Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem szeretnék szemuveget...

Nem szeretnék szemuveget hordani, mitcsinaljak?

Figyelt kérdés
Messzire semmennyire nem láttok, de kozelrol jó a szemem, a szemuveget nem hordom, csak nagyon ritkán, kontaklencsét a szuleim nem engedik, szerintetek mitcsinaljak? Azt mondta anyám, hogy azert nem kell mindenhova, csak iskolába meg ilyen helyekre, telefonozni, meghát így otthon, most ha pl eskuvore megyunk, oda nem kell, a szemem amúgy kb 1.75/2.00
2021. okt. 27. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Akkor ne hordd. A szemüveg gáz. Sokkal elegánsabb leszel majd huszonévesen egy fehér bottal.
2021. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Kontaktlencse a megoldás
2021. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
2-es szem már nagyon erős. Ha nem hordod tovább romlik és idős korodra meg is vakulhatsz. Ha nem lehet kontaktlencse akkor marad a szemüveg.
2021. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Ja, látom, azt nem engedik? Az ára miatt vagy félnek a fertőzésektől?

Ha az ára miatt, akkor vállalj diákmunkát és fizesd te.

A fertőzésveszély elenyésző, ha jól kezeled. Nekem 20 évig volt lencsém, soha nem volt fertőzésem. Fontos a higiénia, a megfelelő kézmosás. Néha bepirosodott, ha pl sokat hordtam mert buliztam vagy előfordult, hogy abban aludtam. Ilyenkor pihentetni kell a szemet pár napig. Ha normálisan hordod, kezeled a lencsét, nem lesz tőle bajod.

2021. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
1.gáz de sokaknak szüksége van rá, örülj neki hogy neked nem kell...
2021. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Komolyan nem esett le, hogy az első válaszoló ironizál?
2021. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Pont tíz éve élek szemüveg nélkül, pedig rosszabb a szemem, mint a tiéd. Néhol elkerülhetetlen nekem (pl egyetemi tábla, monitor stb), de alapból nem hordom (pl evéshez, bevásárlás stbstb.) Én a kontaktlencsét sem bírtam, mert nem bírtam betenni. De mindenképpen azt ajánlanám, győzd meg a szüleid, hogy kipróbálhasd. Van amúgy oktatás kontaktlencsehasználat előtt, ott megtanítanak kivenni/betenni, de én otthon annyit szenvedtem a betevéssel, hogy konkrétan élhetetlen volt. De neked lehet, hogy simán menne.


Lézeres szemműtétre gyűjtök pár éven belül.

2021. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Hat pedig hordani kene a szemuveget, ez mar nem az a kategoria, amikor eleg csak neha felvenni, anyad is hulyesegeket beszel.

Azt nem tudom, hogy miert nem engedik a kontaktlencset, ha esetleg az anyagiak miatt, akkor sajnos nyilvan nem lehet mit tenni, ha a szuleid tartanak el. Sokaknak az a havi x ezer forint plusz is sokat jelent.

Ha nem hordod a szemuveget, akkor ez egyre rosszabb lesz, de lelked rajta. Aztan amikor mar tenyleg alig latsz es mindennapos migrenek gyotornek,lehet rajossz te is.

2021. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Anyám azt mondta, hogy venne kontaktlencsét, de bármikor begyuladhat a szemem, vagy ha veletlen koszos kézzel rakom be, vagy akkármi, ezért én is félek tehát, nem merném hordani. A lézeres szemutet milyen? Ezt is halottam de baratnom szerint, meg lehet vakulni meg minden ilyen xd
2021. okt. 27. 14:43
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem rakod be véletlenül koszos kézzel, mert megmosod előtte a kezed, ezt nem nehéz betartani. Nem gyulladhat be tőle bármikor a szemed, azért nem ilyen rizikós lutri, amit szembe raksz. Ezek régi berögződések.


Ez a műtétes megvakulás is tiszta berögződés, amin nem bírnak túllépni az emberek. Műtét után jobban látsz, mint valaha, persze mindezt akkor, ha van rá egymilliód.


Olvasgass inkább, mert ezekkel az "xy azt mondta" dolgokkal nem jutsz sehova. Ha apa azt mondja, hogy ne menj állatkertbe, mert megesznek az oroszlánok, annak sem hiszünk, ugye? Na ugye :)

2021. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!