Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel a mellkasi fájdalommal...

Ezzel a mellkasi fájdalommal orvoshoz kellene mennem vagy egyszerűen pihenésére van szükségem még mindig?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 hete elkaptam valami vírust (volt több negatív covid tesztem), amitől influenza szerű és felsőlégúti gyulladásos tüneteim voltak. Lázas voltam napokig, nagyon erős torokfájás, erőteljes köhögés, ami mellett alig bírtam lefeküdni és elaludni sokszor, szemgyulladás, sűrű, sárga orrválladék stb. A köhögés kimondottan rossz és fájdalmas volt sokszor és azóta is tart enyhébb formában, bár már sokkal jobban érzem magam.


Kb 2 hét után elkezdtek mellkasi fájdalmaim lenni bal oldalt a bordáim aljánál. Azt hittem beszorult a levegő, szóval próbáltam nyújtani és kimozdítani, de ettől csak rosszabb lett. Aztán lassan elkezdett jobb lenni, de még mindig fájt amikor köhögtem. Tegnap eléggé megerőltettem magam, mert ez volt az első napom biciklis futárként és azóta újra jobban fáj a mellkasom, de nem annyira mint amikor elkezdődött.


Alapvetően izomfájdalomnak érződik, ami mozgásnál és köhögésnél vagy nagyon mély légzésnél fáj. Lehetséges, hogy megerőltettem a rekeszizmomat a sok köhögéssel? Vagy ez lehet valami más is? A véroxigén szintemet folyamatosan mértem az elmúlt 2 hétben és mindig 97-99, szóval az nem alacsony. Refluxom is van, ami tud mellkasi fájdalmakat okozni, bár ez nem ilyen szokott lenni szerintem.


Feleslegesen nem szeretnék orvoshoz menni, mert külföldön vagyok és még nincs helyi biztosításom, szóval mindenért helyben kell fizetni és utólag visszaigényelni bürokrácián keresztül.


2021. nov. 9. 22:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Voltam már egyszer orvosnál még mielőtt elkezdett fájni a mellkasom, akkor csak fájdalomcsillapítót és pihenést javasolt. Azt mondta, hogy mindenképp hívjam őket, ha rosszabbul leszek, de ettől az egy tünettől eltekintve minden elmúlt vagy sokkal jobb lett.
2021. nov. 9. 22:26
 2/11 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyi, hogy a fájdalom a bal oldalon van, míg amikor még erősen köhögtem, akkor mindig jobb oldalon fájt tőle a mellkasom. Esetleg ez is azt jelenti, hogy nem a tüdőmmel van a baj?
2021. nov. 9. 22:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tüdőgyulladás ilyen
2021. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A sok kohogestol is fajhat. Lazad van meg? Ha van, akkor lehet tudogyulladas is, erdemes utana jarni, a magad negnyugtatasa erdekeben is.
2021. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Zsa dokihoz, ez egy tudogyuszi
2021. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lábon hordasz egy tüdőgyulladást, a rossz hír az, hogy nincs vége. Mondjuk egy hét gyógyszer szokott lenni és egy hét óvatosság. Ami nem azt jelenti, hogy egy hét múlva felpattansz a bringára és mindenkit magad elé engedsz. Sajnálom, ez van.
2021. nov. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nincs már lázam és alapvetően jól érzem magam. Elfáradtam biciklizés után is, de az is természetes fáradtságnak érződött inkább.


Holnap akkor valószínűleg felhívom az orvost.

2021. nov. 9. 23:24
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 9. 23:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki kíváncsi a végére: az orvos szerint semmi rendellenességet nem hallani a két tüdőmnél és valószínűleg csak megerőltettem a bordaközi izmaimat a köhögéssel. Csináltak egy gyors vérvizsgálatot is, ami szerint nincs bakteriális fertőzés a szervezetemben.
2021. nov. 10. 16:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja ja ez valszeg tüdőgyulladás. És végre nem mindenki a koronára gondol végre
2021. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!