Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy ember elhízik, miért...

Ha egy ember elhízik, miért néz ki idősebbnek jóval?

Figyelt kérdés
2021. nov. 7. 14:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy korosztaly függő e a dolog, de az ismerettségi körömben lévő 25-30 évesek közt szinte mindegyikük inkább 45-50nek néz ki. És ezzel én is így voltam, míg le nem adtam jó pár kilót...
2021. nov. 7. 14:36
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút korosztálytól függ. Én az ötvenes éveimben fogytam le, most úgy nézek ki mint saját nagyanyám.
2021. nov. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt az elhízottságot a legtöbben az öregedéssel kötik össze gondolatban.

Másrészt ha valaki nagyobb súly ad le, föleg, ha hirtelen, akkor a böre nem tudja követni, ráncos lesz és ezért néz ki öregebbnek.

2021. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem pont fordítva. Mindenki 5-6 évvel fiatalabbnak hisz.
2021. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Az emberek többsége nem betegség miatt elhízott, hanem az igénytelensége miatt. Igénytelen = idősebbnek néz ki. 70 éves paliról kocka hassal meg nem mondanád, hogy 70 éves, viszont egy 40 éves elhízottra ráfoghatod hogy 60 is.
2021. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

5: Vagy mert gyerekkori traumát szenvedtek és evéssel próbálják meg betömni azt a feneketlen érzelmi lyukat.

Erre varj gombot

2021. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Én ezt szinte csak tiniknél, fiataloknál tapasztalom. Középkorúak, idősek között már sokkal inkább az néz ki többnek, aki piszkafa, pláne ha mellé nem is él egészségesen (dohányzás, kávé, energiaital, sok smink, kevés vízfogyasztás stb) és összeaszott arcbőre van. Legjobb nyilván az egészséges súly, elegendő mozgással, rendes táplálkozással. Bizonyos kor felett ezek már nagyon látszanak.
2021. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Én pont fordítva látom, van akit 20 évvel fiatalabbnak hittem az elhízása miatt. A zsír kitölti a ráncokat is
2021. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem pont a túlsúlyosak látszanak fiatalabbnak mert nincsenek ráncaik.
2021. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy sem függ össze. Mindegyikre lehet példát mondani, fiatalabbnak kinéző kövérre és vékonyra is, meg ugyanígy nézhet ki valaki idősebbnek is, függetlenül a súlyától. Ez inkább genetika és életmód függvénye, pl. aki sokat alszik, sok vizet iszik és odafigyel az étkezésre, nem dohányzik, az évekkel fiatalabbnak nézhet ki a koránál. De lehet valaki egészségtelen és mégis fiatalabbnak néz ki, mert jó a genetikája.
2021. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!