Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismertek munkamániás embert?...

Ismertek munkamániás embert? Ennek mik a tünetei, velejárói?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a barátom ebben szenved, de nem tudom hol a határvonal, amikortól ez már kóros.


Nagyon szimpatikus dolog az, hogy ilyen felelősségteljes, és komolyan veszi a munkáját, de szinte ez már káros szerintem rá nézve. Annyira benne van hogy felelős a munkájáért és a családjáért, hogy szinte éjjel nappal doglozik, de úgy érzem ez nála már függőség. Mintha be lenne a számitógéphez láncolva, reggel beül, és estig (van hogy éjfélig) fel se áll, ki se lehet robbantani, van hogy még hétvégén is, mindkét nap, egyhuzamba két hetet is ledolgozik. A székét szó szerint kiülte, pereg belőle a szivacs. Mindent emögé szervez, semmit nem mert tenni ami kihúzná a munkából. Pedig beteg is, és még orvoshoz se akar menni, mert hogy a munka, nincs ideje rá.

Jó, mondjuk vállalkozó és az ügyfelek nem várhatnak, meg a főnöke, aki a munkát adja neki, de szinte ott tart hogy nem mer szólni, hogy pihenni is szeretne. nem meri elintézni a szabit egy vagy két hétre. Én azt hiszem hogy ez már a kóros szint. szerintetek?



2013. júl. 22. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is.
2013. júl. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem alkalmaznia kéne még egy embert aki besegít neki. Jó tudom hogy nagy kiadás meg minden de mai világban kisebb összegért is elvállalnak munkát és akkor mindjárt több ideje maradna. Lehet hogy még sikeresebben is vinné a vállalkozását ha több dologra lenne ideje.
2013. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A főnöknőm is ilyen. Mondja, hogy nem jön egy hétig, aztán két nap múlva már megint az irodában van. Azt mondja, otthon unatkozik.
2013. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

szerintem ha embert alkalmazna, akkor is ugyanezt csinálná, mert nem birná rábizni másra.


szerintetek ez már mánia?


ha ismertek valakit az miket csinál? mesélnétek róla nekem?

2013. júl. 23. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!