Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan derült ki, hogy inzulin...

Hogyan derült ki, hogy inzulinrezisztenciád van?

Figyelt kérdés
Milyen tüneteid voltak, vagy mi miatt mentél el kivizsgálásra?

2021. szept. 29. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Üzemorvosi vizsgálaton magas volt a vércukor érték. Üzemorvos javasolta, hogy a háziorvoson keresztül legyen kivizsgálás. Nem volt tünetem, de már túl voltam életem felén.
2021. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fokozott szornovekedes,rendszertelen,kevesebb menzesz.
2021. okt. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tinédzserként tényleg alig ettem, volt, hogy napokig koplaltam, mert zaklattak a túlsúlyom miatt, de a mérleg minden erőfeszítés ellenére csak többet és TÖBBET mutatott. Az akkor nyomatott kalória számolgatós baromságok, meg az egyéb “hűűdediétás” tévhitek az én esetemben semmilyen eredményt nem hoztak. Senki nem értette, hogy mi ennek az oka, mert nem csipszen, ropin és cukros löttyökön nőttem fel.

Aztán megtudtam, hogy valószínűleg ez a problémám, ami a családom összes női tagját érintő genetikai rendellenesség. Van az a szénhidrát mennyiség és glikémiás indexű étel, amit a mi szervezetünk képtelen lebontani.

6 éve normál súlyom van, semmilyen egészségügyi problémám és hiánybetegségem nincs. Nem szedek gyógyszert (hozzáteszem, hogy PCOS-em NINCS), viszont naponta mindössze 40 gramm szénhidrátot eszem, ami teljes mértékben elég nekem, mert jóval a női átlagmagasság alatt vagyok.

Az étrendemből teljesen kiiktattam az ÖSSZES gabonát, a rizst, a krumplit. Édesítésre csak eritritet, steviát és maltitolt használok. Az étkezésem legnagyobb százalékát zsír, fehérje és rost teszi ki.

2021. okt. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!