Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatás után mennyi ideig...

Altatás után mennyi ideig tart, míg kihevered, kell-e táppénz?

Figyelt kérdés
Tervezett kisműtét, 1 napos sebészet, de altatásban végzik. Aznap nyilván nem dolgozom, de utána hogy tervezzek, kb. hány nap kieséssel a munkából? Mi az általános gyakorlat, tapasztalat?

2021. okt. 7. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi aza műtét?
2021. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy anyajegy eltávolításnál mondjuk arcról szerintem - ha nagyon kötözködik a főnök - akár aznap is lehet dolgozni. (Mondjuk szerintem az nettó g*ciség, de ettől még lehet.)

Egy szívműtét után meg hónapokig nem. (Mondjuk ilyen esetben az, hogy idén már nem tudsz dolgozni, az 100% biztos.Ahogy egy műtétet igénylő törés esetén sem.)

Összegezve: baromira nem mindegy, hogy milyen műtét.

2021. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jobban elolvasva a kérdést, azt írod, egynapos sebészet. Tehát semmi komoly. (Szívműtétet nem végeznek egynaposban.)

Én kivenném mindenképp az aznapot (azt muszáj, ha akarod, ha nem), és utána egy napot még, esetleg kettőt.


Mondjuk ha szemműtét, akkor utána akár az egész hetet is.

Az sem mindegy, hogy milyen munka: irodai számítógépes, vagy gyártósori szalagon összeszerelő.

2021. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hat nagyon nem mindegy, hogy milyen mutet. Nekem a kezemet mutottek inhuvelygyulladas miatt, altatas nem volt, de 2 hetig tilos volt hasznalnom, igy nyilvan dolgozni se tudtam.
2021. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Engem konkrétan az altatás, és az esetleges utóhatása érdekel, még sose altattak. A műtéti sebtől szerintem tudok majd dolgozni. Vagy ki tudja :-) Irodában vagyok.
2021. okt. 7. 14:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4 műtétem volt, napokig hányok az altató szerektől. Csak a cerucalos infúziók segítettek. Szóval mondhatjuk, hogy rossz hatással van rám az altatás. De valószínűleg ez a ritkább.
2021. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!