Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leszokni az...

Hogyan lehet leszokni az altatóról?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy érzem, rászoktam az altatóra. Másképp nem tudok elaludni, egyáltalán nem érzek semmilyen álmosságot. Nagyon feszült, ideges vagyok. Próbáltam nyugtató hatású teát, de nem nagyon érzem, hogy használna. Hogyan tudnék jól aludni, anélkül, hogy gyógyszert vennék be?
2008. dec. 13. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,lehet hülyeség amit mondok, mert én még nem voltam ilyen helyzetbe..de sztem ez jo megoldás..

Szal probáld ki, hogy elalvás előtt estimesét olvasol magadnak, v nézegeted a gyerekkori képeket(azért kéne ez az esti mese, mert nyílván kcsikorodba altato nélkül aludtál jol, és ha a mesékkel visszahoznád azt az érzést ami akkor volt, akkor hátha elálmosodnál)

Sztem probáld ki, veszítenivalód nincs:)

2008. dec. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fizikailag farasz ki magadat annyira, hogy este jol menjen az alvas. Esetleg egy jo furdo este, es meg altato, nyugtato tea, valamint halk zene, es nem gondolkozni amikor lefekszel.

Sportolj, mozogj mindennap, mert attol ellehet faradni.

2008. dec. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szijja, első válaszolo vok, megkérdeztem anyumat is, ő a vasalást javasolja. Ám sztem még az is jo lehet az alvásról olvasol,mert én ha vmiről olvasok, akkor ahoz lesz kedvem(pl ha olvasok a vízről, v hallok rola vmit, akkor megkívánom, most isXD,megyek iszok is:))
2008. dec. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyáltalán nem hülyeség a gyerekkori képek nézegetése, és a "fárasztásos" módszer, csak én már most annyira túl vagyok pörögve, hogy sajnos nem segít. Olvasok este egyébként, és elég sok házimunkát végzek, tehát elvileg el kellene fáradni, de nem tudok.
2008. dec. 14. 07:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg fogyasztasz valamit,amitől pörögsz?Kávé,zöld tea,kóla stb.? Ha igen,iktasd ki egy kis időre legalább. Vagy szerinted miért pörögsz?
2008. dec. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak nescafe-t iszom, semmi mást. És ásványvizet. Arra gondoltam, hogy a pörgés a gyógyszer mellékhatása lehet. Most nem vettem be éjszaka, hát kb. 2 órát tudtam "aludni". Nagyon rosszul vagyok, erősen dobog a szívem, feszült, ideges, nyugtalan vagyok, érzem, hogy nem pihentem ki magam, de nem vagyok álmos... Sajnos nem tudom jobban elmondani.

Köszi a válaszokat!

2008. dec. 14. 09:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, az altatókról való leszokás nem megy egyik napról a másikra, nekem évekbe tellett, de az is igaz, hogy évekig nyugtatókon és altatókon éltem. Nem tudom, te milyen gyógyszert, milyen mennyiségben, és milyen régóta szedsz, de az elhagyás csak fokozatosan történhet, ugyanis ha hirtelen hagyod abba a szedését, akkor a tünetek még roszabbodnak, sőt, elvonási tünetek jelentkezhetnek.

Úgy kell megpróbálni, hogy apránként csökkented az adagot (felezed, negyedeled), és mellé valamilyen gyógynövényes készítményt veszel be (én a Nervenpflege tablettát ajánlom). Biztosan lesznek álmatlan éjszakáid, de kitartás, ha a fentieket betartod, lassan egyre többet sikerül majd aludni. Ha mégsem, akkor mindenképpen kérd pszichiáter segítségét a leszokáshoz. És türelem, mert a gyógynövényes készítmények hatásának kialakulásához is kell 2-3 hét!

2008. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszoló kommentjét!!

Ki fogom próbálni az ajánlott gyógynövényes készítményt!

2008. dec. 14. 19:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, ha van valami kérdésed, írj privit.
2008. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!