Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki köhögött covidtol meddig...

Aki köhögött covidtol meddig tartott, mi segített?

Figyelt kérdés
Még nem 100% hogy covid bár háziorvos szerint az. Holnap tesztelik a férjem, engem meg nem hívtak. De aki covidos volt durva köhögéssel annak meddig tartott? En már 3 napja kiköpöm a tüdőm nagyon rossz. Annyira köhögök, hogy már több izmomat meghúztam a törzsemen köhögés közben.
2021. dec. 14. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális mi kb 1 hétig köhögtünk oltottan, wick vapo rub segít éjszakára, ha bekenitek magatokat.
2021. dec. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm.
2021. dec. 17. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:

4 napig köhögtem, ebből 2 volt folyamatos, fullasztó köhögés. Főleg nappal, éjszaka azért elmúlt több-kevésbé.


Nekem gyömbér, fokhagyma, robios+kurkuma tea és sok D-C vitamin segített szerintem, mert 5. napra szinte elmúlt a köhögésem és 1 hét után semmi bajom sem volt.

Az első nap volt a legdurvább, akkor még nem köhögtem, de 39.3 fokos lázam lett és magas pulzus, erős gyengeséggel. Másnap kezdődött az erős gégefájás majd köhögés, óráról-órára rosszabb lett.

D vitaminból 6000 NE-t szedtem, C vitaminból 3000 mg-ot. A többi multivitamint jutavit biztosította.

Nálam ez bevált akkor, 2 hónapja estem át ezen a deltának nevezett variánson. Olyasmi volt, mint az influenza, csak annyi a különbség, hogy ez nagyon gyorsan megy lefelé a tüdő felé, nekem a garatom volt szerdán begyulladva enyhén, majd csütörtökre akkoriban, már a gégém, sőt a légcsövem, annyira gyorsan haladt lefelé. Kicsit azért ijesztő volt, mert a tipikus, ismert náthák azon nem rohannak így le az emberen. Köhécselős, 2 hétig elhúzódó náthák nem okoznak ekkora terhelést a szervezetnek, köztük a szívnek és érrendszernek. Nem vagyok beoltva és nem is tervezem miatta, de aki rossz állapotú és gyenge, azt elviheti sajnos elég rövid idő alatt.

2021. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3 sajnos el is viszi őket. Bár az is ijesztő hogy teljesen kiszámíthatatlan. Lerobbant túlsúlyos ismerősöm simán átvészelte egészséges sportos pedig belehalt. Ki erti ezt?
2021. dec. 24. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!