Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki leszokik az alkoholról,...

Aki leszokik az alkoholról, utána munkamániás lesz? Ismerek valakit, akinél ez a helyzet.

Figyelt kérdés

2021. dec. 6. 03:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem jelenti azt, hogy mindenkire igaz. Én meg ismerek valakit, aki leszokott az alkoholról és rászokott a drogokra. De nem ez az általános.
2021. dec. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Olvastam valahol, hogy gyakran munkamániássá válik, aki leszokik az alkoholról. Ti mit tapasztaltatok? Ismertek olyanokat, akik leszoktak?


Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy munkamániás, akit én ismerek, de eléggé sokat dolgozik, talán túl sokat.

2021. dec. 6. 03:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek ilyen statisztikát, végül is minden lehetséges. Az viszont mindenképpen igaz, hogy egy szenvedélyt csak egy másikkal lehet felváltani.
2021. dec. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő függőség. Amikor a függőséget elnyomja magában az ember - akkor az előjön egy másik életterületen. (Ennyi ennek a magyarázata.)

Ha a függőséget sem nem nyomják el, sem nem élik ki - akkor szűnik csak meg.

2021. dec. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es, azt hogyan kell csinalni? Nem elnyomni és úgy megszûntetni.

Nekem is szuksegem lenne ra.

2021. dec. 6. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:

A függőség okát (okait) kell felkutatni. Viszont ez általában a tudattalanban van. Ezért belső út kell a meglátásához. Pl zen meditációt kell gyakorolni, és megszüntetni az azonosulást a kiváltó ok (okok)-kal. Ezután megszűnik a függőség is.

Ez nem kiélés, vagy elnyomás - hanem inkább az energia kivonása az adott dologból.

Ehhez persze rendszeres gyakorlás, és önismeret is kell. A zen azért lehet hatásosabb módszer (más meditációktól) mert kapásból a "legfontosabb" problémák jönnek fel, és így lehet dolgozni velük.

2021. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi.
2021. dec. 6. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit.


Még annyit, hogy ha az alkoholfüggőséget sikerül valakinek átvinni munkafüggőségbe, akkor az már egy elég jó helyzet. Így tud már átlag emberként rendesen funkcionálni, és van esélye a háttérben helyretenni a dolgokat.


A zen meditációban az a jó hogy egyedül is csinálhatja az ember. Viszont ehhez az kell hogy aki a kérdésben szerepel - ő magának valónak érzi-e ezt a módszert...

Ha nem tesz egy próbát mondjuk 2 hétnyi rendszeres napi mittudomén 15 perces gyakorlással, akkor fel fogja adni, vagy nem érez rá a lényegére. Ha kipróbálja sem biztos hogy ez az ő útja. Tehát ez egy olyan dolog aminek mindenkinek belülről kell jönnie. Ezt sehogy nem lehet senkire ráerőltetni.


Mégis hogy ne kelljen külön keresni, itt megosztok egy linket:

(Ebben a videóban benne van a gyakorlat lényege.)


[link]


kb 56- perctől..


Ebből elég csak ezt a kb 10 percet megnézni...


Meg van egy másik videó is amit még ajánlok. Ez viszont hosszabb. (Inkább elméleti.)


[link]


Ezekben nem kell hinni, és nem kell buddhistának sem lenni. Aki úgy érzi, annak egyszerűen csinálni kell - és majd számára kiderül hogy hatásos-e - vagy sem....

2021. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi.
2021. dec. 6. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!