Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bölcsességfog-probléma. Mit...

Bölcsességfog-probléma. Mit kezdjek vele? Bővebben a kifejtésben

Figyelt kérdés

2 hónapja levették a fogszabályzómat, és mondta a fogazabis orvosom, hogy ki kell műteni a 2 alsó bölcsességfogamat mert nagyon nyomja a többit, nem tud kinőni.

Kértem időpontot szájsebészhez, tegnap voltam konzultáción faterom kíséretében (még nem vagyok 18 csak 17 így gondoltam jobb, ha nem egyedül megyek). Ott elmondta az orvos, hogy tényleg indokolt kiszedni, mert összetolhatja a többit, stb.

Otthon apukám teljesen felülírva az orvosok véleményét, kijelentette, hogy olyan nem létezik, hogy a bölcs.fog összetolja á többit, meg várni kellene vele, hátha megáll a növésben, nem hiszi el, hogy nekem fáj (pedig fáj ha ráharapok a mellette lévő 7es fogra), mert a röntgenen nem látszik, hogy annyira nyomná a 7est (a röntgen 1,5 évvel ezelőtt készült amikor még nem okozott panaszt).

Szóval most egy jó kínos helyzetbe kerültem, mert igazából én szeretnék túl lenni ezen, mert tudom, hogy később csak problémát okozna, de apa szerint hagyni kellene mert az orvosnak csak a pénz kell.

Ezzel most mit kezdjek?

17L



2021. dec. 2. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld apád meggyőzni, hogy ezt az összeget szánja rá a lányára. A többi fogadnak is kárt fog okozni, ha bennmaradnak.
2021. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Mindenképp ki kéne húzni őket, mert ha az előtte lévő fogaidat nyomja alulról, akkor azok kilyukadhatnak. Szerintem ennyit mondj a szüleidnek és rájönnek, hogy a fogorvosnak van igaza:)
2021. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is és a fogorvos is elmondott minden érvet, ami az eltávolításuk mellett szól.

Apukám viszont azt mondta, még várhatnánk vele, hátha megáll a növésben és nem fog problémát okozni. Momentán nekem feszít, nyilall az állkapcsomban gyakran, tehát elég problémás.

Nem tudom, mit mondjak. Mert, ha bevállalnám a műtétet, utána pedig pár napig szenvednék, persze megkapnám, hogy "én megmondtam".

2021. dec. 10. 18:40
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem kinőttek nagy nehezen, de kicsit tényleg összetolták a többit. Szerencsére nem látványos, az orvos rosszabbat "jósolt", mikor még csak a fogak csíráját látta rtg-n. Azóta más doki is ki akarta húzni, nem engedték, konkrétan a székéből ugrottam ki. Más fogam már kilyukadt (a tetején, nem a torlódás miatt), azt el fogom veszíteni, de hátul még marad a bölcsi, tudok majd enni. Szerintem kérdd ki más orvos véleményét is, én 3 dokinál is voltam. Néha el lehet kerülni a húzás és később jöl jöhet az a fog (persze néha nem, de azzal nem vesztes, ha mást is kérdezel).
2021. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én már több orvos véleményét meghallgattam korábban is, mindegyik azt mondta, ki kell szedni.

Biztosan nem tud kinőni, mert ferdén áll, kb 45°os szögben, alulról nyomódik neki a mellette lévő fognak szorosan, ami fáj is.

2021. dec. 11. 20:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a fog megáll a növésben akkor az azért lesz, mert nincs helye kinőni. Folyamatosan feszíteni, tolni fogja a többit, hogy legyen helye kinőni, majd szépen lassan újra összetorlódnak alul a fogaid. Sokkal drágább lesz újra felrakatni egy fogszabályzót, mint egy sikeres kezelés után megelőzni a bajt és kihúzni azt a 2 bölcsességfogat, amivel úgyis világ életedben csak a baj lenne. ( egy fogorvos )
2021. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még mindig aktuális :|
2022. jan. 24. 17:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Menny el a Szentkirályiba és húzasd ki
2022. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!