Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerhasználat - függőség -...

Szerhasználat - függőség - miért van ez az általános elképzeláés, hogy aki pl. szert használ, annak csak örömök nélküli élete lehet?

Figyelt kérdés

"Most már nem azért nem iszom, mert nem ihatok, hanem azért, mert hála Istennek van már annyi örömöm, feladatom az életben, hogy nincsen rá szükségem."


[link]


Sokszor hallom, h az alapkiindulás: megtalálni az igazi örömöket az életben stb stb. de közben a valóság az h ismerek én olyan kemény függőt, aki naponta dolgozik, sportol, éli az életét, bnője van, stb stb, és mégis masszív függő.


Miért ez a kiinduló feltételezés függők esetében?


na meg azt se értem, h a gyűlésekre járás mit javít a helyzeten. hát sokan konkrétan időt nem tudnak kiszakítani a napból erre, és megint ugyanaz a helyzet, azaz állítólag az örömtelen életüket kellene kibeszélni. na de miért?


kénytelen vagyok azt gondolni h nem ismernek valódi függőket vagy legalábbis csak egy típusát ismerik.


ti csak kompletten tönkrement, lecsúszott függőket ismertek?



2021. szept. 20. 07:42
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
29 ne haragudj, de nagyon önbecsapásnak tűnik, amit írsz.
2021. okt. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

29. Vagyok.

Vártam ezt a választ. Ez így elég kevés. Kifejtenéd kérlek, hogy miért gondolod ezt?

2021. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

"Az önsegítő csoportokban meg egyesen brutális, hogy milyen önátverések mennek. “Amikor használtam minden szar volt, a cipőfűzőm sem tudtam bekötni de most hogy nem így már minden megy” meg ehhez hasonló vallomások mennek és el is hiszik ezt. "


igen, tudom, pszichoterápián is eszméletlen h még fizetnek is a saját maguk becsapásáért és igazából az a nagy munka, h eljussunk a tényleges munkáig és az álarc ledobásáig.

ennél már csak az tetszik jobban, mikor azt hallom, h és ő véghre megtalálta isten útját és élete fényétm, és hirtelen minden jóra fordult stb.

ennek van egy nagy hátulütője: ideig-óráig működik, csak aztán m,ég durvább formában jön a felismerés, ráeszmélés az önbecsapásra, és akkor lesz igazán menthetetlen az illető.

2021. okt. 2. 20:44
 34/38 anonim ***** válasza:

29. Vagyok

Teljesen egyetértek veled. Ahogy már engem megelőzően leírták, azèrt használ valaki mert jó. Egy lelki szabadulás miatt, mert teljesen más helyre repít el ahol nincsenek meg azok a gondok amik úgy alapból nyomasztanak és ehhez kell a cucc. Én is toltam tudom milyen. Egy énképjavító eszköz. Annak a személynek aki használ ez akkor abban az élethelyzetben a gyógyszer. Legalábbis ezt hiszi mert még nem ért el a vízválasztóhoz. Rá lehet ezt húzni a cuccozásra de szerintem minden traumával így van ez. Mindenkinek vannak traumái ez nagyon fontos. Hogy valaki mèrt lesz függő életében avagy sem arra az orvostudomány nem tudja a választ, egyenlőre csak a génekkel vonható párhuzamba de ez is csak egy következtetés nem teljes jogú bizonyíték.

Vagy belepusztulunk vagy tullépünk rajta és pont ezért nagyon szomorú ez számomra mivel ha valaki jól dönt és segítséget kér ami önmagában egy hatalmas szó az is gyakorlatilag ugyan azt a függő életet kapja vissza mint ami előtte volt csak a fűszerezés valtozik. Az egyén elmegy az önsegítő csoportba és akkor boldog és akkor felszabadult ha ott van és beszél, társakkal van, egyfajta pszichedelikus élményben van része amit én saját magam is tapasztaltam. Viszont a baj ott kezdődik, amikor nem tud menni mondjuk munkájából kifolyólag vagy elutazik bármi. Hogy az elvonás ekkor kezdődik benne. Ugyan az a metodika, ha nem tud menni (használni) rossznak, feszültnek fogja magát érezni, jön a szer utáni vágy, máskèpp kezdi érzékelni a világot. De ha már felveszi a felépülő társ a telefont akkor már megkönnyebbül, mint amikor a díler felveszi a telót. Elmegy és megszabadul minden nyomástól. Neki az a társaság lesz a drog ami nélkül ugyan úgy nem tud èlni. Én olyanokat hallottam, hogy csak fogtam a fejem. Kissé kisarkítva de hogy nem merek bemenni egy közértbe mert mivan ha piát veszek. Ember és ez nektek szabadság? Nagyon szomorú számomra de ilyen amikor két szét közé esel. Persze nagyon sokan vannak akik megcáfolnak ezért mert nekik mennyire bevált viszont én ezt olyanoktól kaptam meg akik már szabályosan a halál küszöbéről jöttek vissza( én ennek a közelében sem voltam) és nem lett volna már más választás, jóhogy ezt választja mivel nem lett volna más opció, jóhogy azonosul vele mert egyáltalán annak örül, hogy valami most más az életébe, ő már nem is akar több lenni csak élni. Én úgy mentem bele, hogy jobbá akarom tenni az èletem de valahogy ez a módszer nekem semmi ilyesmit nem tartogatott sőt inkább destruktív volt a számomra mert amikor jártam sokkal jobban erről szólt az életem ugye azért is amit leírtam a 29 be. Sokkal többet gondoltam a használatra. 2 éve, hogy ráeszméltem erre és azóta teljesen megváltoztam fejbe, mindenfèle gyűlés, terápia meg minden nélkül most vagyok a legsikeresebb és most tudom megvalósítani úgy önmagam ahogy akarom. Megtaláltam a valódi önmagam. Mindig eszembe jut az egyik régi ismerősöm aki mindig azt kérdezte, hogy mièrt nem jársz csoportba hiszen ott elmondasz bármit és nem vagy egyedül a problémával. Ő nagyon sikeres volt abban a közössében. Ott jöttem rá, hogy valójában ezek az emberek nem megszabadulni akarnak a probléma alól hanem önigazulni, ha nekem szar akkor nekem jobb lesz attól, hogy nektek is szar. Engem nem vígasztalt hanem nyomott az, hogy rajtam kívül másnak is szar. Ezért nem illettem ebbe a képbe.

2021. okt. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

A csoportoknak van egy olyan ereje, amit lehet használni gyógyuláshoz is. Nem minden csoport alkalmas erre, és nem minden csoporttag kész rá.

Úgy mész oda hogy hiszel a gyógyulásban? Netán van oka annak amiért te meg AKARSZ gyógyulni?

2021. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

nem jó modszer stztem ez a visszafordítás a páciens felé. pontosabban egy későbbi szakaszban lehet. de én elsősorban abban látom a nagy veszélyt, h eljut-e az illető egyáltalán oda, vagy sajnos eleve túl s eéli a megvonást. nagyon könnyen beszélnek itt megvonásról, amíg kis fűról, tablettákról van szó, de egy iv. szerhazsnálónál bizony csak csökkentsük felére az adagot, és máris olyan görcsrohamokat kap vagy éppen ritmuszavarok lépnek fel, hogy ténylegesen életveszélyes állapotba kerül.

nos ezt a részét nem látom biztosítva ma nálunk, még ha a többit el is fogadjuk, de ugye itt pont szerhazsnálók leírták, h miért nem működik ez a séma szerinti egységes alkalmazás.

2021. okt. 7. 13:37
 37/38 anonim ***** válasza:

De az adagcsökkentés orvosi feladat, a csoport pedig a pszuchológiai feldolgozás, lelki továbblépésre készít fel.

Azzal nem vitatkozom, hogy nincs összehangolva/nem megfelelő... mert eltudom képzelni ebben az országban ahol már lassan minden eü ellátást privátban "érdemes" intézni...

2021. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

29. Vagyok.

Igen pont úgy mentem oda, hogy hittem a gyógyulásban, mindenki azért megy oda. Mellesleg nincs szükségem gyógyulásra mivel nem vagyok beteg. Akkor kezdtem el normális életet élni mikor otthagytam ezeket a közösségeket. Ez én vagyok aláírom, hogy kevesen vannak így és valakinek szüksége is van rá de milyen áron.

Sajnos pont hogy a csoport nem készít fel semmire csak arra hogy valaki tocsogjon a saját pocsolyájában csak az a jó hogy akkor már közösen tegyük úgy a buli. És ebben a pocsolyában lehet egymással beszèlgetni, játszani, közösen programokat csinálni de ugyan úgy a szarba vagyunk. De mivel van egy jó pár érdekbarátom így már elfogadom és asszimilálódom. Ez nem gyógyulás. Félre ne értsd nem az emberekkel van a baj mert mindenki ugyan azért, ugyan úgy van ott valahol. A gyökerek közösek viszont pont hogy a pszichológiai hozadékok, mellékhatásosak borzasztó kàrosak. Én voltam terápián, önsegítő csoportban. A mentor egyszer megjegyezte hogy 10/2 tud józan maradni 1-2. próbálkozásra. Akkor nem a módszer rossz valamiért ?-kérdeztem. Ó nem, nem tud eléggé megnyílni, túl nagy az egója, cuccozni akar. Megmagyarázó szövegek amiben pont hogy a felelős dolgozók passzolják rá a felelősséget a használó emberre, még ezt is a nyakába akasztják mert ők is pont annyira utálják a felelőssèget mint a kattogó társa. Na ezért nem támogatom önsegítő csoportot, ezért 10/2 a tiszta maradás. Arra kellene felkészíteni az illetőt hogy hogyan tud normális életet élni normális emberek között ahol nem kap agyérgörcsöt ha megiszik egy gin tonicot nem pedig arra hogy hogyan lehet minél dogmatikusabban ostoroznia magát amit ők önismeretnek hívnak. Nekik önismeret az hogy címkét ragasztok magamra és megalázom magam azzal hogy ennyi vagyok. Aki csoportba megy neki nem az lebeg a szeme előtt és nem is mondja más neki, hogy majd milyen jó lesz ha nem kell ide jönnöm hanem hogy milyen jó itt és most. Aki ebbe nem érzi a csapdát ott baj van szerintem.

2021. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!