Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más is átverve érzi magát 2...

Más is átverve érzi magát 2 oltás után? Hol volt erről szó, hogy 4 hónap múlva jön a 3.?

Figyelt kérdés

2 természettudományi diplomám van, alapvetően az oltás mellett voltam, ahogy sorra kerültem tavasszal, felvettem az elsőt, majd a másodikat.

Arról volt szó az elején, hogy kb egy évig véd, de az orosznal még ennél hosszabb időről is volt szó.

Erre itt vagyunk és azt mondják, hogy mindenki vegye fel a harmadikat, mert csak így véd a delta ellen. Fél éven belül vegyünk fel 3 oltást.. Aztán mi lesz, megint jön egy újabb hullám és az első 3 is kevés lesz, vegyük fel a következőt és így tovább?

Én kicsit soknak érzem. Hozzateszem, hogy mindkét oltás az ágynak döntött napokra. Előtte utoljára gimnáziumban voltam ilyen beteg. Lehet a covid nem viselt volna így meg, mint az oltás. Most játszuk el ezt mindig, évente akár 4x??

Ráadásul a maszkot is hordjam, annak ellenére, hogy felvettem az oltást 6 millió magyarral együtt.


2021. nov. 3. 08:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

"Az új mutációk magasabb fertőzési rátáját nem láthatták előre"


Érdekes hogy csak az ostoba kontejósok látták előre hogy nem fognak meg állni két oltasnál még két hullámnál, hanem évekig akarják húzni ezt a dolgot sok sok hullámmal és sok sok oltással illetve majd egy olyan végleges megoldással ami már most kész van, de még a gyógyszer gyárak nem elég gazdagok.

Ne a világtól várjatok az olt-almat hanem a Teremtőtől, mert az idők be teltek. Ez az igazság amit nem akarják hogy megláss. Ha Ő elpecsétel magának akkor semmilyen dögvész nem árthat neked. Persze üldöztetések lesznek. "Aki meg akarja tartani az eletét, elveszti azt, aki pedig elveszti én értem megartja azt"

2021. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%
Nekem már a 2 is 1-el több volt, mint amit eredetileg bevállaltam volna, többet viszont tényleg nem kívánok felvenni, pláne így, hogy kezdik visszahozni a maszkot, semmivel sem vagyunk előrébb az oltással.
2021. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Ha már a kezdet kezdetén mindenki hordott volna maszkot és tartotta volna a távolságot ha nagyon muszáj volt kijárnia, akkor meglehetett volna állítani a vírust, és nem kellett volna ez az oltásmizéria. A kezdet kezdete pedig jóval korábban volt, mint hogy kötelezővé tettek bármit is. Sajnos a kormányok többsége beszari volt ahhoz, hogy szigorításokat hozzon, meg is lett az eredménye.


Az oltásokról meg annyit, hogy csoda, hogy vannak, hogy már eddig eljutottak a kutatók, tudósok. De tapasztalat, hogy hány hónapig vagy évig véd értelemszerűen még kevés van. HOnnan is lenne?!!! Majd 10 év múlva már okosabb lesz mindenki.


Nyilván vizsgálódnak, kutakodnak, és azért kell 3. oltás, stb. Biztos vizsgálják, hogy hogy mutálódnak a vírusok, hogy ezek ellen védenek-e az oltások, meg biztos végeznek megfigyeléseket, hogy ezek az antitestek meddig termelődnek, milyen számban vannak mikor, és nyilván ezek tapasztalataiból jönnek a következő teendők....


Én sem örülök, hogy lassan nekem is 3. oltás kellene, azt sem tudom melyik fajtát kérjem vagy kapom... De ha nincs más megoldás, kénytelen leszek vállalni.


Múlt héten is sokat utaztam BKK-val, még nem volt kötelező a maszk, de már hordtam. Nyomorogtak a villamosokon az emberek, és a többségen nem volt maszk, ugyanakkor ők pofáztak a legnagyobb hangerővel... És itt nem a hangerő a lényeg, hanem hogy közben nagy erővel lihegték mások felé az ocsmány leheletüket, ki tudja mennyi koronavírust szétterítve! Azokról nem is beszélve, akik krahácsoltak összevissza, de azokon se egy maszk, de még a kezüket sem tették a pofájuk elé.... Szóval ilyen felelőtlen népségben mit lehet tenni, mint tűrni az oltást....

2021. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Látom mindenki a diplomákba köt bele. Azért írtam le, mert nem vagyok egy tipikus konteós,aki mindenféle megalapozatlan baromságban hisz.
2021. nov. 3. 09:40
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
Bocsánat, Te hangsúlyoztad, hogy két természettudományi diplomád van. Ez azért azt jelenti, hogy tudsz természettudományos módon gondolkodni. Persze, ha esetleg agrárdiplomád van, talán annyira nem értesz az immunológiához, hogy tudd, egy csomó kórokozó esetében két oltás nem elég a védettséghez. A politika meg nem a természettudományról szól, ezt már most mindenki megtanulta.
2021. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
58%

Nem érzem becsapva magam, mert ez egy koronavírus, tehát elejétől kezdve lehetett tudni, hogy 1. gyorsan mutálódik 2. az oltás jobb lesz, mint a semmi, de nem lesz csoda szer: egy kiegészítő lehetőség, de kell mellé a maszk, a távolságtartás stb 3. ez az oltás nem egy életre szól majd, hanem jobb esetben 1 szezonra. (Ebben kivételesen tényleg olyan, mint az influenza, bár sok tekintetben nagyon félrevezető és veszélyes a covidot az influenzához hasonlítgatni.)


Ami meg azt illeti, hogy "arról volt szó", csak azt tudom kérdezni tőled: te tényleg elhitted, amit mondtak neked??? Egyik nap ezt mondják, másik nap azt, nem szabad törődni vele.

2021. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem, pedig én is a második diplomámat csinálom.🙃


A kullancs okozta agyhártyagyulladás ellen is kell emlékeztető. Tetanuszból is kell emlékeztető. Pedig ezek nem mutálódnak.


A korona mutálódik és eddig minden variáns fertőzőbb volt az előzőnél. Ráadásul előre nem tudni, hogy milyen mutációk jöhetnek még létre és mennyire jó ellenük az eddigi védelem.


A harmadik oltásom is ingyenes volt és utazással együtt nem vett két órát igénybe. Kibírtam, maradjunk annyiban.

2021. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
39%

A korlátozások pedig elhibázottak.

Az oltatlanokat kellett volna nagyon keményen korlátozni. Nem mehetnének be szinte sehova. Maszkot csak nekik kelljen viselni, FFP2-est mindenhol, ellenőrzés szúrópróbaszerűen az utcán is, és akin nincs és oltatlan 300000 Ft büntetés kapásból.

2021. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is ezt érzem. Rádadásul ennyire hamar újabb oltás? Én elég rosszul voltam az 1.-2. után is, ill. egy tartós, fájdalommal járó betegségem is kialakult a 2. után. Hogy van-e összefüggés, az úgyse fog kiderülni soha. (Persze azt se tudhatom, hogy a Covid mivel járt volna.) Olyan kaotikusak ezek az intézkedések. Egyik nap még a küszöbre se menjél ki, oltass, stb. 2 nappal később már minden nyitva, oltási igazolás se kell sehol... Aztán vissza. Az embereket is egymás ellen hangolja ez az egész. Így persze hogy teljesen elbizonytalanodik már mindenki...
2021. nov. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

19# köszönöm, végre érti valaki, hogy mire gondoltam.

Okt 23-án még a külföldi buszoztatott tömeggel csapatjuk mindenféle korlátozás nélkül, elsejétől meg húzzál maszkot.

Egyszerűen nem következetes, nem logikus amiket csinálnak az elmúlt 1,5 évben és nagyon nehéz így okosnak lenni pl a 3. oltással kapcsolatban. Folyamatosan más, korábbival ellentétes infók jönnek.

Nem agrár diplomám van, hanem vegyészmérnök és gyógyszervegyész mérnök. 👩‍🔬

Az elején, amikor lehetett először regisztrálni az oltásra, páran a környezetemben kikérték a véleményem, de szerintem ebben orvosként vagy gyógyszerészként is nehéz állást foglalni... Eleve politikusok döntenek mindenben. A vezér egyik korábbi propaganda videójában, amit kirakott Facebookra, tisztán látszott, hogy le se szarja az orvosok mit gondolnak, milyen problémáik vannak.

2021. nov. 4. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!