek volna, én soha nem zártam be magam a lakásba, mégsem lettem beteg.


Mégis beadattam a 2 oltást.

2021. okt. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
0%

Szeretném beadatni az akárhányadikat is, de pontosan az oltás során fertőződnék meg. Mert már a háziorvos nem adhatja be. El kellene utazni két tömegközlekedéssel, ez alatt biztosan megfertőződnék. Mert nem hordanak az emberek maszkot (erre kaptak biztatást felülről), plusz direkt rányomulnak az emberre.


Miért nem adhatja be a háziorvos?

Ha a kormány tényleg azt akarná, hogy sokan oltassák be magukat, akkor miért nem teremti meg a biztonságos feltételeket?


A második után jól felment a vérnyomásom és ez kb. másfél hétig tartott, mégis beadatnám. Ha nem lenne nagyon kockázatos.

2021. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!