Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vettem egy pulzoximétert,...

Vettem egy pulzoximétert, normális, hogy szinte mindig 100-at mutat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg az a méréshatára, de nem 98-99% között szokott mozogni az érték? Szóval lehet, hogy nem jó a műszer.
2021. dec. 3. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig 99, sose mutatott 100-at. De eddig még másnak se, aki kipróbálta.
2021. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Más pulzoximéterek nekem is 99%-ot mutattak. Szóval eléggé gyanús. Cseréltessem inkább? Egyedül lakom és nem akarok így maradni egy esetleges COVID-dal.
2021. dec. 3. 23:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annak semmi baja. A normál véroxigén szint értéke 96-100% között mozog. Ha ez alá megy az értéked akkor aggódj.
2021. dec. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs baja, mutathat 100-at, és az nagyon jót jelent. A legtöbb embernek dohányzás, legszennyezettseg, allergia, stb miatt 99 már a 'normális' átlagos érték, de a 100 lenne a legjobb mindenkinek. Egyébként 96-ig teljesen jó az érték, 94-ig még tűrhető, az alatt orvost ajánlott felhívni, 90 alatt (néhol 85-öt mondanak, de ez függ attól, van-e alapbetegség) mentőt.
2021. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
6 sávos út mellett lakom és nőttem fel (mondjuk szeles helyen cserében, tehát meggyőződésem, hogy nem kirívó a légszennyezettség itt, de nyilván van), időnként passzívan dohányzom.
2021. dec. 4. 12:24
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
Jesszus, már a jó értékre is hipohonder valaki ez durva 🤨
2021. dec. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az ember nem érti, miért mutat többet, mint amennyit az alapján kellene, mint amit mindenhol hallani.

Sajnos elhúzódó köhögésem van, az után mutatott már 97-et is a napokban. 😃

2021. dec. 25. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!