Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek pajzsmirigy alulműködés...

Akinek pajzsmirigy alulműködése volt, hogy derült ki?

Figyelt kérdés
Elég ha csak a TSH-t nézik? Mert nekem csak azt nézte az endokrinológus, az 1,25 volt. Folyton fázik a lábam és erre gyanakszom. PCOS/IR-es vagyok és több mint 1 év 3-as kezelés után se rendeződött a ciklusom, ezért is gondolom, hogy ez is gnd lehet.

2015. máj. 28. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a hízás, a fáradékonyság, és a ciklus-zavarok voltak a jelek :(
2015. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nőgyógyásznál voltál már? Csinált uh-t? Nekem is PCO-m van.
2015. máj. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Először 8 hetes terhesen lett rossz a tsh-m. Aztán, mivel sztk alapon egy terhességnyi idő alatt nem lehet bejutni endódokihoz, ezért nem is csináltak vele semmit. Majd mikor már fél éve próbálkoztunk sikertelenül a kistesóval, akkor én kértem a háziorvostól egy labort.

Nem elég sajnos, ft4 kell minimum hozzá, viszont azt alapból csak akkor nézik, hogy ha a tsh-d csillagos lett. Ha biztosra akarsz menni, akkor legközelebb az ft4 érték meghatározását kérd fizetősre.

2015. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pikkelysömör miatt mentem vérvételre, és ott derült ki hogy alul működik, közben híztam is, meg fogamzásgátlót is szedtem, meg ilyenek, meg eszegettem rendesen, aztán hupsz 15 kg csak úgy felcsúszott.. pedig nem ettem többet mint előtte, alkatilag vékony voltam, és zabálhattam.. álomszerű szinte. Akik híztak, le tudták adni?
2015. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt derült ki,hogy nem jó az FT4-em,a TSH jó volt.Le tudtam utána fogyni 43 kg-t és a pajzsmirigy gyógyszert is elhagyhattam.
2015. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy torokgyulladás alkalmával tapizott meg a háziorvosom, ő küldött el TSH-ra. De már évek óta ok nélkül híztam, fázékony voltam, és folyton fáradt. Nekem a belgyógyász endokrinológus akkor is ráírta a vérvételes papíromra a fT4-et, amikor már jó volt a TSH-m, mert babát akartunk, és a 3,75 lehet a jó tartományban volt egy idő után, csak nem terhességhez. (egyébként 100-as TSH-val kezdtem...durva volt akkor már :( ) Teherbe 1 közeli TSH-val estem, és kordában is tudtuk tartani. Amúgy szintén PCOS és enyhe IR van nálam is, és persze autoimmun pajzsmirigy alulműködés...

Kitartás neked! egy 7 hetes fiúcska anyukája :)

2015. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!