Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánik vagy szívbetegség ?

Pánik vagy szívbetegség ?

Figyelt kérdés
Egy ideje szorongok , mindenféle szívrendellenességet érzek , szabálytalan pulzust. Nem tudok , merek aludni , zavar ha hallom a szívverésem , amit hol erősnek hol gyengének érzek , néha belenyilal a a mellkasomba vagy kicsit szaporább lesz a pulzusom , vannak extra ütéseim, félek az alacsony pulzustól mert az szokott lenni , és a ritmuszavaroktól. Voltam sok kivizsgáláson. Pszichológusnál- pszichiáternél is , gyógyszert csak keveset merek szedni az alacsonyabb pulzusom miatt. A tünetek egyre változatosabbak , teljesen beszűkítették a napjaimat. Csak ezzel foglalkozom egész nap.

2021. dec. 11. 15:15
 1/5 anonim válasza:
Nagyon stresszes vagy, gondolom mindenen aggódsz. Ha megpróbálsz kicsit nyugodtabb életet élni, nem mindenen aggódni, minden rendben lesz. :)
2021. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A legkellemetlenebb: halálfélelmem van
2021. dec. 11. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Kardiológushoz menj, erre ő tud választ adni.

Én épp a napokban voltam, én sem tudtam eldönteni hogy pánik vagy a szívemmel van valami. Nekem túl gyors a pulzusom, magas a vérnyomásom, szívritmuszavart állapítottak meg az ügyeleten.

Elmentem a kardiológushoz, kivizsgált és megnyugtatott hogy semmi baja a szívemnek, ez pszichés. Ezzel nyugtatni is tudom magam mikor épp rosszabbul vagyok, nem jön hozzá még pluszba a halálfélelem hogy valami baja van a szívemnek, mert tudom hogy csak az elmém okozza a tüneteket.

2021. dec. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már voltam többszőr.
2021. dec. 11. 15:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg mindkettő. Mint nekem. Az az igazi.
2021. dec. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!