Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hosszú távú mellékhatása...

Lehet hosszú távú mellékhatása a covid oltásoknak?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja oltattam be magam pfizerrel. Az a kérdésem hogy van valószínűsége annak hogy lesz hosszú távú mellékhatás, ami csak mondjuk 1 év múlva jelenik meg? Mert sok ismerősömtől hallom, hogy lebénultok, meg meghaltok, stb... Van ennek köze a valósághoz? Mert nyílván nem akarok meghalni huszon x évesen.

18/F



2021. dec. 11. 15:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
43%

Ismerősi körben mondjuk aki átesett a betegségen, annak is felborult a ciklusa..

Mondjuk a ciklus felborításához elég egy stresszesebb időszak is, nem kell hozzá nagy tudomány..

2021. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
57%

#21! Persze, tűpontos ciklusnál a stressz is okozhat zavart, például 2-3 nappal később jön meg. De neked ez biztos tök ugyanaz, mint hogy 2 hétig dől belőled a vér, vagy 2hetente jön meg. Meg ugye a stresszes nagymamák eddig is elkezdtek 70 évesen menstruálni biztos🙄 De nyugtasd csak magad.

A kérdés amúgy nem az volt, hogy mit okoz a Covid, hanem, hogy az OLTÁS okozhat-e mellékhatást. Irreleváns, hogy covidtól is felborulhat.(Amúgy sokkal kevésbé jellemző.)

2021. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
59%
22, ha már így nézzük, a kérdés nem az volt, hogy az oltás okozhat-e mellékhatást, hanem hogy milyen hosszútávú mellékhatásai lehetnek:D
2021. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
57%

#23! Így van. Annak cáfolatára írtam, hogy nem lehet, mivel "gyorsan kiürül". Mivel ebben az esetben a a hivatkozási alap(gyors kiürülés) nem akadályozza meg, a hosszútávú folyamat elindítását, tény, hogy elindíthat másnál is, vagyis LEHET hosszútávú mellékhatás. Nem biztos, hogy lesz, de lehet. Biztosan állítani tehát, hogy nem lesz, nem más, mint hazugság. Egyébként ezt még egyetlen szakértő se jelentette ki, kivéve a gyikes virológust, akinek reagáltam.

#22

2021. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
20%

Az ember ciklusa konkrétan egy szem mazsolától is felborulhat. És itt egyébként hosszútávú mellékhatásokról volt szó. Okozhat cikluszavart, oké, ez eddig akut. A "szívproblémák", ami egyébként myocarditis lenne és szintén akut, egy jóindulatú folyamat, ami pihenésre maradéktalanul gyógyul. És amúgy olyan gyakori, hogy az átlagpopulációhoz képest 1-2 embernél fordul elő több esetben az oltottaknál.


"A Pfizer vakcina esetében a francia vizsgálat szerint a második oltás utáni 7 napon belül kb. 1 többlet eset volt 40.000 12-29 éves oltott serdülő fiú és férfi körében a nem oltottakhoz képest (eredeti megfogalmazásban 0,26 eset 10.000 oltottból). Az északi vizsgálatban a második oltást követő 28 napon belül a 16-24 éves serdülő fiúk és férfiak csoportjában kb. 2 többlet esetet jeleztek 20.000 oltottból (eredetiben 0,57 esetet 10.000 oltottból) a nem oltottakhoz képest.


A Moderna vakcina esetében a francia vizsgálat a második adag utáni 7 napon belül kb. 4 többlet eset történt 30.000 12-19 éves oltott serdülő fiú és férfi körében (eredetiben 1,3 eset 10.000 oltottból) a nem oltottakhoz képest. Az északi vizsgálatban a második oltást követő 28 napon belül a 16-24 éves serdülő fiúk és férfiak csoportjában kb. 4 többlet esetet jeleztek 20.000 oltottból (eredetiben 1,9 esetet 10.000 oltottból) a nem oltottakhoz képest."


[link]


Én is várom a hiteles forrásokat, hogy akkor milyen alapon fog hosszútávú mellékhatásokat okozni az oltás, és akut eseményekkel kár érvelni, nem ugyanaz a kategória.

2021. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
17%

#25 Fölösleges. Mindent az oltás okoz, a tinik pattanásaitól kezdve a csontritkulásig mindent IS. Ha oltás után két nappal elülti az autó, az is az oltás miatt lesz, ez tuti biztos. Egy vírusfertőzés nem okoz sejt és szervkárosodást, de aaaz oltás az még 30 év múlva is. Bizony!

A fertőzések nem okoznak hormonális panaszokat, csak az oltások. Már meglátod a tűt, és attól felborul a ciklus. Érted? Ótás rósz, virús lyó, érccsed meg! Hangyát minek oktatunk bukfencre? Hagyd a francba! Majd az SBO-n talán dereng majd valami halványan. Vagy még ott sem. Én ezt a részét már kezdem feladni.

2021. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
56%
Én mondjuk szmélyesen senkit sem ismerek akinek felborult volna az oltástól a ciklusa, eddig csak itt gyakorin olvastam, de itt feltűnt, hogy azok a nők akiknek állításuk szerint bezavart a ciklusukba az oltás teljesen különböző oltóanyagokkal lettek oltva. Volt Biontech, Szputnyik, Astra. Talán még sinopharmos is, nem emlékszem pontosan. De már akkor gyanús volt, hogy hmm ezek az oltások teljesen más technológiával lettek gyártva, hogyha mindegyiknek ugyanaz a mellékhatása annak nagy valószínűséggel a betegséghez van köze, ami az egyetlen közös tényező. Akkor kerestem rá itt, vannak-e kérdések azzal kapcsolatban, hogy valakinek a vírus borította fel a ciklusát. És tényleg vannak ilyenek is. Az, hogy ebből kevesebb van, semmilyen következtetést nem von maga után számomra, hiszen itt amúgy is sokkal szívesebben beszélnek az oltás veszélyességéről mint a víruséról.
2021. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%

#27! Szerintem meg pont fordítva. Itt minden post covid, az oltás soha nem okoz semmit.

Akkor bizonyára az én kérdésemmel is találkoztál, de csatolom emlékeztetőül. 0, azaz nulla szavazat érkezett arra, hogy csak a covidon esett át, nem kapott oltást, és lett cikluszavara. Az oltottaknál kicsit több.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1140..

2021. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
41%

#28 ahogy elnézem, alig jött szavazat olyanoktól akik voltak koronások, úgyhogy semmit sem ér ez a szavazás.


Megjegyzem ha többen lennének se érne semmit - maximum azt bizonyítaná, hogy létezik mindkét eset, de a gyakoriságról egy Gykás szavazás 21 fővel nem fog reális képet adni.

2021. dec. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!