Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek az orvosoktól...

Nagyon félek az orvosoktól mit tegyek?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért félsz tőlük?
2021. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%

Azért olyan sűrűen nem jár az ember... Ha próbálsz egészségesen élni és vigyázol magadra (megfázás, stb.) akkor szinte ki is iktatható. Gyakorlatilag huszon éve nem jártam orvosnál.

(Kivéve alkalmassági és jogsi pecsét, de azok tényleg csak egy pecsételés idejéig tartottak).

Szóval, amíg nincs bajod, kihagyod és nincs para.

2021. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

2


Ha azt át is ugorjuk, hogy sok betegség genetikai vagy környezeti tényezőkön múlik, akkor is rendszeresen kell járni szűrővizsgálatokra. Különben honnan tudod, hogy valami bajod van?



Kérdező!


Mitől félsz elsősorban? A diagnózistól félsz? Esetleges kezeléstől? Magától a vizsgálattól?


Amúgy nekem 10-20 éve hanyagolt krónikus betegségeim vannak sajnos (mert én is félek, én a diagnózisoktól és a gyógyszerektől). Egyik a reflux, a dietetikusom és egy orvos rám is ijesztettek, hogy ebből ki tud ám alakulni nyelőcsőrák.


Te amúgy jól vagy? Vannak bármilyen tüneteid? (Bár tünetek nélkül is lehetsz beteg, azért kell évente labor, fogorvos, bőrgyógyász, ha a laborban bármilyen eltérés van, tovább kell küldjenek - velem így járt el a belgyógyász, merthogy végre legalább eddig eljutottam).

2021. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Senior Séf ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fehér köpeny fóbiád van.
2021. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem a fehér köpeny zavar.

Sokkal inkább inkább a beavatkozások vizsgálatok

2021. okt. 18. 16:38
 6/13 A kérdező kommentje:

Azért félek mert a nőgyógyász pl bennem nyulkál és az fáj is és valahogy félek attol hogy bennem nyulkál valaki.


A fogorvos a számba szurkal ami fáj és félek a tűtöl.

STB...

2021. okt. 18. 16:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
En is már gyerkent is
2021. okt. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Nézd; nem kötelező menned,erre gondolj. Élj egészségesen, vigyázz magadra. Én sem járok, és semmi bajom.
2021. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

3

Nem nem vagyok jól kéne mennem orvoshoz.

Van jó pár panaszok csak nem merek elmenni.

2021. okt. 18. 19:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Milyen orvoshoz? Mert nem mindegy, hogy egy fülészhez, vagy egy nőgyógyászhoz/urológushoz.
2021. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!