Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni az arcon...

Mit tudnék tenni az arcon jelentkező kíméletlen seborrhea/ekcéma ellen? Már a sírás kerülget...

Figyelt kérdés

Régen nagyon pattanásos volt a bőröm. Azt még valahogy túlvészeltem. Aztán végre elmúlt 19-20 éves koromra és végre élvezhettem a "gondtalan" életet.


Azonban másfél éve elkezdett kijönni a seborrheás dermatitis az arcomon. Már mindent kipróbáltam rá, amit a bőrgyógyász ajánlott a kórházba azokat is. (Advantan krém, biodermás termékek, stb.)

Addig voltak jók (1-2 hétig) míg nem szokott hozzá a bőröm.


Elkezdtem C-vitamint (napi 1-2ezer miligram), E-vitamint, omega-3 halolajat, D-vitamint is szedni. De semmi hatása, van mikor 1-2 napig szépnek mondható az arcom, de akkor is látszik a pirosság itt-ott.


Egyszerűen már a sírás kerülget napi szinten, hogy soha nem lesz szép az arcom.


Mit tudnék tenni ellene? Létezik csodaszer ami segített valakinek? Soha nem lesz már teljesen tünetmentes az arcom?


Kérlek segítsetek! :(


22/F


2021. okt. 15. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék okoskodni és már lehet hogy próbáltad: nekem a Zynerit vált be (összetevőket nézd meg esetleges allergia stb szempontjából), amikor ez előjön, lassan-fokozatosan pár hét alatt úgy eltűnteti, hogy nem jön elő jó ideig.

Nekem ezt írták fel. Úgy kell adagolni ahogy elő van írva, túlzásba vinni sem szabad.

2021. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy étel allergia vagy intolerancia okozza.

Kísérletezz vagy menj el tesztre! Próbáld ki, legelőször a Gluténmentes, Zsírszegény étrendet.

Aztán, ha ez nem segít, akkor jöhet a Tejmentes étrend. Sajnos sok féle allergia/itolerancia van, akár Fruktóz is lehet vagy Hisztamin intolerancia. Kísérletezni kell vagy elmenni tesztre, ami sajnos elég drága.

2021. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen tematikus (s. dermatitis) fórumokban, Facebook csoportokban is megkérdezheted, hogy "kinek milyen étrend vált be", nekem javasolt orvos olyat, hogy ha készítmény nem múlasztja el ezt, akkor nézelődjek neten: kinek milyen étrend vált be e problémára.

Ha valamit megtudsz, írd le, hátha másnak is segítség, aki ezután olvassa e kérdést.

2021. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a gluténtől jön ki az ekcémám, a tejtől pattanások lesznek az arcomon. Tej- és gluténmentes étrend mellett szép tiszta a bőröm. Én is az étrendváltoztatást javaslom.
2021. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az akne elleni cucc is okozhatta talán,ami szárító hatású?
2022. jan. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Feltételezhetően amíg nem jöttek ki a bőrén ilyenek, addig nem használt az elleni készítményt sem.
2022. jan. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!