Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, ami...

Szerintetek normális az, ami jelenleg az iskolákban folyik korona vírus terén?

Figyelt kérdés

Már elég sok embertől hallottam, és tapasztalom is, hogy a középiskolákban (többi iskoláról nem tudok nyilatkozni) nagyon nem ügyelnek a vírus terjesztésének megakadályozására/lecsökkentésére. Egy példa: nálunk a suliban most jelenleg az van, hogy aki magát valamennyire betegnek, esetleg covidosnak ítéli, az vagy nem jön iskolába, mások egészségére vigyázva, vagy pedig (ami számomra felháborító) eljön iskolába és a kollégiumba is beköltözik. Erre a tanárok annyit intézkedtek, hogy hazaküldték koliból/a suliból azokat, akik nincsenek beoltva, ahelyett, hogy a covidos embert küldték volna. És ami a legrosszabb, hogy nem csak egy ilyen ember van most a suliban, hanem rengeteg és alig van valaki, aki hordja a maszkot, pedig kötelező lenne.

Volt olyanra is példa, hogy az egyik gyerek bevallotta, hogy ő koronás, de továbbra is járni fog iskolába, mert őt nem érdekli.

Szerintem ez a tanárok és az érintett diákok részéről is borzalmasan nagy felelőtlenség. Mit gondoltok erről? Ti mit csinálnátok a tanárok helyében?



2021. nov. 16. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

"Bevallotta"

Közben köhögött? Piros volt a szeme? Lehet, hogy csak egy nagydumás vagány volt.

2021. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is egyetemen így van,meg kötelező a maszk,de ma is volt,hogy elfelejtettük páran,tanáron se volt,és nem is szólt,de mi persze ahogy észrevettük pár perc múlva,fel is tettük..már aki,mert volt aki egész órán anélkül volt és semmi. Szerintem ez ilyen formalitás,hogy na vegyen fel mindenki maszkot,de amúgy nem muszáj. Szintén meg kell ítélni magunknak,hogy ha betegek vagyunk,akkor azért ne menjünk be,de akár annak a lehetősége is megvan,hogy be lehet menni,nincs megtiltva,szóval tényleg nincs értelme. Szünetekben nyilván nincs senkin maszk.
2021. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1, nem tudom, ezt az egyik ismerősöm mesélte.
2021. nov. 16. 20:34
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez még semmi, munkahelyeken szerinted mi megy? Jár dolgozni hulla lázasan, és ott köhög fújja az orrát ahol épp nem látják, ennek eredményeként egyik héten már én is úgy értem haza hogy egyik orrom bedugult majd óráról órára lettem rosszabbul és már úgy fáztam hogy öklendeztem a reszketéstől, úgy hogy sikeresen más miatt itthon ragadtam de nem lett belőle covid, aminek örültem.

Továbbá nem egy helyről hallottam hogy amíg bírnak járnak dolgozni mert nem akarnak felhajtást, mentő, tesztelés.

2021. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis mindegy. Ilyen több évig aktív vírus esetén ez csak időhúzás, úgyis elkapja csaknem mindenki. Pláne, hogy ez a látszatintézkedés maszkoltatás nem ér gyakorlatilag semmit, a hét maradék 150 órájában mindenki anélkül van.
2021. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A PDSZ jó nagy öngólt lőtt éppen. Sztrájkolni akarnak a kötelező oltatásuk ellen. Tavasszal teli szájjal fröcsögtek, hogy nem szabad tanítani, mert megfertőződnek az oltatlan pedagógusok, erre tessék.

Ezek után persze mukkanni sem mernek most még 10 ezres számoknál sem, hogy nem jó a jelenléti oktatás, mert hátha megfertőződnek a tanárok, mivel hamar visszanyalna a fagyi.

2021. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Volt olyanra is példa, hogy az egyik gyerek bevallotta, hogy ő koronás, de továbbra is járni fog iskolába, mert őt nem érdekli.

Szerintem ez a tanárok és az érintett diákok részéről is borzalmasan nagy felelőtlenség. Mit gondoltok erről? Ti mit csinálnátok a tanárok helyében?"


Hogy a gyerek mit mond, mit nem, az nem mérvadó. Ha az iskola tudomására jut, hogy valaki covidos, jelentési kötelezettségük van.

Egyébként meg hogy egy gyerek (akiről nincs kimondva hivatalosan, hogy beteg) megy-e iskolába vagy nem, a szülőtől függ, nem a tanártól, tehát inkább a szülő felelőssége az egész, nem a tanáré. A tanár nem diagnosztizálhat - hogy jönne ő ahhoz? Most még az sincs, hogy tünetes gyereket hazaküldünk...

Igen, úgy megy mostanában az egész, hogy aki nincs beoltva, annak kell otthon maradnia, ha van covidos az osztályban, hiszen aki oltott, annak azért nagyon jó eséllyel nagyon nagy baja nem lesz belőle akkor sem, ha elkapja - a jelenléti oktatásnak pedig addig kell folytatódnia, ameddig csak lehet, hogy a gazdaság is pöröghessen minél tovább.

2021. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7, mi az, hogy még az sincs, hogy egy tünetes gyereket hazaküldünk? Minden beteg diákot hazaküldenek a kollégiumból és az iskolából is, a kolisoknak 1 napjuk van "kiheverni", ha nem javulnak, akkor mennek haza. A tanárok és a kolis nevelők sem diagnosztizálhatnának, mégis megteszik.
2021. nov. 17. 20:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom teljes fejetlenség van. Ált. suliban sorban teszik karanténba az osztályokat de pl egyetemen ha van egy kovidos csak ő meg haza holott itt is javában egymás nyakában vagyunk. Vagy pl alt. suliban a gyerek szülei kovidosak szintén jön a karantén mindenkinek ha így megy a gyerek iskolába. De nekem már a házi orvos azt mondta mehetek mindenfelé attól hogy a családban van kovidos de én nem kaptam el.. és van még milliónyi variáció ezekre persze mind tök logikátlan
2021. nov. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kaosz van. Altalanos iskolas a gyerek, ha tanar covidos akkor gyors az osztalyt karantenba teszik, a covidos tanar otthonrol fulladozva online orat tart. (de minek?) De a gyerekeket nem tesztelik, a gyerekek csaladtagjao mehetnek amerre latnak. Ha a gyerek lesz beteg, akkor hasonlo.

Ha a szulo veletlen a keves tunetes vagy tunetmentes gyereket leteszteli es pozitiv es szól a sulinak majdnem megkövezik.

A suliigazgato ha lehet inkabb lapit.


Az iskola bejaratahoz kihelyezett kezfertotlenotot ird es mondd senki nem hasznalja. 10 perc alatt a beerkezo kozel 80-100 gyerekbol egy se tette oda akezet es senki nem is szolt rajum tegyek meg. Elvben a sajat kis kezfertotlenitojuket hasz aljak na hiszipiszi.

2021. nov. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!