Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hová forduljak segítségért?

Hová forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
Édesanyámat 3 hete elvitte a mentő, mert nagyon alacsony volt a vérnyomása és pulzusa is. A triázs I. számú életveszélyes besorolást adott neki. Felkerült a kardiológiára ahol ideiglenesen pacemaker került beültetésre. A kardiológus leállította az 1mg frontin adását, amire viszont először csak részelegesen majd állandósult hallucináció magatartás gondok kerültek elő. A kardiológiai rész az stabil lett és átrakták az anyámat a neurológiára, hogy epilepsziája van. A neurológián nem adták vissza Frontint neki, hanem adtak helyette Rivotrilt és Haloperidolt. A zárójelentésben az van, hogy jól reagált a kezelésre ezért kirakták a korházból. 5 napja van itthon és az állítólagos epilepsziájára Levetiracetam-ot kapott a hallucinációra meg Tiapridalt. Tiapridal hiánycikk így háziorvos rivotrilt írt fel helyette. Szedi a gyógyszereket és egyre rosszabbul van. Felhívtam a neurológiát hogy mi a gond és minősíthetetlen stílusban kioktatott az orvos, hogy szedni kell a gyógyszert és lerakta. Édesanyám a haldoklás minden jelét produkálja, de jó a vérnyomása meg a vércukra is. Korábban 2017.-ig 3mg frontit szedett. További furcsaság hogy olyan mintha nyitva lenne a szem és rémálmai lennének meg motyog, és 20 órát fekszik vagy alszik. Enni nem akar inni nem, akar azt mondta meg akar halni. 71 éves és eddig mindig sötétben aludt, de most mióta hazahozták nem lehet leoltani a villanyt. Valaki tud hasznos tanács ott adni, mert én nem tudom, mit tehetnék. A korház nem ismeri el, hogy esetleg félrekezelték vagy, hogy nem megfelelő gyógyszert kapott. A kommunikáció is nehéz a korházzal, mert sok esetben fel sem veszik a telefont bemenni meg nem lehet. Lehetséges, hogy frontin elvonási tünetei vannak? Esetleg lehet, hogy pszichiátriai kezelésre szorul? Akinek van, valami ötlete kérem, ossza meg velem.

2021. dec. 20. 05:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha egyeztetnétek a pszichiáterével, aki korábban a frontinnal kezelte?
2021. dec. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem az írta fel hanem a régi háziorvosa.
2021. dec. 20. 06:42
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád súlyos gyógyszerfüggő lett az évek során, ami sajnos barbiturátoknál teljesen normális. Fogták és hirtelen más összetételt és adagot kap, így masszív elvonási tünetei vannak.
2021. dec. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És most mit kellene csinálnom?
2021. dec. 20. 07:09
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha frontint szed attól alacsony a vérnyomása és a pulzusa is, ami a gyógyszer mellékhatása lehetett, gondolom ezért állították le a kardiológián a szedését.


A "képlet" egyszerű: ha szedi a frontint, le van "szedálva" az-az olyan kezelést kapott a pszichiátertől, ami csak "felületi" kezelés, az okokat nem szüntette meg. A kiváltó okok lelki okok minden esetben és ezt az idegrendszerre ható gyógyszerrel kezelni csak átmeneti ideiglenes kezelés lehetett volna. Ha sokáig szedi, akkor annak mellékhatásai vannak az ó esetében a szívére negatívan hatot!


Ha megszüntetik a frontin szedését, akkor javul a szívének a működése ugyan, de a "szőnyeg alá söpört" lelki problémája" hatványozottan kerül elő!


Ilyen esetekben nincs orvosi megoldás, mert minden gyógyszernek, akármit is írnak fel a frontin helyett mindegyiknek súlyos mellékhatásai vannak.


A lelki megoldás ilyenkor már sokkal nehezebb, mint kezdetben.

A lelki megoldás: pszichoterápia (gyógyszer nélkül)

vallás és a megtérés az ami még sokat segíthet, meggyógyulni ugyan nem fog, de megtanulja a vallás segítségével elviselni a hallucinációit, mert a hallucináció "tisztulnak" esetleg szebbek lesznek és nem rém jellegűek.



Segítség képen ide másolok egy idézetet egy könyvből:


"Bizony, hallucináltál. Bizony mindannyian ki vagytok téve mindenféle hallucinálásnak, ha nem hívjátok be gyakran magatokba angyalaimat. Kérjétek angyalaim védelmét, hogy tartsák távol tőletek azokat az ártó, szemtelen erőket, akik fantáziátokra hatva, sok zavart tudnak előidézni bennetek.


Többé-kevésbé minden ember tudathasadásos egy bizonyos fokig. De az, aki nyitott akar maradni az Én boldogító jelenlétem elfogadására, szinte a semmivé képes silányítani önmagában ezt a skizofréniát.


Mivel érzelmi világotok hullámzó, ezért főleg olyankor kell hangsúlyt tenned a hitre és a hűségre, amikor nehezen megy. Olyankor kell értelmes és becsületes emberekre hallgatnod, amikor fellép benned az a makacsság, ami ennek ellenkezőjét sugallná.


Bátran bízhatsz Bennem. Megáldalak a BIZALOM LELKÉVEL!

Jézus; A HANG - könyv 2728

2021. dec. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hívják mentőt vagy adjak neki frontint?
2021. dec. 20. 07:11
 7/15 anonim ***** válasza:
Te semmit ne adjál neki csak úgy! Meg akarod ölni?? Beszélj az orvosaival, hogy ez így nem megoldás!
2021. dec. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Felhívtam a korházat azt mondták hogy nincsen életveszélyben meg jelen járványügyi helyzet miatt amúgy sem vinnék be. Szerintük a Frontinnak nincsenek elvonási tünetei.
2021. dec. 20. 08:20
 9/15 anonim ***** válasza:

8.

De van a frontinnak mellékhatása...

Demencia és egyéb mentális betegségek indikátora!

Ennél már csak a rivotril a rosszabb.


Tudom jól... Mindkettőt szedtem...

Rivotril nagyon rövid távon, kis mennyiségben, pánikroham ellen jó.


Frontin csak arra jó, ha elakarod veszíteni az érzelmeidet és gátlásaidat.



Én frontin mellett mivel elveszítettem minden érzelmemet, nem befolyásolt semmi. Mindenkinek elmondtam őszintén a gondolataimat. Nagyon nem tetszett nekik...


Ma már nem szedem és nem is akarom.

2021. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És mire számítsak mert a kórház nagyon nem együttműködő. Mennyi idő amíg jobban lesz?
2021. dec. 20. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!