Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az otthoni vércukorszint...

Az otthoni vércukorszint mérők mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Alapvetően nyilván azok, hiszen a cukorbetegek számára fontos, hogy tudják mérni, a kérdés inkább arra irányul, hogy a cukorbetegek is használják ezeket az olcsóbb "kommersz" eszközöket, vagy azok nem elég pontosak?


Legjobb tudomásom szerint én nem vagyok az, de a cukorbetegség mindig egy "félelmem" volt (egyrészt mert nem nagyon tudnék lemondani róla, másrészt meg mert láttam nagyapámnál elégszer, hogy mivel jár) és ezért jó lenne, ha időről időre meg tudnám mérni, de azért indokolatlanul sokat nem akarok kiadni érte.


Az én célomra megfelelő az ~5 ezres kategória? Lehet bízni azokban a mérőkben? Esetleg valaki tudna konkrét típust ajánlani?


2021. okt. 19. 11:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Mármint a cukorról nem tudnék lemondani. :) Nem tömöm magam cukorral, ismerek mértéket, de ha valamibe cukor kell, akkor az legyen rendes cukor, mert a mesterséges ízesítők gusztustalanok.
2021. okt. 19. 11:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Én vettem már kétszer is a gyogyszertárba, vény nélkül. Azt mondták ezek a legjobbak.

Eleinte jól is mért, aztán adott ki olyan értékeket amivel már jobb esetbe kórházba,de inkább már hullaházba lettem volna 😂 szóval személyes véleményem szerint,jobban jársz ha évente egyszer csináltatsz egy cukorterheléses vizsgálatot, és egy éhgyomi vercukrot ha ennyire parázol

2021. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2

Bizonxos mérőket lehet kalibráltatni ingyen a 777elektronikán

2021. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!