Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más is átverve érzi magát 2...

Más is átverve érzi magát 2 oltás után? Hol volt erről szó, hogy 4 hónap múlva jön a 3.?

Figyelt kérdés

2 természettudományi diplomám van, alapvetően az oltás mellett voltam, ahogy sorra kerültem tavasszal, felvettem az elsőt, majd a másodikat.

Arról volt szó az elején, hogy kb egy évig véd, de az orosznal még ennél hosszabb időről is volt szó.

Erre itt vagyunk és azt mondják, hogy mindenki vegye fel a harmadikat, mert csak így véd a delta ellen. Fél éven belül vegyünk fel 3 oltást.. Aztán mi lesz, megint jön egy újabb hullám és az első 3 is kevés lesz, vegyük fel a következőt és így tovább?

Én kicsit soknak érzem. Hozzateszem, hogy mindkét oltás az ágynak döntött napokra. Előtte utoljára gimnáziumban voltam ilyen beteg. Lehet a covid nem viselt volna így meg, mint az oltás. Most játszuk el ezt mindig, évente akár 4x??

Ráadásul a maszkot is hordjam, annak ellenére, hogy felvettem az oltást 6 millió magyarral együtt.


2021. nov. 3. 08:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Az új mutációk magasabb fertőzési rátáját nem láthatták előre
2021. nov. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Nekem a 2 is elég volt. Amióta beadták a 2.at nem kaptam el semmit. Szerintem teljesen védett vagyok :)
2021. nov. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Ez egy ilyen vírus, másképp nem lehet megfékezni. Nem értem, miért verjék át az embereket? A kormány nem vesz el érte pénzt, ők fizetik.
2021. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Magával az ígérettel vertek át, hogy adasd be és védett leszel meg eltoroljuk a korlatozasokat. Erre sehol semmi.
2021. nov. 3. 08:37
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

Ha természettudományi diplomád van, akkor pedig tudnod kell, hogy sok olyan oltás van, amit többször kell ismételni.

Itt van az oltási rend:

[link]

Az 5. oldalon a kötelező oltások vannak, láthatod, hogy hányszor kell ismételni az oltásokat, hogy hatásos legyen. De pl. a kullancsencephalitis oltásnál is 3 oltás kell az alapimmunizáláshoz és 3-5 évente kell emlékeztető. Miért lenne a COVID-19 oltás bármiben is jobb, mint a többi oltás?

2021. nov. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Ők sem javasasszonyok, hogy előre meg tudják mondani, mi lesz egy fél év múlva.
2021. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
5# nem magával az ismétléssel van bajom, hanem hogy folyamatosan ellentétes dolgokat kommunikálnak. Ha az elején erről lett volna szó, már egy éve, hogy 3 oltást vegyél fel fél éven belül, akkor valószínű kevesebben kérték volna.
2021. nov. 3. 08:44
 8/21 anonim ***** válasza:
32%

#1

Nem?

Hogyhogy nem?. Hiszen még az a nyomorult Facebook is százszámra ontotta naponta az elméleteket,hogy mi lesz a következménye a járvány közbeni oltásnak!

Nem vagyok víruskutató,sem vírustagadó csak próbálok a lehetőségek adta módon tájékozódni.

Tény,hogy mindenki kedvére alakíthatja a véleményét a járvány/vírus/oltás témakörben,mert bármire találsz támogató cikket, közösséget ,legeslegelismertebb tudóst,aki a nevét adta valamelyik elmélethez, köztük ahhoz is,hogy mutálódni fog és fertőzőbb lesz , súlyosabb következményekkel.

Egy mezei ember több információt olvashatott már erről az elmúlt egy év alatt,mint Arany János összes kötete,de azok, akiknek ez a hivatásuk, akik szakértőnek számítanak ebben a dologban, ők nem tudhatták...

2021. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
10%
Nem lettünk átverve. A környező országokhoz képest lazán megúsztuk (és meg is fogjuk). Kisebb korlátozások még lehetnek, de a komolyabb dolgokat megússzuk. Nézz körül. Lényegében röhögünk a világra :D
2021. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

2 természettudományos diploma után itt tartasz, hogy nem tudod megérteni, hogy nincs egyetlen univerzális oltás? A vírus mutálódik, nem lehet megjósolni, hogy milyen irányba, mennyivel lesz fertőzőképesebb, milyen új tüneteket fog okozni, stb. A vírusok is kicsit olyanok, mint a baktériumok: ahogy a bacik is tudnak antibiotikum rezisztenciát kialakítani, úgy a vírusokból is mutálódhat olyan variáns, amely ellenáll az oltás adta védelemnek. Ezt nem tudja az ember befolyásolni.

A korábbi oltások pl fekete hímlő ellen azért működtek, mert akkora embertömeg kapta meg, hogy az a vírus variáns, amelyire kifejlesztették a vakciánt, már nem tudott kiben szaporodni, továbbmutálódni.

2021. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!